Romos kino festivalio atidarymo ceremoniją sutrikdė protestuotojai

Tūkstančiai protestuotojų ketvirtadienį blokavo pagrindinį įėjimą į pastatą, kuriame turėjo vykti Romos kino festivalio atidarymo ceremonija, todėl renginio pradžią teko atidėti, o žvaigždėms, tarp jų Keirai Knightley ir Evai Mendes teko pasinaudoti šoniniu įėjimu.

Beveik 2 tūkst. demonstrantų, priklausančių judėjimui "Tutti a casa" ("Visi namuose") sutrikdė festivalio atidarymą, protestuodami prieš neseniai Italijos vyriausybės priimtą sprendimą sumažinti menui skiriamas biudžeto lėšas.

Italijos profsąjungų nariai, aktoriai ir kino režisieriai, tarp jų Ettore Scola, Francesca Comencini ir Marco Bellocchio dalyvavo proteste prieš finansavimo mažinimą ir vyriausybės sprendimą nepratęsti mokesčių lengvatų menininkams.

K.Knightley ir E.Mendes ketvirtadienio vakarą pristatė scenaristės Massy Tadjedin režisūros debiutą - filmą "Praėjusią naktį" (Last Night). Šiame filme, pasakojančiame apie pasitikėjimą, aistrą ir apgaulę, taip pat vaidina aktoriai Samas Worthingtonas ir Guillaumeas Canet.

Tačiau pirmoji šio festivalio peržiūra prasidėjo dviem valandom vėliau nei planuota.
Festivaliui pirmininkaujantis italų aktorius Sergio Castellitto pranešime, kuriame buvo paaiškinti demonstrantų reikalavimai, nurodė: "Mes esame ne parazitai arba nuolatiniai išlaikytiniai, o pagrindiniai veikėjai pramonėje - medijų pramonėje, kuri yra strateginė moderniai šaliai ir kurioje dalyvauja daugiau nei 250 tūkst. žmonių."

M.Tadjedin pasikalbėjo su demonstrantais ir sakė suprantanti jų reikalavimus.
"Mes mielai atšaukiame sutikimą ant raudonojo kilimo ir palaikome jus", - režisierę citavo naujienų agentūra ANSA.

Vienas iš filmų, kurio premjeros nekantriai laukiama - režisieriaus Johno Camerono Mitchello "Triušio urvas" (Rabbit Hole), pasakojantis apie porą, netikėtai netekusią vienintelio vaiko, kuriame pagrindinį vaidmenį sukūrė aktorė Nicole Kidman (Nikol Kidman), taip pat debiutavusi prodiuserės vaidmenyje.

Romos kino festivalyje, kuris vyks nuo spalio 28 iki lapkričio 5 dienos, taip pat daug dėmesio skiriama nepriklausomam kinui. Jame bus rodomi filmai, sukurti Jungtinėse Valstijose, Meksikoje, Airijoje, Danijoje ir Japonijoje.

Amerikietis režisierius Martinas Scorsese šeštadienį turėtų dalyvauti italų kino klasika tapusio filmo "Saldus gyvenimas" (La Dolce Vita), kuris neseniai buvo atnaujintas naudojant skaitmenines technologijas, peržiūroje. Šios kino juostos atnaujinimą minint 50-ąsias jos išleidimo metines finansavo mados namai "Gucci".

"Gucci" paskelbė norintys pagerbti italų režisieriaus Federico Fellini šedevrą, kuriame pagrindinius vaidmenis sukūrė Marcello Mastroianni ir Anita Ekberg, atvėrusį kelią naujam pasauliui, pamišusiam dėl stiliaus, madų ir garsenybių.

Organizuojant festivalį, kurio metinis biudžetas - 13,5 mln. eurų (46,6 mln. litų), prisidėjo 160 rėmėjų, o 70 proc. jo išlaidų padengiama savomis lėšomis, nurodė organizatoriai.
Tuo tarpu lietuviškas šaknis turinčio Holivudo režisieriaus Roberto Zemeckis kino trilogijos "Atgal į ateitį" (Back to the Future) gerbėjai šiame festivalyje galės pasigrožėti "DeLorean" laiko automobiliu, kuris buvo perdarytas į elektromobilį.

Minint trilogijos 25-ąsias metines, Italijoje leidžiamas žurnalas "Enel and Wired" įtaisė automobilyje "DeLorean" 90 kilovatų galios elektros variklį, kuriam srovę tiekia ličio jonų akumuliatoriai.

Elektromobilis, kurį vairavo "Enel and Wired" komanda, pirmadienį išvažiavo iš Milano ir pasiekė Romą festivalio atidarymo vakarą.


Šiame straipsnyje: Romos kino festivalisprotestas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių