Rusijoje per gaisrą naktiniame klube žuvo 112 žmonių (atnaujinta)

Rusijos televizijos kanalai vėl priversti atsisakyti pramoginių laidų. Po daugiau kaip 100 žmonių gyvybę nusinešusio gaisro Permės mieste, šalyje paskelbtas gedulas.

Didžiausia tragedija

Naktį į šeštadienį Permės ligoninėje mirė dar viena po incidento atvežta moteris. Žuvusių per gaisrą Permės naktiniame klube "Chromaja lošad" ("Šluba kumelė" - rus.) skaičius šeštadienį buvo 112 žmonių. Tai, anot Rusijos pareigūnų, didžiausia tokio pobūdžio tragedija per visą Rusijos istoriją.

Neatmetama, kad aukų bus ir daugiau. Iš daugiau kaip 120 į ligonines paguldytų žmonių maždaug 80-ies būklė sunki. 60 per tą gaisrą nukentėjusių žmonių Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos (NSM) specialiais reisais buvo nugabenti į Maskvos ligonines, 31- į Sankt Peterburgą, o dar septyni - į Čeliabinską.

Šiandien jau buvo identifikuoti beveik visi žuvę. Vyko pirmosios laidotuvės, o visose miesto cerkvėse buvo meldžiamasi už jų sielų ramybę.

Kaip pranešė NSM Permės krašto vyriausiosios valdybos spaudos tarnyba, klube buvo švenčiama klubo veiklos aštuonerių metų sukaktis. Televizijos kanalas "Vesti-24" pranešė, kad dauguma žuvusių ir nukentėjusių klube Permėje - šios įstaigos darbuotojai, jų draugai ir artimieji.

Reikalavo atsakomybės

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas šią tragediją pavadino nusikaltimu ir pareikalavo, kad kaltieji atsakytų "pagal visą programą". Teisėsaugos institucijos dėl gaisro iškėlė baudžiamąją bylą.

Šeštadienį prezidentas pasirašė įsaką dėl gruodžio 7 d. skelbiamo gedulo visoje šalyje. Rusijos televizijos rytoj netransliuos pramoginių laidų. Pagrindiniai Rusijos televizijos kanalai netransliavo jų ir savaitgalį. Praeitą savaitgalį toks pat sprendimas buvo priimtas dėl traukinio "Nevskij ekspres" katastrofos Tverės apskrityje.

Prezidentas nurodė Permės krašto ir federalinės valdžios institucijoms suteikti materialinę paramą sužeistiesiems ir žuvusiųjų šeimoms, taip pat informuoti jį apie incidento tyrimo eigą. Regiono administracija pranešė, kad žuvusiųjų šeimoms bus išmokėtos 100 tūkst. rublių (apie 7,8 tūkst. litų) pašalpos.

Spūstis laiptinėje

NSM ministras Sergejus Šoigu pranešė kai kurias penktadienio nakties tragedijos aplinkybes. Jo teigimu, gaisras kilo dėl pirotechnikos. Užsidegė pakabinamos lubos, o kadangi buvo atidaryti langai ir durys, susidarė trauka. Dingus elektrai, daugelis žmonių nebesiorientavo. Kilo panika ir spūstis siauroje laiptinėje, kuri vedė prie išėjimo durų. Anot S.Šoigu, iš viso klube buvo per 282 žmones.

"Ugnis išplito vos per keletą sekundžių, tai buvo kažkas panašaus į užsiliepsnojusią šieno kupetą", - pasakojo išsigelbėjusi Svetlana Kuvšinova. Jos teigimu, iš patalpos galima buvo išeitį tik per vienas duris. "Manęs vos mirtinai neužspaudė, - sakė mergina. - Žmonės bandė išlaužti vienintelis duris, visi panikavo. Buvo pilna dūmų, nieko nebuvo matyti."

Bandė pasislėpti

Pagrindine gaisro priežastimi laikomas pirotechnikos užtaisų naudojimas uždarose patalpose. Tačiau tyrėjai iškėlė ir antrą versiją. Anot jų, klubas galėjo užsiliepsnoti dėl netvarkingos elektros instaliacijos. Pranešama, kad anksčiau to klubo valdytojams du kartus buvo skirtos baudos dėl priešgaisrinių reikalavimų pažeidimo.

Tiriant šį incidentą buvo sulaikyti du asmenys: klubo vykdomoji direktorė Svetlana Jefremova ir vienas jo įkūrėjų Anatolijus Zakas, kuris mėgino pasislėpti nuo teisėsaugos. Pastarasis sakė neturintis nieko bendra su nelaime, nes klubą tik nuomojo kitiems.

Kiekvieno įtariamojo kaltė bus detalizuota po to, kai savo išvadas pateiks ekspertai. Daug kas išaiškės išanalizavus vaizdajuostę, kurį buvo išimta iš įvykio vietos. Teigiama, kad joje užfiksuotas gaisro pradžios momentas.

Dėl gaisro užuojautą pareiškė JAV administracija. "Mes labai užjaučiame dėl dar vienos tragedijos Rusijoje, - sakė Nacionalinės saugumo tarybos atstovas Mike'as Hammeris. - Ši tragedija ypač skaudi, turint galvoje neseną išpuolį prieš traukinį "Nevskij ekspres".

Ugnies aukos

Vienas didžiausių gaisrų linksmybių įstaigoje įvyko Rod Ailendo valstijoje (JAV). 2003 m. per roko grupės "Great White" koncertą liepsnos nusinešė 100 žmonių gyvybę. Gaisro priežastis - fejerverkas.

2009 m. per tuoktuvių ceremoniją Kuveite kilus gaisrui žuvo 36 moterys ir vaikai. Liepsnojo atskirai moterims ir vaikams pastatyta palapinė. Keletas žmonių nukentėjo per spūstį.

Skaudi nelaimė šių metų pradžioje įvyko Rusijoje. Komijos respublikoje esančiuose veteranų namuose kilus gaisrui žuvo 23 senoliai. Dauguma užduso. Gaisras, kaip manoma, kilo dėl neatsargaus elgesio su ugnimi.

62 senelių namų gyventojai žuvo Rusijos mieste Krasnodare 2007 m. Tais pačiais metais 10 žmonių žuvo ir 7 buvo sužeisti per gaisrą senelių namuose Sibiro mieste Omske, dar 32 žmonės žuvo netoli Maskvos esančioje Tuloje.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių