Tironų atžalos: nuo visiškų priešingybių iki aklo paklusnumo

Apie žiauriausių pasaulio diktatorių atžalas žinoma mažai  – jie arba nepasižymėjo, arba iki šių dienų griežtai slepia savo asmenybes.

Vienintelė Stalino dukra - Svetlana Alilujeva (Lana Peters)

S. Alilujeva išgarsėjo 1960 metais, kai išdrįso viešai paprieštarauti nusistovėjusiai tvarkai ir, atsisakiusi komunizmo bei tėvo bendražygių išvadinta „psichiškai nestabilia”, pasitraukė gyventi į Ameriką.

Tikėjusi, kad pasaulį sudaro ne komunistai ar kapitalistai, o geri ir blogi žmonės, Svetlana netrukus savo mintis suguldė memuarų knygoje, kurioje Staliną apibūdino kaip paranojišką asmenybę. Pasirodo, maištas nebuvo iš piršto laužtas. Tėvas S. Alilujevą kankino visą gyvenimą SSRS. Būtent dėl jo nusižudė moters motina, o įsimylėjusi jauną režisierių buvo priversta su juo atsisveikinti – Stalinas „netinkamą” mylimąjį ištrėmė į Sibirą. Stalino šešėlis A. Alilujevos neapleido ir gyvenant Amerikoje.

„Žmonės man nuolatos kartojo: „Stalino dukra, Stalino dukra“, taip tarsi rankose laikyčiau šautuvą ir žudyčiau amerikiečius. Visada liksiu tėvo šešėlyje, nesvarbu, ką bedaryčiau“, - viename interviu sakė S. Alilujeva.

„Vienintelė Stalino dukra” mirė 2011 m. lapkričio 22 dieną. Viename iš paskutinių interviu prasitarė: „Niekada jam neatleisiu. Niekada!”.

Fidelio Castro dukra – Alina Fernandez

CNN komentatore ir radijo laidų vedėja dirbanti A.Fernandez taip pat visą gyvenimą bando atsiskirti nuo tėvo.

Nuo mažumės gyvenusi tik su motina, A.Fernandez kurį laiką dirbo modeliu, vėliau - vienos Kubos madų kompanijos viešųjų ryšių specialiste.1993 metais A.Fernandez suklastojo dokumentus ir pabėgo į Ispaniją. Dar po 5 metų apsigyveno Amerikoje, kur gyvena iki šių dienų.

A.Fernandez specializacija – Kuba ir jos politinė padėtis. Moteris nevengia kritikuoti gimtosios šalies, F.Castro, kuriam karčių žodžių nepagailėjo ir memuarų knygose.

Kim Jong-ilo sūnus - Kim Jong-Unas

Ne visi diktatorių vaikai drįsta prieštarauti tėvams. Geriausias pavyzdys – K.Jong-ilo sūnus, naujasis Šiaurės Korėjos lyderis K.Jong-Unas.

Vaikystėje tėvo buvo išsiųstas į privačią mokyklą Šveicarijoje. K.Jong-Unui nesisekė mokslai, todėl netrukus buvo perkeltas į kur kas paprastesnę mokyklą, tačiau neišlaikė nei vieno egzamino. Geriausias vaikino mokyklos draugas pasakojo, kad diktatoriaus atžalos tapatybė buvo griežtai slepiama, o jo namuose sukosi būrys tarnų, privatus virėjas ir t.t.

Kai K.Jong-Unas buvo paskelbtas tėvo įpėdiniu, visas pasaulis tikėjosi, kad mokykloje protu nepasižymėjusį nevykėlį bus ypač lengva palenkti demokratijos pusėn ir Šiaurės Korėjai ateis geresni laikai. Deja, kol kas tokios viltys nepasiteisino. K.Jong-Unas toliau seka tėvo pėdomis

8 Muammaro Gaddafi vaikai

Praeitais metais nukautas Libijos diktatorius M.Gaddafi išaugino 8 vaikus (3 iš jų jau nužudyti), kurie žiauriu elgesiu ne ką skyrėsi nuo tėvo.

Nei viena atžala nedrįso (arba tiesiog nenorėjo) prieštarauti tėvui. Visi gyveno ypač turtingą gyvenimą ir neretai įsiveldavo į skandalus.

Turbūt geriausią įvaizdį pasaulio visuomenėje visgi turi dukra Aisha Gaddafi.

Moteris tarnavo Libijos kariuomenėje, vėliau baigė studijas Prancūzijoje, dabar dirba advokate ir yra Jungtinių Tautų geros valios ambasadorė. Tiesa, gana „vakarietišką“ gyvenimą propaguojanti moteris visgi visada stovėjo tėvo ir jo žiauriojo režimo pusėje.

Hitlerio atžalos – bevaisės paieškos

Ar Hitleris turėjo vaikų? Jeigu taip, kur jie yra dabar? Kalbos apie Hitlerio palikuonis netyla dešimtis metų. Anksčiau buvo teigiama, kad Hitleriui gimė vaikų, tačiau nei vienas neišgyveno.

2007 metais ėmė sklisti kalbos, kad Didžiojoje Britanijoje gali gyventi Hitlerio ir kilmingos britų damos Unity Mitford atžala.

Pasirodo, U.Mitford buvo taip įsimylėjusi diktatorių, kad dėl nelaimingos meilės kelis kartus bandė nusižudyti. Žurnalistas Martinas Brightas atliko tyrimą ir nustatė, kad panelė U.Mitford slapta susilaukė vaiko, tačiau apie tai žinojo tik keli asmenys, kurie turėjo tylėti.

„Nežinau, kas buvo vaiko tėvas, tačiau ji man teigė, kad jis – Hilteris“, - pasakojo U. Mitford aplinkos moteris. Nuo to laiko paskelbta Hitlerio vaiko paieška – žiniasklaida vis paragina atsiliepti U. Mitford atžalą. To dar, žinoma, nepadarė niekas.

Kas norėtų vadintis „Hitlerio vaiku“, būti nekenčiamas ir nuolatos persekiojamas žiniasklaidos?NAUJAUSI KOMENTARAI

Valys

Valys portretas
Va čia tai neabejotina Adolfo Hitlerio nuopelnas, — kad jis su Eva Braun neturėjo vaikų. Kitaip nei Magda Goebels, numarinusi Berlyno požemiuose savo šešis vaikučius.

Darrr

Darrr portretas
O va Nikitos Chruščiovo vaikų likimas kitoks. Jo anūkė JAV rašo neblogas knygas apie Rusiją.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių