Stringant žudynių Alpėse tyrimui, viltys siejamos su sužeista mergaite

Tyrėjai, narpliojantys Didžiosios Britanijos piliečių šeimos išžudymą Prancūzijos Alpėse, savo viltis sieja su septynmete, kuri buvo sužeista per šį išpuolį, nes pareigūnams nepavyksta rasti siūlo galo šioje byloje.

Prokuroras Ericas Maillaud sakė, jog policija tikisi, kad per išpuolį pašauta ir smarkiai sumušta mergaitė, kuriai gydytojai šiuo metu yra sukėlę dirbtinę komą, galiausiai sugebės kažką papasakoti apie šias mįslingas šaudynes.

„Ji yra pagrindinė liudininkė, - pažymėjo prokuroras. - Tikimės, kad galės mums papasakoti, ką išgyveno, apibūdinti žudiką arba žudikus.“

Prokurorai taip pat tiria, ar trečiadienio žudynių priežastis galėjo būti ginčas dėl pinigų tarp šeimos narių. Nužudyto irakiečių kilmės brito brolis jau paneigė, kad galėjo kilti toks ginčas, duodamas parodymus Britanijos policijai.

Prancūzijos policija kol kas nepasiekė didelės pažangos šių žudynių tyrimuose.

Irake gimęs 50 metų Saadas al Hilli, jo žmona Ikbal ir 74 metų uošvė trečiadienį buvo nušauti savo automobilyje vienoje miške įrengtoje automobilių stovėjimo aikštelėje turistinėje Alpių vietovėje.

Sutuoktinių septynmetė dukrelė Zainab buvo pašauta ir tikriausiai palaikyta mirusia. Jos keturmetė sesuo Zeena taip pat liko gyva per šį išpuolį - ji buvo pasislėpusi po nužudytos motinos sijonu ir buvo rasta pareigūnų tik po aštuonių valandų.

Per šią ataką taip pat buvo nušautas netoliese gyvenęs 45 metų Sylvainas Mollier, kuris veikiausiai tapo atsitiktine auka, kai privažiavo dviračiu prie aikštelės, kurioje vyko šios žudynės.

Pasak E.Maillaud, Britanijos policija informavo Prancūzijos pareigūnus apie numanomą ginčą dėl pinigų tarp S.al Hilli ir jo brolio, tačiau perspėjo nedaryti skubotų išvadų.

„Šis brolis savo noru prisistatė Britanijos pareigūnams - visų pirma dėl to, kad buvo susirūpinęs ir norėjo sužinoti, ar tiesa, kad jo brolis žuvo Prancūzijoje, - aiškino E.Maillaud. - Jis grįžo ten šiandien ir pasakė jiems: “Aš nesipykau su savo broliu."

Prokuroras taip pat atskleidė, jog S.al Hilli buvo „visiškai nežinomas“ Britanijos ir Prancūzijos žvalgybos tarnyboms, paneigdamas žiniasklaidos pranešimus, esą šis vyras buvo stebimas, kai Irake vyko karas.

E.Mallaud nurodė, kad kol kas neaišku, kada vyresniosios dukros būklė pagerės, kad ji galėtų būti apklausta.

„Jai tebėra gydytojų globoje. Gydytojai jokiu būdu nesutiko, kad ji būtų apklausta, - pažymėjo prokuroras. - Jeigu ir kai jie sutiks, tai vyks dalyvaujant Britanijos diplomatams.“

Tačiau pareigūnas pridūrė, kad mergaitė po operacijos jaučiasi geriau ir kad jai „pavojus nebegresia“.

E.Maillaud sakė, kad buvęs Didžiosios Britanijos karališkųjų oro pajėgų pilotas, kuris rado aukas praėjus kelioms minutėms po žudynių, sakė pastebėjęs „žalios ar kitokios tamsios spalvos automobilį keturiais varomaisiais ratais“.

Ketverių metų Zeena negalėjo padėti tyrėjams, nurodė prokuroras. Pareigūnai turi „nepaprastai atsargiai vertinti traumuotos mažos mergaitės pareiškimus“, pridūrė jis.

Pareigūnai apklausė Zeena, tačiau E.Maillaud sakė, kad jos parodymuose buvo apstu „vaikiškų žodžių“.

Ji „buvo kelis kartus paprašyta pasakyti mums, su kuo ji buvo“, pasakojo prokuroras: „Ji sakydavo - su savo tėveliu - ir pasakydavo jo vardą, su savo mamyte - ir pasakydavo jos vardą, taip pat “su savo sese."

Mergaite rūpinasi vaikų psichologai ir Britanijos ambasados darbuotojai, o artimiausiu laiku ji bus grąžinta į Angliją, sakė E.Maillaud.

Aukų palaikai pradėti tirti; pirmieji rezultatai turėjo būti gauti penktadienio vakarą arba šeštadienio rytą. Atsakymas į oficialų prašymą pateikti DNR pavyzdžių iš Didžiosios Britanijos taip pat turėtų būti gautas šeštadienį.

Šeimos nariai buvo nušauti jų automobilyje BMW, registruotame Didžiojoje Britanijoje, pastatytame stovėjimo aikštelėje miške netoli Ševaleno kaimo vaizdingame Aukštutinės Savojos regione.

Į kiekvieną iš aukų buvo šauta po kelis kartus, įskaitant bent vieną šūvį į galvą.

E.Maillaud sakė, kad prie automobilio buvo rastos bent 25 iššautos tūtelės.

„Tūtelių skaičius rodo, kad šauliai buvo du, - nurodė vienas policijos šaltinis. - Tai šiek tiek keičia padėtį, nes pirminėje versijoje buvo vienas šaulys.“

Šeima, gyvenanti Anglijos pietinėje Sario grafystėje, nuo pirmadienio buvo apsistojusi netoli incidento vietos esančiame kempinge Sen Žorijo miestelyje.

Prancūzijos pareigūnai penktadienį oficialiai pradėjo du su šiuo incidentu susijusius baudžiamuosius tyrimus: dėl iš anksto apgalvoto keturių žmonių nužudymo ir dėl kėsinimosi nužudyti du vaikus, kurie liko gyvi.

Trys Prancūzijos policijos pareigūnai atvyko į Angliją bendradarbiauti su Britanijos policija tiriant šią bylą, o ketvirtasis turėtų atvykti šeštadienį, nurodė pareigūnai Londone.

Pareigūnai penktadienį vėl atidarė žudynių vieta tapusią aikštelę Ševalene, tačiau ten beveik neliko jokių nusikaltimo pėdsakų, išskyrus stiklo šukes, padangų žymes ir nedidelius kraujo pėdsakus.

Didžiojoje Britanijoje žmonės dėjo gėlių puokštes prie erdvaus šios šeimos namo Kleigeito miestelyje; tarp gėlių buvo padėtas ir pliušinis meškiukas.

„Jie buvo miela, miela šeima“, - sakė viena iš apsiašarojusių motinų, kurių vaikai lankė vietos pradinę mokyklą su šiomis mergaitėmis.


Šiame straipsnyje: žudynės AlpėseAlpės

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių