Savaitę po Bostono maratono gyventojai paminėjo tylos minute

Praėjus septynioms dienoms po dviejų bombų sprogimų per Bostono maratoną, miestiečiai pirmadienį buvo susirinkę prie improvizuoto memorialo paminėti to išpuolio aukų. Vieni atėjusiųjų ieškojo paguodos, kiti norėjo pagerbti žuvusiuosius.

14 val. 50 min. vietos (21 val. 50 min. Lietuvos) laiku, kai prieš savaitę sprogo pirmoji iš dviejų bombų, padėtų netoli maratono finišo linijos, visame mieste skambėjo bažnyčių varpai, o šimtai susirinkusių žmonių, kurie stovėjo saugumo kordono gale netoli sprogimų vietos, aukas pagerbė tylos minute.

„Pradėjome praėjusį ketvirtadienį, su trimis Amerikos vėliavomis, o paskui žmonės vis nešė gėles, minkštus žaislus - visokius dalykus“, - sakė Kevinas Brownas (Kevinas Braunas), kuris padeda prižiūrėti tą improvizuotą memorialą Boilstono ir Berklio gatvėse.

„Prieš porą valandų viena moteris atidavė savo bėgimo batelius ir liko basa“, - sakė šis pagyvenęs bostonietis su beisbolo kepuraite.

Tarp gėlių, užrašytų maldų ir paramos žodžių stovi trys balti kryžiai žuvusiesiems - aštuonerių metų berniukui Martinui Richardui (Martinui Ričardui), 23 metų magistrantei iš Kinijos Lu Lingzi (Lu Lingdzi) ir 29 metų restorano vadybininkei Krystle Campbell (Kristl Kempbel).

K.Brownas paaiškino, kad tuos kryžius atnešė vyras, kuris sakė atvažiavęs iš Kolorado valstijos JAV vakaruose.

„Mane tikrai sujaudino visas tas solidarumas, ateinantis iš viso pasaulio, ir tai padeda man sveikti“, - sakė jis.

Sharon Field (Šaron Fild), gydytoja savanorė iš Raudonojo Kryžiaus, sakė, kad improvizuoti vieši memorialai yra „sveikimo proceso dalis“.

„Prie šio memorialo ateinantys žmonės jaučia įvairiausias emocijas. Tai - laikas apmąstymams, - sakė Sh.Field. - Esame čia dėl žmonių, kurie nori kalbėti, pasikalbėti“.

Sh.Field prie memorialo dirbo dvi dienas, guodė ir drąsino žmones, dalijo lankstinukus tėvams, kurie norėjo patarimo dėl to, kaip savo vaikams paaiškinti apie sprogimus, per kuriuos taip pat buvo sužeista 200 žmonių.

Sh.Field taip pat skatina žmones nebijoti siekti profesionalios pagalbos, jeigu jos reikia traumai įveikti.

Daugelis Bostono gyventojų pirmadienį pirmąkart grįžo į darbo vietas ir mokyklas po to, kai dramatišką savaitę vainikavo dar labiau įtempta įtariamų sprogdintojų gaudynių diena.

Pareigūnai penktadienį paskelbė precedento neturintį kreipimąsi, prašydami gyventojus likti namuose per gaudynes, ieškant įtariamojo - 19-mečio Džocharo Carnajevo. Jis buvo surastas tą patį vakarą, besislapstantis viename brezentu užklotame kateryje Bostono priemiestyje Votertaune. Jo vyresnysis brolis Tamerlanas buvo nukautas anksčiau, kai mėgino pasprukti.

Dž.Carnajevas tebėra ligoninėje ir negali kalbėti dėl peršautos gerklės. Federaliniai pareigūnai jam pateikė kaltinimus, susijusius su Masačusetso technologijų instituto (MIT) policijos pareigūno Seano Collier (Šono Koljė) nušovimu Kembridžo universitetiniame miestelyje. 19-mečiui įtariamajam taip pat buvo pateikti kaltinimai dėl sąmokslo panaudoti masinio naikinimo ginklą ir piktybinio turto sunaikinimo panaudojant mirtinus sprogmenis.

Džocharas ir Tamerlanas Carnajevai - čečėnai, kilę iš Rusijos pietinio regiono. Jų išpuolio motyvai kol kas nežinomi, bet jie turėjo daug ginklų ir tikriausiai planavo surengti daugiau atakų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

ESMĖ

ESMĖ portretas
Sugriauta iki pamatų čečėnų sostinė Graznij(apie 400 tūkst.gyventojų),nužudyta ištisa čečėnų gyventojų karta,apie 100 tūkst.gyventojų.Čečėnų prezidentą Džocharą Dudajeva zombiai žudikai rusai nužudė amerikietiška raketa.Prezidentas Klintonas atkūrė Rusijos imperiją.Amerikiečiams tragedija - bokstų dvynių griūtis,čečėnams Groznyj miesto sugriovimas.Į Čečėnų trageniją pasaulis nereagavo,Klintonas - rusų žudikų bendrininkas. Šios priežastys yra Bostono maratono tragedijos priežastis.Ar aišku?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių