Iš Rusijos rinkėjų teisių asociacijos vadovės atimtas kompiuteris

Maskvos Šeremetjevo oro uosto muitinė konfiskavo rinkėjų teisių asociacijos „Golos“ („Balsas“) vadovės Lilijos Šibanovos asmeninį kompiuterį. Šį faktą patvirtino Šeremetjevo muitinė.

„Tikrai, kompiuteris paimtas ir padėtas sandėlyje laikinam saugojimui bei vėlesnei jame esančios informacijos ekspertizei“, - sakė agentūrai „Interfax“ Šeremetjevo oro uosto muitinės atstovė Ksenija Grebionkina.

Pasak jos, veikiantys įstatymai leidžia muitininkams tokius veiksmus „muito kontrolei“.

K.Grebionkina nepaaiškino, kodėl L.Šibanovos kompiuteris sukėlė įtarimų.

Rusijos rinkėjų teisių asociacijos vadovė L.Šibanova, atskridusi iš Varšuvos, atsisakė atiduoti savo kompiuterį Šeremetjevo oro uosto muitinės pareigūnams.

„Aš atskridau į Šeremetjevą reisu iš Varšuvos 0 val. 20 min. (Maskvos laiku). Mane, einančią “žaliuoju„ koridoriumi, sulaikė muitininkai, surašė viską, kas buvo mano rankinėje, ir pamėgino paimti mano kompiuterį, bet aš atsisakiau“, - sakė šeštadienio ryta agentūrai „Interfax“ L.Šibanova.

Pasak jos, muitininkai mėgino atimti kompiuterį todėl, kad jame gali būti įdiegta neteisėta programinė įranga.

„Aš bijau, kad gavę mano kompiuterį, mano atžvilgiu surengs kokią nors provokaciją“, - sakė teisių gynėja.

„Šį incidentą aš sieju su tuo, kad valdžia mėgina neleisti man dalyvauti gruodžio 7 dieną Europarlamente rengiamame rinkimų į Rusijos Valstybės dūmą rezultatų svarstyme“, - pažymėjo L.Šibanova.

Išvakarėse Taikos teisėjas nubaudė asociaciją „Golos“ 30 tūkst, rublių bauda pagal Administracinių pažeidimų kodeksą.

Lapkričio 29 dieną trys Valstybės Dūmos deputatai - Andrejus Nazarovas („Vieningoji Rusija“, Maksimas Rochmistrovas (LDPR) ir Antonas Beliakovas („Teisingoji Rusija“) nusiuntė generaliniam prokurorui Jurijui Čaikai paklausimą, prašydami reaguoti į „Golos“ veiklą. Pasak deputatų, teisių gynimo organizacija šiurkščiai pažeidžia Rusijos rinkimų įstatymą, taip pat žiniasklaidos priemonių įstatymus. Ypatingą dėmesį deputatai atkreipė į tai, kad „Balsą“ finansuoja užsienio organizacijos.

Asociaciją „Golos“ stojo ginti pagrindinės Rusijos nevyriausybinės organizacijos - „Memorial“ ir Maskvos Helsinkio grupė. Taip pat savo nerimą dėl jos išsakė tarptautinė teisių gynimo organizacija „Human Rights Watch“.

JAV Baltieji rūmai pareiškė susirūpinimą dėl teismo sprendimo nubausti organizaciją „Golos“.

Rusijos žmogaus teisių gynimo asociacija „Agora“ pasiryžusi teisme įrodyti, kad sulaikydami L.Šibanovą muitininkai pažeidė įstatymą, jog jos sulaikymas motyvuotas politiškai.

Pasak „Agora“ atstovo Dmitrijais Kolbasino, ketinama skųsti teismo instancijose, net iki Europos žmogaus teisių teismo Strasbūre.


Šiame straipsnyje: rinkimai Rusijoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

esmė

esmė portretas
Informacija: Zombių valstybes valdo putinai..Sios valstybės yra naujadaras - "totalitarinės demokratijos" valstybės. Kaip taisyklė,valdžia tokiose keistose valstybėse yra ne renkama,o pastoviai "patvirtinama"..Kruvi nos,valstybinio terorizmo Rusijos imperijos zombynas trokšta "tvirtos rankos",jie nesuvokia kaip atrodo tikri civilizuotų valstybių rinkimai..Melas - totalus Rusijos imperijos atributas,Putino Rusija- velniškai pavojingas pasauliui darinys..Tą greit pradės suvokti patys rusų zombiai..Praregės..Kas atsakys už čečėnų genocidą? Vampyras iš KGB Putinas?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių