Seulas: Šiaurės Korėja per „barbarišką“ artilerijos bombardavimą iššovė apie 170 sviedinių

Šiaurės Korėja iššovė iš viso apie 170 artilerijos sviedinių į Pietų Korėjos teritoriją, iš kurių 80 pataikė į vieną pasienio salą ir sudegino 19 namų, trečiadienį pranešė Pietų Korėjos gynybos ministerija.

Per bombardavimą žuvo du Pietų Korėjos jūrų pėstininkai, o dar 15 nukentėjo; taip pat buvo sužeisti trys civiliai gyventojai.

Šis incidentas, kuris yra vienas iš rimčiausių nuo 1950-1953 metais vykusio Korėjos karo, sukėlė Pietų Korėjos įtūžį, o tarptautinė bendruomenė pasmerkė Pchenjaną.

Pietų Korėjos premjeras Kim Hwang-Sikas pavadino Jonpjongo salos apšaudymą "beatodairišku ir barbarišku veiksmu".

Jis sakė parlamentui, jog ši ataka buvo "sąmoninga, kruopščiai suplanuota provokacija", metanti iššūkį ginčijamai abiejų valstybių sienai Geltonojoje jūroje, kurią Jungtinės Tautos nustatė po Korėjo karo.

Pasak Kim Hwang-Siko, šis incidentas taip pat susijęs su Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong-Ilo sprendimu skirti savo įpėdiniu jauniausią sūnų Kim Jong-Uną.

Pchenjanas mėgina "demonstruoti akivaizdaus įpėdinio Kim Jong-Uno karinius sugebėjimus, sutvirtinti vidinę vienybę ir nukreipti į išorę vidinius nesutarimus".

Pietų Korėjos ir JAV kariškiai bendros žvalgybos parengti padidino iki antro aukščiausio lygio, nurodė Gynybos ministerijos atstovas Lee Boong-Woo.

"Nuo vakar įvykdyta naujų provokacijų", - jis sakė trumpoje spaudos konferencijoje.

Gynybos ministras Kim Tae-Youngas apie 20 minučių kalbėjosi telefonu su JAV gynybos sekretoriumi Robertu Gatesu, per kurį jiedu įvertino padėtį ir aptarė galimą bendrą atsaką bei dalijimąsi žvalgybos informacija, pridūrė ministerijos atstovas.

"Remdamiesi praeitą naktį atlikta analize manome, kad (Šiaurės Korėja) iššovė apie 170 sviedinių, tarp jų iš 120 mm kalibro artilerijos baterijų ir kranto artilerijos sistemų", - sakė jis.
Pietų Korėjos savaeigės haubicos atsakydamos iššovė 80 sviedinių, tačiau neaišku, kokią žalą šios salvės padarė Šiaurės Korėjai ir ar per jas žuvo žmonių.

Šiaurės Korėjos sviediniai Jonpjongo saloje apgadino 21 namą, iš kurių 19 sudegė.
Naujienų agentūra "Yonhap" citavo Gynybos ministerijos šaltinius, kurie nurodė, kad Šiaurės Korėjos pietvakarių pakrantėje dislokuotos artilerijos baterijos ir toliašaudžiai pabūklai tebėra paruošti šaudymui.

Pranešime sakoma, kad Šiaurės Korėjos naikintuvai MiG-23, prieš šią ataką pakilę iš Bukčango oro pajėgų bazės su žvalgybos misija, buvo perkelti toliau į pietus. Šiuo metu jie yra Hvangdžu oro pajėgų bazėje.

Šiaurės Korėja taip pat parengė naudojimui sausumoje dislokuojamus priešlaivinių raketų kompleksus ir pasiuntė karo laivus į kovines pozicijas, informuoja "Yonhap".

Pietų Korėjos šiaurės vakariniame uostamiestyje Inčone ir kituose netoli sienos esančiuose miestuose gyventojai skuba apsirūpinti makaronais, vandeniu, konservais ir kitomis būtiniausiomis atsargomis, nurodė agentūra.

Pietų Korėjos opozicinė kairiojo sparno Demokratų partija paragino abi šalis elgtis santūriai.
"Raginu (Seulo) vyriausybę laikytis taikaus konfliktų sprendimo principo, - sakoma šios partijos pirmininko Sohn Hak-Kyu pranešime. - Nepageidautina kurstyti į karo panašią atmosferą ir didinti žmonių nerimą, keliant pavojų ekonomikai".


Šiame straipsnyje: Šiaurės KorėjaPietų Korėja

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių