S. Berlusconi vadžias perduos politiniam įpėdiniui

Silvio Berlusconi, užbaigdamas mėnesius trukusią nežinomybę dėl jo kandidatūros kitų metų pradžioje įvyksiančiuose Italijos rinkimuose, trečiadienį sakė, kad juose nedalyvaus ir perduos savo partiją „Laisvės tauta“ (PDL) politiniam įpėdiniui.

„Nekelsiu savo kandidatūros, bet liksiu greta jaunesnių žmonių, kurie gali žaisti ir mušti įvarčius“, - sakė žiniasklaidos magnatas, kuris 2009 metais įsteigė PDL ir kuris garsėja futbolo terminų naudojimu politikoje.

76 metų S.Berlusconi, kuriam priklauso futbolo klubas „AC Milan“, trys nacionaliniai televizijos kanalai ir kelios privačios vilos, savo pareiškime nurodo, kad jo politinis įpėdinis bus paskirtas iki gruodžio pabaigos, per partijos balsavimą.

„Vis dar turiu gerus raumenis ir galvą ant pečių, bet mano vaidmuo bus patarinėti“, - sakė jis ir pridūrė, kad balsavimas gali įvykti gruodžio 16 dieną.

„Iš meilės Italijai galima daryti beprotiškus ir išmintingus dalykus. Prieš 18 metų išėjau į sceną - beprotiškas žingsnis, kuriam netrūko išminties, - (o) dabar atsitraukiu“, - sakė milijardierius, padarydamas galą spėlionėms apie jo sugrįžimą.

Tokį sprendimą S.Berlusconi priėmė PDL bandant pagerinti savo įvaizdį po virtinės tyrimų dėl netinkamo partijos lėšų naudojimo.

„Berlusconi traukiasi? Laikas pasitraukti ir “Berlusconi keliui„, (o) Italijai - apsivalyti nuo 20-ies intelektualinio sustingimo metų. Ate, ate Berlusconi“, - sakė Kairiųjų, ekologijos ir laisvės partijos vadovas Nichi Vendola.

Buvęs premjeras iš priešakinių politikos linijų pasitraukė 2011-ųjų lapkritį, kai kilus maištui parlamente ir panikai finansų rinkose perdavė valdžią buvusiam Europos konkurencijos komisarui Mario Monti.

Nuo pat to laiko buvo spėliojama, ar jis bandys vėl sugrįžti į valdžios viršūnes.

PDL patyrė virtinę pralaimėjimų vietos valdžios rinkimuose ir yra draskoma vidaus kovų, ir daugelis šalininkų ragino S.Berlusconi grįžti vadovauti partijai būsimuose rinkimuose, kurie turi įvykti balandį.

S.Berlusconi sakė, kad dabar partijos sekretorius Angelino „Alfano“ ir nauja jaunimo karta turi pakartoti 1994 metų stebuklą", kai audringų vakarėlių pomėgiu garsėjantis vyras pirmą kartą buvo paskirtas premjeru.

Jo sprendimas atsistatydinti atskleidė nuogąstavimus, kad jis nebegali tikėtis pakankamos paramos ir nuvesti Italijos centro dešiniųjų į pergalę.

Šiaurės lygos partijos - buvusios S.Berlusconi koalicijos partnerės - lyderis Umberto Bossi pavadino šį žingsnį „kilniu aktu“, kurį jis vertina ir kuris „atveria naujas perspektyvas ateičiai“.

Buvusiam premjerui, kuris buvo laikomas gaivaus oro gūsiu, kai 10-ajame dešimtmetyje po politinės korupcijos ir skandalų periodo įsiveržė į politikos areną, smarkiai pakenkė jo paties sukčiavimo bei sekso skandalai, dėl kurių jis neteko daug šalininkų.

PDL nesugebėjo įtikinti mažesnių centro partijų prisidėti prie jos ir drauge dalyvauti būsimuose rinkimuose, nors susitarti buvo bandoma kelis kartus.

S.Berlusconi tikėsis, kad naujas veidas partijos lyderio poste padės jai atgauti pozicijas rinkimuose.

Jis yra pareiškęs paramą idėjai, kad vyriausybės vadovo poste ir pasibaigus mandatui liktų technokratas M.Monti, tačiau šis ne kartą sakė, kad liktų nebent tuo atveju, jeigu rinkimai baigtųsi aklaviete.

Trečiadienį paskelbtame savo pareiškime buvęs premjeras gyrė vyriausybės pastangas spręsti Italiją prislėgusią skolų krizę.

M.Monti „ir jo bendradarbiai padarė, ką gali, daug ... tokiomis sąlygomis, kai mūsų ekonomika ir visuomenė turėjo susidurti su didele finansine krize“, sakė jis.

„Buvo padaryta klaidų, kurių kai kurias galima ištaisyti, ... bet reformų ir dereguliacijos kelias daugiausia yra aiškus“, - pridūrė S.Berlusconi.

Buvęs premjeras jau 20 metų kariauja ir teisines kovas. Nepaisant kelių pradinių nuosprendžių dėl sukčiavimo ir kaltinimų draugystėmis su nuteistais sukčiais, visos jam iškeltos bylos buvo laimėtos po apeliacijų arba nutrauktos suėjus senaties terminui.

Šiuo metu jis yra teisiamas už sukčiavimą, kyšininkavimą ir mokėjimą už seksą su 17-mete prostitute.

Tas teismo procesas dėl sekso buvo vienas paskutinių skandalų, padėjusių pagreitinti magnato pasitraukimą.


Šiame straipsnyje: Silvio BerlusconiItalija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • V. Putinas vasario 2 dieną lankysis Vengrijoje
  V. Putinas vasario 2 dieną lankysis Vengrijoje

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vasario 2 dieną lankysis Budapešte ir susitiks su Vengrijos ministru pirmininku Viktoru Orbanu, pranešė ketvirtadienį Vengrijos vyriausybė. ...

  1
 • Azerbaidžane užsimota reguliuoti tinklaraštininkus
  Azerbaidžane užsimota reguliuoti tinklaraštininkus

  Azerbaidžano parlamento nariai ketvirtadienį pasiūlė parengti piliečių veiklą internete, įskaitant tinklaraščių rašymą, reguliuojantį įstatymo projektą, nes šioje srityje esą viešpatauja "visiškas chaosas&...

 • B. Obama per paskutinę spaudos konferenciją įspėjo D. Trumpą
  B. Obama per paskutinę spaudos konferenciją įspėjo D. Trumpą

  Po aštuonerių metų darbo prezidento postą paliekantis Barackas Obama (Barakas Obama) trečiadienį pažadėjo, kad netylės, jei Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) savo veiksmais kels pavojų pamatinėms JAV vertybėms, ir patikino amerikiečius, ka...

  1
 • Prancūzija: D. Britanija nebus baudžiama už „Brexit“
  Prancūzija: D. Britanija nebus baudžiama už „Brexit“

  Prancūzija neketina „bausti“ Didžiosios Britanijos už pasitraukimą iš Europos Sąjungos (ES), ketvirtadienį pareiškė užsienio reikalų ministras, reaguodamas į kolegos brito Boriso Johnsono (Boriso Džondono) komentarus. ...

 • „Ferrero“ gina palmių aliejų
  „Ferrero“ gina palmių aliejų

  Italijos saldumynų gamintoja "Ferrero", prekės ženklo "Nutella"  savininkė, gina palmių aliejų, kurio kai kurie kiti gamintojai atsisako, Europos maisto kokybės prievaizdams pranešus apie potencialų palmių aliejaus kanc...

 • Ką veiks Baltuosius rūmus palikęs B. Obama?
  Ką veiks Baltuosius rūmus palikęs B. Obama?

  Barackas Obama (Barakas Obama) po aštuonerių metų Baltuosiuose rūmuose ketina likti aktyviu „piliečiu“, ir nesvarbu, ar jis rašytų knygą, dirbtų su mažumų jaunimu ar bandytų padėti Demokratų partijai pakilti iš pele...

  2
 • NATO sunerimo dėl daugėjančių kibernetinių atakų
  NATO sunerimo dėl daugėjančių kibernetinių atakų

  NATO vadovas Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį pareiškė, kad prieš Aljansą rengiama vis daugiau kibernetinių atakų, kurios yra remiamos valstybių. ...

  5
 • Rusija „Jukos“ byloje milijardinės kompensacijos nemokės
  Rusija „Jukos“ byloje milijardinės kompensacijos nemokės

  Rusijos Konstitucinis Teismas ketvirtadienį nutarė, kad Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimas „Jukos“ byloje, kuriuo Rusija įpareigota buvusiems žlugusios naftos milžinės akcininkams sumokėti beveik 1,9 mlrd. eurų kompensacij...

  2
 • „Madame Tussauds“ muziejuje atidengtas vaškinis D. Trumpas
  „Madame Tussauds“ muziejuje atidengtas vaškinis D. Trumpas

  Garsiajame Londono „Madame Tussauds“ („Madam Tiuso“) vaškinių figūrų muziejuje trečiadienį buvo atidengta išrinktojo JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) vaškinis antrininkas – žinoma, su ry&sc...

 • D. Trumpo komentarai apie „Brexit“ piktina Europos Sąjungą
  D. Trumpo komentarai apie „Brexit“ piktina Europos Sąjungą

  Europos Sąjungos (ES) įstatymų leidėjai trečiadienį pasipiktino išrinktojo JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) komentarais, kad Didžiosios Britanijos sprendimas palikti Bendriją galiausiai bus puikus dalykas ir kad daugiau šali...

  1
Daugiau straipsnių