S.Palin knyga kursto gandus apie jos prezidentines ambicijas

Buvusi Aliaskos gubernatorė Sarah Palin antradienį leidosi į kelionę, kurios metu pristatinės savo naująją knygą, laikomą jos būsimos rinkimų kampanijos manifestu prieš 2012-ųjų prezidento rinkimus, kuriuose ji gali mesti iššūkį dabartiniam valstybės vadovui Barackui Obamai.

S.Palin, kuri pagal žiniasklaidos dėmesį neginčijamai yra pirmojo ryškumo konservatyvaus Amerikos politikos sparno žvaigždė, jau kurį laiką audrina visuomenę užuominomis, jog puoselėja ambicijas tapti Baltųjų rūmų šeimininke.

Tačiau ji, kaip ir kiti tikėtini kandidatai, oficialiai savo ketinimų dar neapskelbė.

Knygos pristatymo kelionę, kurios metu aplankys šešiolika miestų, S.Palin pradėjo nuo Finikso Arizonoje. Šiai valstijai Senate atstovauja Johnas McCainas - buvęs respublikonų kandidatas prezidento rinkimuose. Būtent jis ištraukė S.Palin iš politinės nežinomybės, pasirinkęs ją savo kandidate į viceprezidento postą 2008-ųjų rinkimuose.

Gerbėjai, plodami ir skanduodami "Sarah!", plūstelėjo arčiau politikės, kai ši pasirodė iš už portjeros "Barnes & Noble" knygyne Finikso priemiestyje.

"Esu labai konservatyvių pažiūrų, - sakė Debbie Haupt, vilkėjusi tamsiai mėlynos spalvos Arbatėlės judėjimo šalininkų marškinėlius. - Sarah taip pat. Norėčiau, kad ji taptų prezidente".
S.Palin knygoje "Amerika, kurią myliu: apmąstymai apie šeimą, tikėjimą ir vėliavą" (America By Heart: Reflections on Family, Faith, and Flag), kuri mažiau autobiografinė nei jos pirmoji memuarų knyga "Prieš srovę: Amerikietiškas gyvenimas" (Going Rogue: An American Life, gausu liaudiškos išminties, padėjusios buvusiai gubernatorei tapti ultrakonservatyvaus Arbatėlės judėjimo numylėtine, kuri turi armiją ištikimų sekėjų.


Nestebina, kad ji labai griežtai kritikuoja B.Obamą ir nepraleidžia progos supliekti jo politines pažiūras, stengdamasi įteigti visuomenei, kad jis yra antiamerikietiškas ir "pasikėlęs".

"Pažangaus mąstymo įkūnijimas buvo Baracko Obamos prieš pat 2008-ųjų rinkimus duotas pažadas - kad "penkios dienos mus skiria nuo fundamentalaus Jungtinių Valstijų transformavimo", - rašo S.Palin.

"Manau, galima sakyti, kad jis mus įspėjo! Tačiau problema yra tai, kad amerikiečiai nenori fundamentalios jų šalies transformacijos", - pabrėžia ji.

S.Palin savo knygoje taip pat abejoja, ar B.Obama didžiuojasi Amerika.

"Manau, paprasti amerikiečiai pavargo nuo B.Obamos pasaulinio atsiprašymo turnė ir kairiojo sparno profesorių ir žurnalistų pasisakymų apie tai, kokia silpna šalis yra Amerika", - rašo Arbatėlės judėjimo įkvėpėja.

Savo knygoje ji taip pat nepraleido progos įgelti pirmajai poniai Michelle Obamai, kuri buvo smarkiai kritikuojama už 2008 metų vasarį po savo vyro pergalės pirminiuose rinkimuose pasakytos kalbos, kai pareiškė, kad pirmąkart nuo tada, kai sulaukė pilnametystės, didžiuojasi Amerika.

Amerika nori prezidentų, "kur nesigėdija Amerikos, kurie mato ne tik mūsų šalies ydas, bet ir jos didybę, nori tokių lyderių, kurie didžiuojasi, kad yra amerikiečiai, didžiuojasi savo šalimi kiekvieną dieną, ne tik tada, kai jų išrinktieji laimi rinkimus", rašo S.Palin.

Ši knyga pristatoma kaip duoklė veteranams, medžioklei ir Arbatėlės judėjimui. Pasak leidėjų, tai "tarsi amerikietiškų vertybių biblija visiems, siekiantiems suvokti tiesas, kurios yra mūsų tautos šerdis".

Vienoje ištraukų S.Palin rašo: "Turime šiandien labiau nei kada nors anksčiau žinoti, kuo Amerika yra išskirtinė, nes šiandien ji puolama smarkiau nei kada nors anksčiau".

S.Palin memuarai "Prieš srovę: Amerikietiškas gyvenimas", kurie pasirodė netrukus po to, kai ji 2009-aisiais atsistatydino iš Aliaskos gubernatorės posto, pernai šalyje tapo labiausiai perkama negrožinės literatūros knyga.

Dabar S.Palin jau gali džiaugtis ir asmeniniu realybės šou "Saros Palin Aliaska" (Sarah Palin's Alaska), kurį praėjusią savaitę pradėjo rodyti kabelinė televizija TLC. Buvusios gubernatorės gerbėjams siūloma stebėti, kaip jos šeima žvejoja, plaukioja kajakais, stebi lokius ar tiesiog ramiai leidžia laiką savo gimtajame Vasilos miestelyje.

Didėjant Arbatėlės judėjimo populiarumui, augo ir S.Palin politinis svoris, o jos energingas palaikymas padėjo ne vienam kandidatui prasimušti į Kongresą lapkričio 2 dieną vykusiuose kadencijos vidurio rinkimuose.

Tačiau buvusi gubernatorė populistė nepatinka respublikonų isteblišmentui, kuris nelaiko jos tinkama varžove B.Obamai 2012-ųjų prezidento rinkimuose ir yra priverstas su nerimu stebėti, kaip ji tampa vis labiau įtakinga žaidėja.

"Kartą sėdėjau greta jos. Pagalvojau, ji graži, - sakė buvusi pirmoji Amerikos ponia 85 metų Barbara Bush interviu CNN pirmadienį. Tuomet paskubėjo pridurti: "Ir ji labai laiminga Aliaskoje - viliuosi, kad ji ten liks".


Šiame straipsnyje: Sarah Palin

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių