Rusijos premjeras V.Putinas pasmerkė ultranacionalistus

Rusijos premjeras Vladimiras Putinas pirmadienį perspėjo nemėginti šalyje kurstyti etninės nesantaikos ir perspėjo esantis pasiruošęs uždrausti nacionalistų partijas, didėjant įtampai prieš prezidento rinkimus.

Tačiau plačiame straipsnyje, kuris buvo paskelbtas V.Putino rinkimų kampanijos svetainėje, premjeras taip pat nurodė planuojantis griežtinti imigracijos įstatymus, sakydamas, jog norintys dirbti Rusijoje privalo turėti esminių žinių apie šią šalį ir išlaikyti egzaminus.

„Esu giliai įsitikinęs, kad mėginimai skelbti idėjas apie Rusijos “nacionalinę„, vienos tautos valstybę prieštarauja visai mūsų tūkstantmetei istorijai“, - rašo V.Putinas.

Premjeras, siekiantis grįžti į Kremlių per kovo 4 dieną vyksiančius prezidento rinkimus, pastaruoju metu stengėsi įveikti didžiausią krizę dėl jo 12 metų trukusio valdymo legitimumo.

Praeitą mėnesį dešimtys tūkstančiai Rusijos gyventojų išėjo į gatves per protestų bangą, neregėtą šioje šalyje nuo praeito amžiaus 10-o dešimtmečio pradžios.

Prie šio besiformuojančio protesto judėjimo prisidėjo įvairios pakraipos nacionalistų grupuotės, o daugelis jų atvirai ragino trauktis iš neramumų krečiamo Šiaurės Kaukazo, kur Rusija per pastaruosius 20 metų dukart kariavo su čečėnų separatistais.

V.Putinas pasmerkė mėginimus kurstyti nacionalistines nuotaikas, sakydamas, jog rusų tauta šimtmečius buvo įvairias tautas ir tikėjimus apimančios Rusijos valstybės stuburas.

„Didžioji rusų misija - vienyti, susieti civilizaciją“, - pabrėžiama straipsnyje, kuriame pateikiamos citatos ir XIX šimtmečio filosofo Ivano Iljino, jo amžininko istoriko Vasilijaus Kliučevskio darbų ir netgi iš senovės Rusios kronikų.

Daugelis apžvalgininkų perspėja, jog Rusiją gali apimti chaosas, jeigu į valdžią joje ateitų nacionalistinės jėgos, o kai kurie kaltina 35 metų Kremliaus tinklaraštininką ir vieną iš labiausiai charizmatiškų protestų judėjimo lyderių Aleksejų Navalną atviru flirtu su ultranacionalistais.

A.Navalnas neigia šiuos kaltinimus.

Tačiau tame pačiame straipsnyje V.Putinas nurodė, jog jo šalis toliau griežtins imigracijos įstatymus, o svetimšaliai, norintys dirbti Rusijoje, nuo ateinančių metų privalės laikyti rusų kalbos, istorijos, literatūros ir teisės principų egzaminus.

Pasak premjero, taip pat reikia daugiau dėmesio skirti žmonių judėjimui šalies viduje. V.Putinas siūlo Rusijos piliečiams, kurie pažeidžia vidaus migracijos taisykles arba per numatytą laikotarpį neužsiregistruoja atvykę į kitą regioną, nustatyti griežtas baudas ir netgi baudžiamąją atsakomybę.

Į autoritarizmą linkęs premjeras tvirtina, jog turėtų būti uždraustos nacionalistinės pakraipos partijos, veikiančiose įvairiuose etniniuose regionuose, nors pastaruoju metu buvo siekta supaprastinti partijų veiklą reglamentuojančius įstatymus.

„Be abejo, mes turime vystyti savo demokratinę daugiapartinę sistemą, - rašo V.Putinas. - Tačiau negalime leisti vieno dalyko - galimybių kurti regionines partijas, taip pat nacionalinėse respublikose.“

„Tai yra tiesus kelias į separatizmą“, - perspėjo jis, pridūręs, jog tok pats likimas ištiktų regionų gubernatorius, mėginančius žaisti tautiškumo korta.

Aleksandras Verchovskis, vadovaujantis nevyriausybinei organizacijai „Sova“, registruojančiai rasistinio smurto atvejus, pareiškė, jog šis V.Putino straipsnis tėra populistinė retorika prieš rinkimus.

„Pagrįsti žodžiai šalia nepagrįstų priemonių“, - pridūrė jis, komentuodamas pasiūlymus dėl migracijos.


Šiame straipsnyje: Vladimiras Putinas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių