Švedijos karaliaus išdaigos: ryšiai su mafija ir linksmybės prostitučių draugijoje

Skandalinga knyga atskleidė kitą Carlo XVI Gustafo veidą. Nors monarchas nuodėmių neneigia, švedai toliau jį myli.

Karalius prieš savo valią

Prieš penkis mėnesius visa Europą kėlė taurę už Švediją. Visų akys buvo nukrypusios į Stokholmą, kur, dalyvaujant šimtams garbingų svečių, iškilmingai tuokėsi princesė Viktorija ir jos ilgametis draugas. Vestuvių ceremonija priminė gražios pasakos laimingą pabaigą.

Dabar Stokholmo karališkieji rūmai vėl atsidūrė pasaulio žiniasklaidos dėmesio centre. Tik šįkart visų akyse galima perskaityti nuostabą ir nusivylimą.

Praėjusią savaitę Švediją sudrebino knygynuose pasirodžiusi knyga „Carlas XVI Gustafas – monarchas prieš savo valią“, atskleidžianti iki šiol nežinomą karaliaus gyvenimo pusę. Joje rašoma, kad kuklumu pagarsėjęs 64 metų monarchas, Pasaulio skautų organizacijos garbės pirmininkas, praeityje noriai dalyvavo girtose orgijose ir leido laiką burbulinėse voniose su prostitutėmis.

Knygos autoriai, žurnalistai Thomas Sjöbergas, Tove Meyer ir Deanne Rauscher dvejus metus tyrinėjo 1973 m. Švedijos karaliaus postą užėmusio Carlo XVI Gustafo biografiją.

„Jam buvo tik 27-eri, kai jis gavo valdžią. O tuo metu patį įkarštį buvo pasiekęs jo viengungiškas gyvenimas – merginos, išgertuvės ir draugai, – rašo knygos autoriai. – Tuomet jis netikėtai tapo karaliumi ir turėjo prisiekti tautai, kad taps mylinčiu tėvu. Tuomet stovėdamas valstybinių priėmimų salėje jis davė visiškai nerealistišką priesaiką.“

„Įsimylėjo kaip paauglys“

D.Rauscher kalbino moteris, kurioms teko artimai bendrauti su Švedijos karaliumi. Viena jų – iš Nigerijos kilusi dainininkė ir manekenė Camilla Henemark. Ji teigė, kad praėjusio amžiaus paskutinio dešimtmečio pabaigoje maždaug metus susitikinėdavo su Carlu XVI Gustafu. Pasak moters, karalius įsimylėjo ją lyg paauglys, o karalienė žinojo apie vyro neištikimybę, bet nieko negalėjo padaryti.

C.Henemark pasakojo, kad po išsiskyrimo su karaliumi ją ištiko gili depresija. Netrukus dainininkės ir manekenės karjera irgi pradėjo ristis žemyn, moteris atsiribojo nuo realybės, pradėjo nesaikingai vartoti alkoholį ir galvoti apie savižudybę.

„O iki tol mano gyvenimas buvo viena begalinė pramoga su daugybe pinigų ir šampano“, – prisiminė C.Henemark.

Linksmybės su prostitutėmis

Knygos autoriai taip pat išsiaiškino, kad serbų gangsteris Mille Markovičius Stokholmo pogrindiniame klube rengdavo vakarėlius karaliui ir jo draugams.

M.Markovičius papasakojo, kad klube yra įrengtos burbulinės vonios, kuriose apsinuoginusios prostitutės sėdi ant kelių klientams. Kiekviena moteris turėjo savo kambarį, o ant durų buvo iškabinamos lentelės su nuorodomis, kas su kuo privalo miegoti.

„Turiu tiesioginių įrodymų ir liudijimų. Visas pasaulis pamatys. Tai ne klastotė, o realūs faktai. Aš galiu įrodyti kiekvieną epizodą“, – tvirtino M.Markovičius vienam Švedijos laikraščiui.

„Visa tai buvo seniai“

Knyga „Carlas XVI Gustafas – monarchas prieš savo valią“ sukėlė didelę audrą Švedijos viešojoje erdvėje.

„Karališkoji šeima visuomet atrodė didinga, pasakiška, – sakė politikos analitikė Jenny Madestam. – Bet šie kaltinimai tokie sunkūs, kad mūsų pasitikėjimas ja smarkiai nukentėjo. Karalius net neneigia to.“

Iš tiesų, praėjusį ketvirtadienį įvykusi karaliaus spaudos konferencija tik šliūkštelėjo dar daugiau žibalo į ugnį. Monarchas nenorėjo komentuoti knygos ir prisipažino jos neskaitęs, bet pareiškė: „Aš kalbėjausi su šeima, su karaliene, ir mes nusprendėme užversti šį puslapį ir eiti toliau, nes visa tai buvo labai seniai.“

Monarcho reakcija į knygą tik dar labiau nuvylė komentatorius.

„Karaliui dabar derėtų nutilti ir neskelbti jokių komentarų, – sakė viešųjų ryšių specialistas Paulis Ronge. – Jo pareiškimą galima vertinti kaip skandalingų faktų pripažinimą. Tai žemiau jo savigarbos komentuoti gandais paremtą knygą apie jo asmeninį gyvenimą. Bet dabar srautas išsiveržė į išorę, ir dabar laikraščiai galės puslapis po puslapio publikuoti knygos ištraukas. Karališkųjų rūmų elgesys yra visiškai vaikiškas – jokios atsakomybės. O juk šis reikalas yra labai rimtas.“

Švedai myli karalių

Tačiau Švedijos visuomenės reakcija buvo gana netikėta. Apklausos rodo, kad 80 proc. švedų nepakeitė požiūrio į savo monarchą, o pusė apklaustųjų pareiškė, kad žurnalistai elgiasi neetiškai, lįsdami į karališkosios šeimos asmeninį gyvenimą.

Vienas knygos autorių Th.Sjöbergas pripažino, kad daugumai švedų karališkoji šeima yra neliečiama ir nekritikuojama.

„Jei tai būtų ministras pirmininkas, jis jau kitą dieną būtų priverstas atsistatydinti. Tuomet visuomenėje kiltų pasipiktinimo banga, o šalies lauktų sunkios politinės pasekmės, politinis chaosas ir konstitucinė krizė“, – paaiškino žurnalistas.


Šiame straipsnyje: Carlas XVI Gustafas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių