Švedijos sosto įpėdinė ir jos išrinktasis pelnė žmonių simpatijas paprastumu

Švedų mylima sosto įpėdinė princesė Victoria (Viktorija), šeštadienį ištekėjusi už savo buvusio asmeninio trenerio, laikoma malonaus būdo, šilta mergina, kuri nepraranda savitvardos, tačiau taip pat garsėja kovingu ir tvirtu charakteriu.

32-ejų metų Victorios vyras 36-erių metų Danielis Westlingas (Danielis Vestlingas) per pastaruosius aštuonerius metus iš niekam nežinomo vaikino virto elegantišku, mėgstamu ir neatskiriamu princesės palydovu.

Jie abu labai myli gamtą ir vietoje madingų iškylų mieliau klaidžioja po miškus Okelbu miestelio, kuriame užaugo D.Westlingas, apylinkėse.

Poros puoselėjamas paprastų žmonių įvaizdis padėjo jiems pelnyti švedų, kurie nemėgsta pabrėžtino puikavimosi, simpatijas.

Victoria yra 64-erių metų karaliaus Carlo XVI Gustafo (Karlo XVI Gustavo) ir 66-erių metų karalienės Silvios (Silvijos) vyriausias vaikas. Ji turi 31-erių metų brolį princą Carlą Philipą (Karlo Filipą) ir 28-erių metų seserį princesę Madeleine (Madeleinę).

Didelėmis rudomis akimis ir šilta šypsena išsiskirianti princesė dažnai užima pirmąją vietą visuomenės labiausiai mėgstamų Švedijos karališkosios šeimos narių sąraše.

Sosto įpėdinės sužadėtuvės su D.Westlingu, nekilmingu mažame miestelyje užaugusiu vaikinu, kuris susipažino su Victoria 2001-aisiais prabangiame jam priklausančiame sporto klube ir tapo jos asmeniniu treneriu, tik sustiprino švedų susižavėjimą princese.

Šios pasakos pagrindinė herojė yra princesė, išdrįsusi ginti savo teisę mylėti ir neišsižadėti mylimo vaikino, nors jos pasirinkimui, kaip teigta, nepritarė tėvas, būgštavęs, kad visiškai skirtingoje aplinkoje užaugusius ir skirtingą išsilavinimą įgijusius jaunuolius skiria neįveikiama bedugnė.

"Victoria yra nepaprastai tvirta moteris", - sakė Johanas T.Lindwallas (Johanas T.Lindvalas), kuris 2002 metų gegužę bulvariniame laikraštyje "Expressen" pirmą kartą pranešė apie princesės romaną su asmeniniu treneriu.

Pirmoji besibučiuojančių įsimylėjėlių nuotrauka sukėlė nemenką šurmulį Švedijoje.

"Maniau, jog to negali būti, - sakė J.T.Lindwalas. - Ji yra Švedijos sosto įpėdinė... jis - paprastas vaikinas iš kaimo vietovės, be to, jos asmeninis treneris, todėl, mano akimis, jis tikrai nebuvo galimas atitikmuo".

Tačiau Victoria, kuri vieną dieną taps Švedijos trečiąja karaliene regente, neatsisakė savo pasirinkimo.

Būsimos nuotakos nuoširdus jausmų demonstravimas nepaliko žmonių abejingų ir privertė žavėtis princese.

Sulaukusi pilnametystės Victoria beveik visą savo laiką skyrė įgyti specialų išsilavinimą, kad deramai pasirengtų ateityje jos laukiančioms karalienės regentės pareigoms.

Ji, be kita ko, dvejus metus studijavo Yaleio (Jeilio) universitete Jungtinėse Valstijose, stažavosi Jungtinėse Tautose, taip pat atliko praktiką Švedijos vyriausybėje ir kariuomenėje.

D.Westlingo pirmieji žingsniai sulaukus pilnametystės buvo visiškai kitokie: atlikęs karinę tarnybą jis kurį laiką dirbo vaikų su specialiais poreikiais mokykloje, o vėliau persikėlė į Stokholmą.

Sostinėje D.Westlingas pagal suaugusiųjų švietimo programą studijavo jaunimo laisvalaikio organizavimą, ne visu etatu dirbo kūno rengybos centre ir galiausiai tapo kelių prabangių sporto klubų bendrasavininkiu.

"Meilė nugalėjo", - paskelbė Švedijos ministras pirmininkas Fredrikas Reinfeldtas (Fredrikas Reinfeltas), kai 2009 metų vasarį įvyko poros sužadėtuvės.

"Nuostabu, kad karalius nusprendė, jog sosto įpėdinė princesė Victoria ir Danielis galiausiai turės vienas kitą", - sakė jis.

Poros sutuoktuvių, kurios įvyks praėjus lygiai 36 metams po Švedijos karaliaus ir karalienės vedybų, išties teko ilgai laukti.

Nuo 2002 metų Victoria ir Danielis nuolat drauge pasirodo įvairiuose sporto renginiuose, koncertuose, kur visuomet būna susikibę rankomis ir plačiai šypsosi, taip pat mėgsta kartu iškylauti miškuose.

Tačiau tik 2006-aisiais jis ėmė lydėti Victorią į renginius, kur jai tenka atlikti oficialias princesės pareigas.

Nors Victoria jau seniai įrodė mokanti elgtis kaip dera regentei, princesė jaučia milžinišką spaudimą, su kuriuo kartais išties sunku, o kartais apskritai nepavyksta susidoroti.

1997 metais karališkieji rūmai patvirtino, kad akivaizdžiai sulysusi princesė serga anoreksija. Jai gana greitai pavyko pasveikti ir nuo tada Victoria ne karta atvirai kalbėjo su žiniasklaida apie spaudimą, kurį jaučia dauguma jaunų moterų.

Danielis augo viduriniajai klasei priklausančioje šeimoje, kur galiojo "visiška lyčių lygybė". Jis mokėsi vidutiniškai, tačiau vaikinui puikiai sekėsi sportuoti ir jis svajojo tapti profesionaliu ledo ritulio žaidėju.

Būdamas 16-os D.Westlingas sužinojo, jog serga įgimta liga, sukeliančią inkstų funkcijos nepakankamumą.

Apie jo būklę sužinota tik tuomet, kai karališkieji rūmai praėjus trims mėnesiams po Daneilio ir Victorios sužadėtuvių paskelbė, jog jam buvo persodintas inkstas. Inksto donoru tapo jo tėvas.

"Jis nepasiduoda, - sakė žurnalistas J.T.Lindwalas. - Nuo pradžios iki pat šios dienos jis niekuomet nepagalvojo, kad negalės pasiekti, jog... Victoria taptų jo žmona".

Victoria Ingrid Alice Desiree (Viktorija Ingrid Alisė Dezirė) gimė 1977 metų liepos 14 dieną.

1979 metų gegužę gimus Victorios broliui Švedija pakeitė sosto paveldėjimo aktą ir įteisino abiejų lyčių įpėdinių lygybę pretenduojant į sostą, t.y. numatė, kad sostą paveldi monarcho pirmagimis nepriklausomai nuo jo lyties.

Šis įstatymas įsigaliojo 1980 metų sausio 1 dieną.

Victorios būsimasis vyras Danielis Olofas Westlingas (Danielis Olovas Vestlingas) gimė centrinėje šalies dalyje esančiame Erebru miestelyje 1973 metų rugsėjo 15 dieną - tą pačią dieną, kai buvo karūnuotas Victorios tėvas Carlas XVI Gustafas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių