Rumunijos mados dizaineris siejamas su garsių paveikslų vagyste

Rumunijos policija, tirianti spalį įvykdytą skandalingą septynių meno šedevrų vagystę iš muziejaus Roterdame, pirmadienį atliko kratą vieno mados dizainerio namuose ir suėmė jo padėjėją, nurodė vienas policijos šaltinis.

Pareigūnai apieškojo dizainerio Catalino Botezatu namus, taip pat „apklausia jį, atliekant šį tyrimą“, sakė šaltinis.

Dizainerio padėjėjas Petre Condratas buvo areštuotas, įtariant jį vogtų daiktų laikymu, ir tapo ketvirtuoju dėl tos vagystės suimtu žmogumi Rumunijoje.

46 metų C.Botezatu, dalyvavęs keliose Mados savaitėse, įskaitant vykusią Niujorke, buvo apklaustas prokuratūros, tiriančios organizuotus nusikaltimu, kuri spręs, ar pateikti jam kaltinimus.

Praeitą savaitę trys rumunai buvo suimti dėl garsių paveikslų vagystės, įskaitant Claude'o Monet (Klodo Monė) ir Pablo Picasso (Pablo Pikaso) kūrinius, penktadienį teisme pareiškė esantys nekalti.

Tie vyrai, kaltinami nusikalstamu sąmokslu ir vagyste sunkinančiomis aplinkybėmis, siejami su bent dviem pavogtais paveikslais - Henri Matisse'o (Anri Matiso) ir Paulio Gauguino (Polo Gogeno) - kuriuos jie esą mėgino parduoti Rumunijoje.

Jų advokatai sakė teismui per posėdį dėl paleidimo už užstatą, jog jų klientai nekalti, nors vienas iš jų dukart lankėsi muziejuje, iš kurio buvo pavogti septyni šedevrai, kaip manoma, kainuojantys iš viso 100-200 mln. eurų (345-690 mln. litų).

Tačiau teismas atsisakė paleisti įtariamuosius už užstatą.

C.Botezatu vardas tame posėdyje nebuvo minimas.

Eugenas Darie (Eudženas Darijė) sakė teismui lankęsis Roterdamo muziejuje „Kunsthall“ pernai spalį, maždaug tuo metu, kai buvo įvykdyta ta vagystė, tačiau teigė nematęs pavogtų paveikslų, kuriuos jis kartu kitais įtariamaisiais esą mėgino parduoti.

„Aš nemačiau tų paveikslų, - sakė jis. - Apžiūrinėjau tik bronzines statulas. Aš nekaltas.“

Kitas įtariamasis Radu Dogaru taip pat sakė teismui niekaip nesantis susijęs su ta vagyste, kuri buvo viena iš įspūdingiausių meno pasaulyje per pastaruosius 20 metų, nors prokurorai sakė, kad jis dalyvavo, kai du paveikslai buvo pasiūlyti pirkti vienam Rumunijos verslininkui, dalyvaujant meno ekspertui.

Trečiasis įtariamasis Mihai Alexandru Bitu (Mihajus Aleksandru Bitu) taip pat tvirtino esantis niekuo dėtas.

Jo advokatė Daniela Dede sakė naujienų agentūrai AFP, kad jos klientui „tik skambino kitas įtariamasis Dogaru, kuris prašė jo surasti pirkėją kažkokiems daiktams. Jis nežinojo, jog tai buvo tie paveikslai.“

Įtariamieji, kurie visi yra jaunesni nei 30 metų, buvo apklausiami nuo jų sulaikymo sausio 22-ąją. Pagal Rumunijos įstatymus, jie gali būti laikomi arešte 29 dienas.

Ši vagystė sukrėtė Nyderlandus ir meno pasaulį, o policijai akivaizdžiai sunkiai sekėsi tirti šį nusikaltimą, nors šiai užduočiai buvo sutelkti 25 pareigūnai.

Olandijos policija paskelbė neryškų apsaugos kameros įrašą, padarytą apie 3 valandą nakties. Tame įraše matomi du jauni vyrai, įeinantys į muziejų Roterdamo centre ir išeinantys po vos 90 sekundžių.

Tarp pavogtų paveikslų buvo P.Picasso drobė „Arlekino galva“ (Tete d'Arlequin), C.Monet „Vaterlo tiltas Londone“ (Waterloo Bridge, London)„ ir Luciano Freudo (Liusjeno Froido) “Moteris užmerktomis akimis" (Woman with Eyes Closed).NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių