Sirijoje žuvo 13 protestuotojų ir penki pareigūnai

Saugumo pajėgoms penktadienį atidengus ugnį į demonstrantus centrinės Sirijos miestuose Homse ir Hamoje, žuvo 13 žmonių, pranešė žmogaus teisių gynimo aktyvistai.

Valstybinė naujienų agentūra SANA tuo pačiu metu paskelbė, kad Homse ginkluotos grupuotės nužudė karininką ir keturis policininkus.

"Aštuoni žmonės nušauti ir keletas buvo sunkiai sužeisti saugumo pajėgoms apšaudžius demonstrantus" Homse, pranešė aktyvistas iš šio miesto, esančio į šiaurę nuo Damasko.

Taip pat į šiaurę nuo sostinės esančiame Hamahe žuvo dar penki protestuotojai, pranešė aktyvistas.

Pasak naujienų agentūros SANA, "ginkluota nusikalstama grupė" atidengė ugnį į bendrą policijos ir saugumo pajėgų postą Homso miesto Baba Amro rajone - žuvo vienas karininkas ir keturi policininkai.

Agentūra pažymi, kad užpuolikai vėliau tyčiojosi iš nužudytųjų.

Anksčiau žmogaus teisių gynėjas Najati Tayara (Nadžatis Tajara) sakė, kad Sirijos saugumo pajėgoms penktadienį atidengus ugnį į demonstrantus šalies vidurio mieste Homse, žuvo penki žmonės, dar keli sužeisti.

Pasak N.Tayaros, saugumiečiai šūviais mėgino išvaikyti žmones, sumaniusius protestuoti po savaitinių pamaldų mečetėse.

Tūkstančiai sirų penktadienį dalyvavo "Nepaklusnumo dienos" renginiuose prieš prezidento Basharo al-Assado (Bašaro Asado) režimą; protestai vyko visoje šalyje, taip pat ir Homse.

 


Šiame straipsnyje: Sirija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Aleksas

Aleksas portretas
"Tūkstančiai sirų penktadienį dalyvavo "Nepaklusnumo dienos" renginiuose prieš prezidento Basharo al-Assado (Bašaro Asado) režimą; protestai vyko visoje šalyje, taip pat ir Homse." O kas tai mate? ES Propaganda. Amerikonai vel rado kur pasauditi.

Pikasas

Pikasas portretas
Neatrodo, kad B. al-Assado režimas labai skubėtų naikinti protestuojančius gyventojus. Daro jis tą nuosekliai ir pasirinktinai pagal skirtingų religinių bendruomenių gyvenamasias vietas. Skelbtas lyg ir noras skelbti nepaprastosios padėties, besitęsiančios 48 metus panaikinimas įstreigo net neprasidėjęs. Nors iš kitos pusės tankų salvės ir snaiperių kulkos būtent ir skelbia tą padėtį be jokių išlygų. Demokratijos šalyje tiek, kiek leido prezidentas Basharo al-Assado. Dabar ir jų pėdsakų nematyti. Lyderis - savotiškas " gensekas" " Baath' o" hegemoninėje partijoje. Daug kas Sirijoje buvo kopijuojama iš SSRS. Maskvos įtaka Sirijai buvo didžiulė. Net ir tai, kad Sirijoje " hegemonas" buvo susiliejęs su " genseko" paveldėjimo teise, netrukdė Kremliaus politikai laikyti Sirijos režimą atraminiu įtakos centru šiame regione. Sirijos prezidentas ir jo " Baath' o" partija labai sunerimo, matydama prasidėjusius diktatorių vertimo procesus artimose šalyse. Dabar ji savo tikslą sukoncentravo į paklusnios armijos gyventojų žudynes. Mąstymas sietinas su paranojine baime, kuri skatina kuo daugiau demonstrantų išžudyti ir taip opozicijos pasipriešinimą susilpninti. Tokios drąstiškos priemonės režimui neturi jokios pozityvios perspektyvos. Nekaltų demonstrantų mirtys gali tik padėti visuomenei susitelkti ir ieškoti kelių, kaip paveikti režimą įvairiais įmanomais būdais. Kol kas tie būdai vis dar sietini su neginkkluotomis pasipriešinimo formomis, bet gali būti, kad situacija pasikeis iš esmės. Tarptautinė bendruome, manau, per ilgai tylėjo matydama, kaip žudomi Sirijos miestuose taikūs demonstrantai. Atrodo, kad jau pajudėta iš mirties taško. Žadama, kad kažkas panoro pažiūrėti, kaip tie Sirijos piliečiai žudomi. Atvyks, pamatys... Na ir ką? O kaip tą žudymą stabdyti, kai Maskvos režimas net pabarti prezidento neleidžia? Atseit, savas... Visokie susirūpinimų pareiškimai čia jau nepadės. Būtinos ir kitos tarptautinės priemonės. Sankcijos 13 Sirijos pareigūnų - tik pirma nedrąsi kregždė. Situacija sunkina tai, kad už tokią diktatūrą "ant bėgių" gula ir guls "Kremlin" draugai. JT Saugumo Tarybos griežtesnių sankcijų vargu ar sulauksime, nes egzistuoja " veto" teisė. Jau dabar grūmojama: tik nebandykit žudiką smerkti, o tuo labiau jį stabdyti. Kremlius tokioje situacijoje gali ramiai lūkuriuoti, kol prezidento Basharo al-Assado armija išžudys nepaklusniuosius. Tada gal pasiūlys humanitarinę pagalbą laidojimo išlaidoms padengti.

Pikasas2

Pikasas2 portretas
Nors Sirijos prezidentas Basharas po Bagdado režimo nuvertimo įsileido JAV kontrolierius, tačiau tai nesustabdė jo tolimesnio " karinių raumenų" auginimo. Svarbiausias ilgametis Sirijos tikslas tapo - atgauti Izraelio okupuotas Golano aukštumas. Po to, kai Amerikos lyderiai išreiškė kaltinimus Sirijai, kad ji rėmė Iraką kovoje su sąjungininkais šalis įvardijama kaip viena iš " blogio ašies" valstybių narė, o ką tai reiškia, įsitikino Irakas ir jo diktatorius Sadamas Huseinas. Sąjungininkai galėjo sutriuškinti Sirijos armiją, tačiau su didesniais nuostoliais, nei tai padarė Irake, nes Sirija jau tadac turėjo daug stipresnes oro gynybos pajėgas. Sirijos karinėse pajėgose yra maždaug 400 tūkst. vyrų, o rezerve - 300 tūkst. Armijos ginkluotės pagrindą sudaro dar Sovietų Sąjungoje įsigyta ginkluotė. Tankų Sirija turėjo net 4, 1 tūkst. (tarp jų 1 tūkst. “T-72”). Likę tankai - senesnių modelių, nėra žinių, kiek jų modernizuota. Šios internetinės žinios gerokai senstelėję, tačiau naujesnių neturiu. Sirija turi galingą oro gynybos kompleksą, dengiantį šalį patikimu skydu nuo lėktuvų ir balistinių raketų antpuolio. Jis priskirtas armijai ir turi daugiau kaip 100 žemė-oras raketų baterijų, bei 60 tūkst. jas aptarnaujančio personalo. Statiškos ilgojo nuotolio raketų baterijos, ginkluotos “SA-5” išdėstytos aplink Damasko ir Alepo miestus. Palei sieną su Libanu ir pačiame Libane išsidėsčiusios mobilios baterijos su “SA-6” bei “SA-8” raketomis ir trumpojo nuotolio žemė-žemė raketomis “SS-21”.Oro pajėgose tarnauja 100 tūkst. karių. Jos veikia nepriklausomai nuo armijos vadovybės. Maždaug 700 minėtų kovos lėktuvų išdėstyta 21 oro uoste. Sirijos karinė doktrina sukurta vadovaujantis sovietiniu modeliu, tačiau nemažą įtaką turi ir kariškių, mokslus baigusių Vakarų Europoje Prancūzijoje ir Didžiojoje Britanijoje bei JAV patirtis. Štai ką prikaupė valstybė, kurioje nepaprastoji padėtis tęsiasi jau 48 metus. Tai " kietas riešutėlis" ir jis dargi turi galingą " stogą" Rytų imperijoje. Todėl prezidentas Basharas al-Assadas gali sau leisti šaudyti į visus, kurie bando pakeisti diktatūrą į galimai švelnesnį režimą. Jis žino, kad nubausti jį už tuos gyventojų žudymus bent jau artimiausiu laiku nebus kam. Tokio tipo šalyse perversmus padaro tik kariškiai. Tada režimo diktatoriaus net ir nuteisti dažnai nespėjama... Pasekmės po tokių perversmų būna kiekvienoje šalyje skirtingos.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių