Tėvas: dėl teroro akto Bostone įtariamus brolius Carnajevus pakišo!

Agentūros „Interfax“ korespondentui pavyko susisiekti telefonu su žmogumi vardu Anzoras, kuris prisistatė esąs įtariamų teroro aktu Bostone brolių Tamerlano ir Džocharo Carnajevų tėvas.

„Sužinojau apie tai, kas įvyko, per televizorių. Mano nuomone, mano vaikus pakišo specialiosios tarnybos, nes jie yra tikintys musulmonai“, - sakė A.Carnajevas.

„Kodėl nužudė Tamerlaną? - klausė jis. - Jį turėjo paimti gyvą“.

„Jaunesnysis dabar slapstosi, jis mokėsi medicinos institute JAV, antrajame kurse. Mes jo laukėme atostogoms. Dabar nežinau, kas bus. Dar kartą kartoju: manau, kad mano vaikus pakišo specialiosios tarnybos“, - tvirtino pašnekovas iš Machačkalos.

„YouTube“ tinkle siejamas su teroristais

Per susišaudymą su policija nukautas sprogdinimų Bostono maratone įtariamasis socialiniame tinkle „YouTube“ siejamas su teroristais ir islamo mokytojais.

„YouTube“ rusiškame tinkle 26-erių Tamerlano Carnajevo tinklaraštyje įdėti keli albumai, kurių vienas pavadintas „Teroristas“, kitas „Islamas“. Albume nurodyti du vaizdo įrašai, kurie šiuo metu nepasiekiami, nes ši paskyra pašalinta.

Įrašų sąraše yra ir islamo mokytojo šeicho Feizos Mohammedo (Feizos Mohamedo) beveik valandos trukmės kalba. Pastarasis yra pagarsėjęs savo radikaliais pasisakymais.

Kitame vaizdo įraše - čečėnų bardo Timuro Mucarajevo dainos. Kai kurias jų Rusijos teisingumo ministerija yra įtraukusi į ekstremistinės medžiagos sąrašą.

Policija laiko apsupusi vieną namą Votertaune. Žiniasklaidos paprašyta nenurodyti tikslios jo vietos.

Įtariamųjų dėdė patvirtino jų vardus

JAV teisėsaugos pareigūnas ir sprogimų Bostono maratone įtariamųjų dėdė patvirtino, kad vienas jų buvo 26-erių Tamerlanas Carnajevas, kitas - 19-metis Džocharas Carnajevas. Tamerlanas buvo nušautas naktį per susišaudymą su policija Votertaune, Masačusetso valstijoje.

Kad šie broliai yra įtariamieji, patvirtino ir trys teisėsaugos pareigūnai, kurių vienas patvirtino Tamerlano tapatybę.

Brolių dėdė, Ruslanas Tsarni (Ruslanas Carnis), gyvenantis Montgomerio kaime Merilando valstijoje, sakė agentūrai „The Associated Press“, kad šie vyrai gyveno kartu netoli Bostono ir Valstijose buvo apie dešimt metų. Abu kartu atvyko į JAV iš Čečėnijos.

Kaip rašoma rusiškame socialiniame tinkle „Vkontakte“, Džocharas 2011 metais baigė Kembridžo vidurinę mokyklą „Rindge & Latin School“, o nuo 1999 iki 2001 metų mokėsi Machačkalos I-ojoje vidurinėje mokykloje Dagestane.

Džocharas buvo geras mokinys, pelnęs 2500 dolerių Kembridžo miesto stipendiją mokytis koledže. Mokykloje jis taip pat buvo imtynių čempionas.

Savo tinklaraštyje socialiniame tinkle „VKontakte“ D.Carnajevas rašė, jog gyvenime jam svarbiausia „karjera ir pinigai“. Apie savo pasaulėžiūrą jis parašė: „islamas“.

Tuo tarpu įtariamųjų tėvas Anzoras Carnajevas agentūrai telefonu iš Machačkalos pasakė, kad tebeieškomas jo sūnus, Džocharas, yra sumanus ir patyręs jaunuolis.

„Mano sūnus - tiktas angelas, - sakė jis. - Džocharas yra antrakursis medicinos studentas Jungtinėse Valstijose. Jis protingas berniukas. Laukėme jo atvykstančio per atostogas“.

Brolių tėvas televizijai „ABC News“ sakė su vienu sūnų kalbėjęs išvakarėse, klausęs, ar jie sveiki po incidento. „Viskas gerai, tėti, viskas labai gerai, tėti“, - atsakė vienas jų.

Dėdė R.Tsarni televizijos WBZ CBS Bostone reporterei sakė, kad apie savo sūnėnų nuotykius sužinojęs iš brolienės: „Ji verkė ir sakė, kad Tamerlanas nužudytas“.

„Negaliu patikėti, tai neįmanoma. Mano sūnėnai negalėjo to padaryti, - sakė R.Tsarni. - Aš netikiu, kad bet kuris mano sūnėnas būtų įsivėlęs į šį siaubingą incidentą“.

Dėdė papasakojo, kad broliai Džocharas ir Tamerlanas Carnajevai „augo Kirgizijoje“ ir atvyko į JAV prieš „septynerius ar aštuonerius metus“.

R.Tsarni sakė pats gyvenąs Valstijose 10 metų. Jis pridūrė, kad su broliais kalbėjosi senokai - „dėl problemų šeimoje“.

„Vakar jis paskambino man, - tęsė R.Tsarni, - ir pasakė “atleisk man, dabar pasikalbėsime. Nuo dabar būsime kartu visada".

R.Tsari pakvietė reporterius apsilankyti jo brolio namuose Montgomerio kaime, Merilando valstijoje.

Bostono oro erdvė uždaryta dėl įtariamo maratono sprogdintojo gaudynių

JAV Federalinė aviacijos administracija (FAA) penktadienį uždarė 11 kilometrų pločio oro erdvės ruožą virš Bostono šiaurės vakarinių rajonų, siekiant užtikrinti „saugią aplinką teisėsaugos veiklai“, policijai ieškant antrojo įtariamo Bostono maratono sprogdintojo.

Šis apribojimas, panašus į paskelbtą po pirmadienį įvykdyto dvigubo išpuolio, taikomas visiems orlaiviams, skraidantiems žemiau nei 914 metrų aukštyje, sakoma FAA paskelbtame pranešime.

Kaip praneša JAV žiniasklaida, du įtariami Bostono maratono sprogdintojai yra iš Čečėnijos kilę broliai.

Vienas iš įtariamųjų, kuris tebėra laisvėje, buvo įvardytas kaip 19-metis Džocharas A. Carnajevas iš Kembridžo miesto Masačusetse, o per susišaudymą su policija Bostono priemiestyje Votertaune buvo nukautas 26 metų Tamerlanas Carnajevas.

Bostone, kuriame tebejaučiama didelė įtampa dėl išpuolio per maratoną, ir jo vakariniuose priemiesčiuose pareigūnai sustabdė viešąjį transportą ir paragino žmones likti namuose, tęsiant antrojo įtariamojo gaudynes.

Tas vyras, dėvintis baltą beisbolo kepuraitę, buvo matomas stebėjimo kamerų pirmadienį padarytuose įrašuose prieš sprogdinimus prie maratono finišo linijos.

„Manome, kad tas žmogus yra teroristas, - sakė Bostono policijos komisaras Edas Davisas (Edas Deivisas). - Manome, kad tas vyras atvyko čia žudyti žmonių.“

Pareigūnai primygtinai ragino Bostono priemiesčių Votertauno, Niutono, Arlingtono, Voltamo, Belmonto, Kembridžo ir Olstono-Braitono gyventojus likti namuose.

Tuose priemiesčiuose gyvena mažiausiai ketvirtis milijono žmonių. Visa Bostono viešojo transporto sistema buvo sustabdyta, o verslo įmonių prašoma nedirbti visą penktadienį. Žmonėms, laukiantiems autobusų ir metropoliteno stotelėse, buvo nurodyta eiti namo.

Buvo sustabdyti visi viešojo transporto reisai, įskaitant autobusus, metropoliteną, troleibusus, priemiestinius traukinius ir laivus, sakė Masačusetso įlankos susisiekimo valdybos atstovas Joe Pesaturo (Džo Pesaturas).

Pareigūnai sakė, kad ketvirtadienio vakarą vyras, žinomas kaip „įtariamasis su balta kepuraite“, buvo nufilmuotas apsaugos vaizdo kamerų per apiplėšimą vienoje būtiniausių prekių krautuvėje Kembridže, netoli Masačusetso technologijų instituto miestelio, kur vienas universiteto policijos pareigūnas žuvo, kai išvyko tikrinti pranešimo apie neramumus, sakė valstijos policijos pulkininkas Timothy Albenas (Timotis Albenas). Tas policininkas mirė nuo daugelio šautinių žaizdų.

Pareigūnai nurodė, kad vėliau abu įtariamieji pagrobė automobilį „Mercedes-Benz“, kurio vairuotoją vežiojosi kartu apie pusvalandį, kol paleido jį vienoje degalinėje Kembridže. Tas vyras nenukentėjo.

Ieškant automobilio prasidėjo gaudynės, per kurias įtariamieji atvažiavo į Votertauną. Pareigūnai pasakojo, kad jie iš mašinos mėtė sprogstamuosius užtaisus ir įsitraukė į susišaudymą su policija. Per tas gaudynes buvo sunkiai sužeistas vienas transporto policijos pareigūnas.

Įtariami Bostono maratono sprogdintojai – iš Čečėnijos kilę broliai

Du įtariami Bostono maratono sprogdintojai, ir kurių vienas buvo nukautas per susišaudymą su policija penktadienį paryčiais, yra iš Čečėnijos kilę broliai, penktadienį pranešė JAV televizija „NBC News“.

Papildyta: JAV pareigūnai pranešė, kad per susišaudymą su policija penktadienį paryčiais Bostono priemiestyje Votertaune buvo nukautas iš Čečėnijos kilęs 26 metų Tamerlanas Carnajevas.

Abu įtariamieji, siejami pirmadienį įvykdytu dvigubu sprogdinimu Bostono maratone, nušovė vieną Masačusetso technologijų instituto (MIT) policijos pareigūną, per vėliau įsiplieskusį susišaudymą sužeidė vieną transporto policijos pareigūną, taip pat svaidė sprogstamuosius užtaisus į policininkus, mėgindami pasprukti per dramatiškas naktines gaudynes, kurių metu vienas įtariamasis buvo nukautas.

Du teisėsaugos pareigūnai sakė naujienų agentūrai AP, kad Dž.A.Carnajevas ir kitas įtariamasis, kurio vardas kol kas neskelbiamas, teisėtai gyveno Jungtinėse Valstijose mažiausiai metus.

Rusijos Šiaurės Kaukazo regione aktyviai veikia islamistai sukilėliai, o Maskvos pajėgos kovėsi Čečėnijoje dviejuose separatistiniuose karuose.

Tuo tarpu Baltieji rūmai paskelbė, kad prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) yra nuolat informuojamas apie tyrimą dėl sprogdinimų per tradicinį Bostono maratoną.

Baltųjų rūmų pranešime sakoma, kad prezidento patarėja nacionalinio saugumo ir kovos su terorizmu reikalams Lisa Monaco (Laiza Monako) praeitą naktį informavo B.Obamą apie naujausius įvykius Bostone ir jo priemiestyje Votertaune.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

maza-faka

maza-faka portretas
Ne Džocharas A. Carnajevas, o Dzhokhar Tsarnaev. Kas jums darosi zurnaliugos,negi nesugebate jau net pagooglinti ?????????

SUŠIKT AMERICAN

SUŠIKT AMERICAN portretas
DABAR REIKIA UŽIMTI ČEČĖNIJA IR NUBAUSTI VISUS ČEČĖNUS

1-am

1-am portretas
greičiau panašu, kad pats be guglo daugiau nieko nežinai. O tas gūglas tikrai ne pasaulio bamba, ypač , kai juo naudojiesi bukai...
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių