Tūkstančiai žmonių per speigą dalyvavo akcijose prieš ir už V.Putiną

Daugiau kaip šimtas tūkstančių žmonių atėjo į 20 laipsnių šalčio sukaustytos Maskvos aikštes protestuoti prieš kandidatą į prezidentus V.Putiną ir jo remti.

Abiejų akcijų - nepatenkintųjų eitynių Jakimovkos gatve į Bolotnajos aikštę ir mitingo už V.Putiną ant Nusilenkimo kalno - organizatoriai teigia, kad buvo susirinkę po 120 tūkst. -130 tūkst. žmonių.

„Reuters“ korespondentų vertinimu, buvo po maždaug 50 tūks.-60 tūkst. kiekviename mitinge. Sankt Peterburge eitynėse dalyvavo apie 10 tūkst. tų, kurie nepatenkinti V.Putinu, tokios pat akcijos, tik mažesnės, vyko ir kituose miestuose.

Ant Nusilenkimo kalno, kur paraiškoje nurodytą mitingą prieš Oranžinę revoliuciją Rusijoje už Vakarų pinigus V.Putinas pavadino akcija savo kandidatūrai remti, susirinkusieji laikė plakatus  su užrašais: „Putinas - geriausias iš visų!“, „Rusija - už Putiną!“, „Kas, jeigu ne Putinas?“ ir „Balsuok už Putiną!“.

Tuo tarpu Maskvos centre premjero, besitaikančio į trečiąjį prezidentavimo laikotarpį, priešininkai atsinešė per pusantro kilometro eitynes su visų spalvų vėliavomis transparantus „Putinai, tu atleistas!“, „Mubarakas-Kadhafi-Putinas“, „Nesušalsime, neataušime!“, „Ne opozicija, o darbdaviai“, „Atidarykite stotį “Kultūros parkas„, “Mes už sąžiningas amforas!".

Po mitingo į giedrą padangę netoli Kremliaus buvo paleistas suklijuotas iš žalių pripučiamų balionų didžiulis smauglys - protestuotojai perdavė labų dienų Putinui, kuris kartą palygino save su Ka, o oponentus - su banderlogais. Po to į padangę nuskriejo šimtai baltų balionų, skambant dainai „Tėvynė“, kurią atliko Jurijus Ševčiukas, V.Putino priešininkų mitingą užbaigęs raginimu laikyti tiesos ir meilės.

Premjero gerbėjus tuo metu linksmino rusų liaudies dainų ansamblis.

„Aš nenoriu, kad valdžia keistųsi, man patinka mūsų stabilumas“, - paaiškino sprendimą ateiti ant Nusilenkimo kalno Maskvos finansų ir pramonės universiteto studentas Kirilas Domčenka.

„Mano tikslas - remti judėjimą prieš “oranžinius„ - tuos, kuriuos Amerika pas mus atsiunčia, kad būtų galima pakeisti valdžią, įsiūbuoti visuomenę. Aš atėjau remti žmonių, kurie yra už stabilumą, nuoseklų šalies ėjimą į priekį, kad nebūtų revoliucijų. Aš noriu, kad viskas būtų ramu, kaip yra dabar. Ir aš balsuosiu už Putiną“.

Patekusios į Dūmą „sisteminės opozicijos atstovas, “Teisingosios Rusijos„ lyderis Genadijus Gudkovas paaiškino protesto akciją Bolotnaja aikštėje tuo, kad piliečiai nori “gyventi normalioje šalyje".

„Kur valdžia keičiasi ne per revoliucijas. To reikia siekti, todėl žmonės atėjo čia, per tokį šaltį, jūs matote“, - sakė jis televizijai „Reuters“.

Daugiatūkstantiniai protestai, kilę po pranešimų apie klastojimus rinkimuose į Valstybės Dūmą gruodžio 4 dieną, buvo didžiausios akcijos per 12 V.Putino valdymo metų. Protestuotojų skaičius didėjo kiekvienoje akcijoje ir pasiekė maždaug 70 tūkst. A.Sacharovo prospekte prieš Naujuosius metus.

Dalyvauti nepatenkintųjų šeštadienio eitynėse socialiniuose tinkluose per pusantro mėnesio užsirašė daugiau kaip 30 tūkst. žmonių, bet savaitę neatlyžtant 20 laipsnių šalčiams, kilo abejonių, ar protestuotojai bus tokie ištvermingi.

„Nesitikėjau: kad tiek žmonių ateis per šaltį, - sakė psichoterapeutas ir tinklaraštininkas Maksimas. - Bet jau matyti, kad čia žmonių daugiau nei buvo A.Sacharovo aikštėje. Šis faktas perša mintį, jog liaudis neleis, kad tai toliau tęstųsi“.

„Tie, kurie mėgina išlaikyti valdžią jėga, to vis tiek nebepajėgs. Jeigu nėra legitimumo, valdžia anksčiau ar vėliau žlugs“, - sakė jis.

Mažėjant valdžios populiarumui ir augant protestuotojų skaičiui, V.Putinas sakė, kad yra pasirengęs antrajam prezidento rinkimų ratui. Sociologai, ekonomistai ir investuotojai mano, kad V.Putinas iš inercijos bus perrinktas trečiajam prezidento laikotarpiui, bet vargu ar įveiks šaliai iškilusius iššūkius, reikalaujančius radikalių reformų, kurios prives prie jo karjeros saulėlydžio.

V.Putinas sakė šią savaitę, kad nenori būti prezidentu, jeigu nejaus paramos. Šeštadienį jis paskelbė, jog mato, kad yra remiamas: pareigūnai iš Maskvos paskambino jam į Čeliabinsko sritį ir papasakojo apie masinę akciją.

„Tai, kad ant Nusilenkimo kalno ateis tiek žmonių, niekas nesitikėjo. Atvirai sakant, ir aš. Oficialiais duomenimis, buvo 134 tūkst., o Maskvos valdžios duomenimis: (meras) Sergejus Sobianinas skambino, jis mano, kad daugiau nei 190 tūkst. žmonių“, - sakė V.Putinas žurnalistams, lydintiems jį kelionėje.

Opozicija mano, kad valdžia išvaro į šaltį jo remti valstybinius darbuotojus ir perka masuotę.

„Galimas dalykas, buvo administracinių išteklių panaudojimo atvejų, - atsakė į tai V.Putinas. - Bet surinkti 134 tūkst. ar 190 tūkst. naudojant administracinius išteklius neįmanoma“.

„Visiškai akivaizdu, kad žmonės atėjo pareikšti savo poziciją. Aišku, kad ši pozicija susijusi su pritarimu tam, ką mes darome. Man tai labai svarbu. Aš jau sakiau, kad be to dirbti negaliu. Ir aš, žinoma, esu labai dėkingas, nuoširdžiai dėkoju“, - sakė V.Putinas.


Šiame straipsnyje: Vladimiras Putinas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių