Rusijos opozicijos lyderiai mes iššūkį prezidentui V. Putinui

Rusijos opozicija, surengusi internetinius savo lyderių rinkimus, pirmadienį pristatė naujus veikėjus, kurie vadovaus politinei kampanijai, siekiant perimti iniciatyvą iš prezidento Vladimiro Putino, kuris triuškinamai laimėjo gegužę vykusius rinkimus.

Iš viso 81 801 rinkėjai dalyvavo balsavime internetu, kuris buvo pratęstas iki pirmadienio po to, kai jo tinklalapis neveikė aštuonias valandas dėl įsilaužimo į sistemą, rinkimų komiteto vadovas Leonidas Volkovas sakė opoziciją palaikančiai televizijai „Dožd“.

Daugiau nei 200 kandidatų varžėsi dėl 45 vietų vadinamajame Koordinaciniame komitete, sieksiančiame sutelkti V.Putino oponentų pastangas.

Tarp laimėjusiųjų buvo gerai žinomų opozicijos veikėjų, tokių kaip buvęs šachmatų čempionas Garis Kasparovas.

Daugiausiai balsų surinko liberalių nacionalistinių pažiūrų opozicijos aktyvistas Aleksejus Navalnas, pagarsėjęs savo kova su korupcija.

Į komitetą taip pat buvo išrinktas judėjimo „Kairysis frontas“ vadovas Sergejus Udalcovas, viename teisėsaugos tyrime minimas kaip įtariamas masinių riaušių kurstytojas, ir buvusio prezidento Boriso Jelcino vicepremjeras Borisas Nemcovas.

Šio simbolinio balsavimo vienintelis tikslas buvo įlieti naujos energijos protestų judėjimui, išsikvėpusiam nuo praeitos žiemos, kai atrodė, jog jis taps pirmuoju rimtu iššūkiu jau 13 metų trunkančiam V.Putino valdymui.

Jau pats rinkimų faktas grąžino daugelį protestų lyderių į Rusijos naujienų pirmuosius puslapius ir provokavo karštus debatus tarp socialiniuose tinkluose aktyviai besireiškiančių jaunų didmiesčių gyventojų, kurie sudaro pagrindinę opozicijos rinkėjų dalį.

Jaunimo entuziazmas buvo sumažėjęs, nes mitinguose, kurie buvo rengiami nuo V.Putino istorinio grįžimo į Kremlių trečiai kadencijai, dalyvių buvo pastebimai sumažėję, todėl buvo nerimaujama, jog šis judėjimas galutinai išsikvėps.

Protestų organizatoriai pripažino, kad jiems reikia naujų lyderių, glaudžiau susijusių su opozicijos eiliniais nariais.

Tačiau vien internetu vykęs balsavimas nesukėlė beveik jokio susidomėjimo provincijose, ir atrodė, kad apie jį žinojo tik nedidelė Rusijos gyventojų dalis, nes valstybinė žiniasklaida didžiausią dėmesį toliau skyrė V.Putinui ir jo kasdieniams darbams.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių