Su kruizinio laivo kapitonu siejama moteris teisina jo veiksmus

Jauna Moldavijos pilietė, kuri teigia buvusi iškviesta į kapitono tiltelį Italijos kruiziniame laive „Costa Concordia“, kad padėtų organizuoti rusų turistų evakuaciją iš avariją patyrusio lainerio, teisino dėl šios nelaimės kaltinamą kapitoną, kuris, anot jos, nenuilsdamas darbavosi ir „išgelbėjo per 3 tūkst. gyvybių“.

Domnica Cemortan, teigianti, kad vertė į rusų kalbą kapitono Francesco Schettino įsakymus per karštligišką evakuaciją skęsti pradėjusiame laive, laikoma potencialia nauja liudininke tyrime dėl įgulos vado veiksmų tą vakarą, kai laineris užplaukė ant uolų.

F.Schettino, kuris šiuo metu laikomas namų arešte, gali būti pateikti kaltinimai dėl netyčinės žmogžudystės, per ankstyvo pasitraukimo iš skęstančio laivo ir laivo avarijos, kai kapitonas negavęs leidimo nukrypo nuo užprogramuoto kurso. Dėl šios priežasties „Costa Concordia“ rėžėsi į povandeninį rifą ir pasviro ant šono prie Džilijo salos, esančios prie Toskanos krantų.

Per šį incidentą žuvo mažiausiai 11 žmonių, o 21 iki šiol nerastas.

Nauji šio laivo įgulos ir navigacijos tarnybų pokalbių garso įrašai rodo, kad lainerio karininkai ilgiau nei pusvalandį nuo atsitrenkimo į rifą pranešinėjo tik apie elektros sistemos gedimus.

Tyrėjų dėmesys nukrypo į D.Cemortan, kai įgulos nariai ir keleiviai nurodė matę, kad F.Schettino prieš pat avariją vakarieniavo su rusiškai kalbančia moterimi.

25 metų D.Cemortan, kuri taip pat turi Rumunijos pilietybę, moka rusų kalbą ir anksčiau dirbo vienoje Italijos kruizinių kelionių bendrovėje, tačiau jos kontraktas jau buvo pasibaigęs. Moldavė atostogavo su draugais, kai įlipo į prabangų lainerį likus kelioms valandoms iki nelaimės sausio 13 dieną.

„Mačiau jį restorane. Jis buvo su šviesiaplauke moterimi. Jis neatrodė išgėręs. Jie tiesiog valgė“, - pasakojo filipinietė kokteilių padavėja Gladly Balderama, turėdama omenyje F.Schettino.

Kitas filipinietis įgulos narys Rogeris Barsita (Rodžeris Barsita) sakė, kad jis aptarnavo F.Schettino ir šią moterį prie vakarienės stalo.

„Nenumanau, kas ji tokia, - jis sakė naujienų agentūrai “The Associated Press„ Maniloje. - Kai kurie padavėjai sakė, kad ji rusė.“

Duodama interviu Moldovos žiniasklaidai, D.Cemortan tvirtino vakarieniavusi su „bendradarbiais - vadinkime juos taip“ laivo restorane, kai laineris užplaukė ant seklumos. Ji pasakojo, kad buvo iškviesta ant kapitono tiltelio versti nurodymų keleiviams, ypač rusams, nes ji moka kelias kalbas.

„Visi mūsų bendradarbiai skelbė pranešimus skirtingomis kalbomis, nes įvyko elektros gedimų. Laive buvo labai tamsu, - D.Cemortan sakė Moldovos dienraščiui “Adevarul„. - Likau ant tiltelio - tam atvejui, jeigu kapitonui manęs prireiktų, kad paskelbtų pranešimą. Ten buvo dar apie 20 karininkų, šturmanų ir kapitonas.“

Ji teisino F.Schettino ir įgulus narius, kaltinamos dėl chaotiškos evakuacijos, tvirtindama, jog jie išgelbėjo tūkstančius gyvybių.

„Jis atliko nuostabų dalyką. Jis išgelbėjo daugiau nei tris tūkstančius gyvybių“, - moteris sakė Moldovos televizijai „Jurnal“.

Prokuroras Francesco Verusio atsisakė komentuoti Italijos žiniasklaidos pranešimus, jog D.Cemortan siekiama apklausti kaip liudininkę, sakydamas, kad negali kalbėti apie vykstantį tyrimą.

Tuo tarpu narai gelbėtojai darbavosi „Costa Concordia“ ketvirtajame denyje, dabar esančiame apie 18 metrų gylyje po vandeniu, ruošdami evakuacijos kelią, Italijos karinių jūrų pajėgų atstovas Alessandro Busonero sakė televizijai „Sky TG 24“. Anksčiau šią savaitę tame denyje buvo rasti penki lavonai.

Gelbėtojai stengėsi nedideliais sprogstamaisiais užtaisais pramušti angas į sunkiai pasiekiamas vietas, kad jos taptų prieinamos narams.

Ketvirtadienį pareigūnai atpažino septynias aukas - keturis keleivius iš Prancūzijos, vieną ispaną ir vieną italą, taip pat įgulos narį iš Peru.

Tuo tarpu žuvęs keleivis italas Giovanni Masia kuriam ateinančią savaitę būtų sukakę 86 metais, buvo palaidotas Sardinijoje.

Italijos pareigūnai nustatė 32 žmones, kurie žuvo arba iki šiol nebuvo rasti. Tarp jų - 12 vokiečių, septyni italai, šeši prancūzai, po du amerikiečius ir Peru piliečius, taip pat po vieną Vengrijos, Indijos ir Ispanijos pilietį.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių