Rusijos opozicijos lyderis Navalnas pareiškė norą būti prezidentu

Charizmatiškasis Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas, kuris yra vienas didžiausių prezidento Vladimiro Putino kritikų, deklaravo savo ambicijas siekti prezidento posto, nors šiuo metu rengiasi teismo procesui, po kurio gali atsidurti kalėjime.

A. Navalnas sakė, kad tikriausiai bus nuteistas toje grobstymo byloje, kuri, pasak jo šalininkų, yra politiškai motyvuota, tačiau tvirtina kalėjimo nebijantis.

Jis taip pat sakė, kad pasiųs į kalėjimą savo pagrindinius priešininkus mažai tikėtino jo atėjimo į valdžią atveju.

„Noriu būti prezidentas, - ketvirtadienį vakare sakė jis opozicijos televizijai “Dožd„ (“Lietus„). - Noriu pakeisti gyvenimą šioje šalyje. Noriu pakeisti tai, kaip ji yra valdoma“.

„Noriu taip dirbti, kad 140 mln. žmonių, kurie gyvena šioje šalyje, kurie turi naftos ir dujų, trykštančių iš žemės, negyventų skurde ar juodame varge, (noriu, kad jie) gyventų normaliai, kaip Europos valstybėje“, - pridūrė A.Navalnas.

Rusijos teismas ketvirtadienį paskelbė, kad A.Navalno teismo procesas Kirovo mieste prasidės balandžio 17 dieną. Byla yra susijusi su vienos vietos administracijos, kuriai jis 2009 metais patarinėjo, verslo sandoriu.

Jeigu bus pripažinta jo kaltė, jam grės kalėjimas iki 10 metų.

„Neabejoju, kad verdiktas bus “kaltas", - sakė A.Navalnas, kuris kategoriškai neigia savo kaltę. Jis pažymėjo, kad pagal Rusijos įstatymus net lygtinė kalėjimo bausmė jam reikštų diskvalifikavimą siekiant prezidento posto.

Jis sakė, kad nebijo „jokio nuosprendžio“, bet pridūrė: „Kaip ir visi normalūs žmonės neturiu nė menkiausio noro atsidurti kalėjime“.

Jis atsisakė prognozuoti, kokia bausmė jam gali būti skirta, bet, regis, tvirtino, kad jo bausmę nurodys pats V. Putinas: „Sunku pasakyti ... Neturiu jokių telepatinių galių, kad įlįsčiau į Putino smegenis“.

A.Navalnas pažadėjo, kad jeigu laimėtų prezidento rinkimus, užtikrintų savo priešų, tarp jų - V. Putino ir prezidento pažįstamų, magnatų Genadijaus Timčenkos ir Arkadijaus Rotenbergo, baudžiamąjį persekiojimą.

Abu tie magnatai neigia įtarimus nesąžiningais verslo sandoriais.

„Vieną dieną pasieksime pergalę ir pasieksime, kad jie atsidurtų kalėjime“, - sakė A. Navalnas.

Vis dėlto A.Navalno, išgarsėjusio tinklaraščiu, kuriame tyrė korupciją, ir sustiprinusio savo pozicijas per praėjusių metų politinius protestus, laukia sunki politinė kova.

Ketvirtadienį paskelbti Levados centro apklausos rezultatai rodo, kad tik 37 proc. rusų žino, kas toks yra A. Navalnas, tačiau šis skaičius nuolat didėja. Tuo tarpu tik 14 proc. apklaustųjų sakė, kad tikriausiai balsuotų už jį rinkimuose.

A.Navalnas pripažino tuos skaičius, bet sakė, kad jie drastiškai pasikeistų, jeigu jam būtų duotas deramas laikas federalinių televizijų eteryje, kuriame vergiškai pranešinėjama apie kasdienius V.Putino ir Rusijos elito reikalus.

Pasak A.Navalno, jeigu opoziciją remianti „Dožd“, kuri daugiausia yra žiūrima internete, būtų transliuojama visoje šalyje, žmonių nuomonė pasikeistų.

„Galvoju, kad jeigu žmonės daugiau žinotų apie mano darbą, jie pakeistų požiūrį į mane ir, visų pirma, požiūrį į valdžią“, - pridūrė jis.

Protestų judėjimas, kuris krėtė Kremlių prieš V.Putino sugrįžimą 2012 metų gegužę trečiai prezidento kadencijai, dabar yra nuslopęs.

Tačiau opozicija šeštadieniui planuoja naują protestą ir dar didesnę akciją gegužės 6-ajai - per protestų V.Putino inauguracijos išvakarėse metines.

Anie protestai buvo virtę susirėmimais su policija; dėl dalyvavimo juose tuzinas aktyvistų tebesėdi kalėjime ir laukia teismo.

„Žmonės turi išeiti į gatves ir pademonstruoti, kaip jaučiasi dėl politikos šalyje, ir pasakyti “Nesutinku„, - kalbėjo A.Navalnas. - Kai žmonių bus daug, viskas pasikeis“.

Politine šio opozicijos lyderio žyme tebėra kova su korupcija. Dabar jis nusitaikė į Rusijos premjero pavaduotoją Igorį Šuvalovą, kurio žmona, kaip šią savaitę parodė britų laikraščio „The Guardian“ tyrimas, turi slaptą ofšorinę bendrovę britų Mergelių Salose.

I.Šuvalovas ne kartą neigė padaręs ką nors neteisėta pagal Rusijos įstatymus.

A.Navalnas sakė: „Šuvalovas supranta, kad vienintelis jo šansas nebūti areštuotam, (nesulaukti) turto konfiskavimo ir nebūti teisiamam yra laikytis įsikibus valdžios“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių