Turkija: Ekonominė krizė - proga baigti ginčą dėl Kipro padalijimo

Dabartinė ekonominė krizė Kipre sukuria gerą progą išspręsti problemas dėl salos padalijimo, trečiadienį Vilniuje pareiškė Turkijos prezidentas Abdullah Gulas (Abdula Giulas).

„Šiuo metu saloje yra didelė ekonominė krizė. Tai turėtų būti vertinama kaip svarbi galimybė, nes graikų pusėje yra ir nauja vyriausybė“, - atsakydamas į BNS klausimą spaudos konferencijoje sakė Turkijos vadovas.

Jo teigimu, susivienijimas suteiktų didelį ekonominį potencialą salai. Prezidento teigimu, pirmas svarbus žingsnis būtų panaikinti dabar taikomus apribojimus.

„Mūsų siūlymas - panaikinti visus apribojimus ir embargo tuo pat metu, kad galėtume sukurti naują klimatą tolesniems žingsniams“, - sakė A.Gulas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kalbėdama šiuo klausimu pabrėžė nemananti, kad finansinių sunkumų kamuojamas Kipras „vienokiu ar kitokiu būdu mėgintų blokuoti derybų procesą“.

„Manyčiau, atvirkščiai. Dabar yra daug daugiau kitų problemų, ir visa Europa, ir Turkija yra pasirengusios Kiprui padėti. Tokiame fone, manau, tikrai neturėtų būti trukdžių derybų proceso paspartinimui tarp ES ir Turkijos“, - teigė D.Grybauskaitė.

1974 metais Turkija okupavo dalį Kipro salos, reaguodama į graikų perversmą ir siekį prijungti salą prie Graikijos.

Ši teritorija vėliau pasiskelbė Šiaurės Kipro respublika, kurią pripažįsta tik Turkija.

2004 metais saloje įvyko referendumas dėl federacinės valstybės, tačiau Europos Sąjungos (ES) pripažįstama graikiškoji salos dalis jį atmetė.


Šiame straipsnyje: Kiprasbankų problemosTurkija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių