Rengiamasi pirmojo filmo apie reidą prieš „al Qaedą“ lyderį premjerai

Pirmojo filmo apie reidą prieš „al Qaedą“ lyderį premjera įvyks priartėjus JAV prezidento rinkimams.

Pramogų versle tinkamai pasirinkti laiką itin svarbu, tačiau pirmojo filmo apie Amerikos komandosų reidą, per kurį buvo nukautas tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“ vadovas Osama bin Ladenas, režisierius abejoja, ar jo premjera per televiziją sekmadienį padarys kokią nors įtaką lapkričio 6-ąją vyksiantiems JAV prezidento rinkimams.

Praeitą mėnesį daug ką nustebino žinia, jog filmas „SEAL 6-oji komanda: reidas prieš Osamą bin Ladeną“ (SEAL Team Six: The Raid on Osama bin Laden) pirmąkart bus parodytas per „National Geographic“ kabelinę televiziją, likus vos dviem dienoms iki rinkimų Amerikoje.

Dar daugiau kalbų sukėlė faktas, kad šio 1,5 valandos trukmės veiksmų trilerio platintoju ir vienu iš vykdomųjų prodiuserių tapo Holivudo magnatas Harvey Weinsteinas, vienas iš iškilių lėšų rinkėjų prezidento Baracko Obamos rinkimų kampanijai.

Duodamas interviu ketvirtadienį, režisierius Johnas Stockwellas neigė pareiškimus, jog šis filmas taps geriausiu eterio laiku rodoma propagandos priemone, siekiant įtinkint rinkėjus balsuoti už B.Obamą, likus mažiau nei dviem paroms iki rinkimų apylinkių darbo pradžios.

„Jis nebuvo rašomas arba filmuojamas su šiuo tikslu, - filmo kūrėjas sakė naujienų agentūrai AFP. - Argi esama žmonių, kurie nežino, jog Osama bin Ladenas buvo nukautas einant pareigas dabartiniam prezidentui, ir kad šis filmas informuos juos apie tai? Būčiau nustebintas.“

Per šių metų gegužę JAV karinio jūrų laivyno specialiųjų pajėgų įvykdytą drąsią naktinę operaciją buvo sunaikintas „al Qaeda“ lyderis įsakęs surengti 2001 metų rugsėjo 11-osios teroro atakas prieš Jungtines Valstijas. Šis reidas buvo vienas iš esminių momentų per B.Obamos pirmąją kadenciją.

Prezidentas dažnai pasisako šiame filme, kuris buvo kuriamas Indijos mieste Chopolyje ir Santa Fė Naujojoje Meksikoje, tačiau kūrėjai naudojo tik archyvinę medžiagą, kurios didelė dalis buvo paimta iš Baltųjų rūmų svetainės.

Kino sagoje „Saulėlydis“ vampyrą pėdsekį vaidinęs Camas Gigandet J.Stockwello filme vaidina glaudžiais ryšiais susietos SEAL komandos lyderį. Vieną iš komandosų taip pat vaidina reperis Xzibitas.

Tuo tarpu aktorė Kathleen Robertson, vaidinusi televizijos seriale „Beverli Hilsas“ (Beverly Hills, 90210), sukūrė JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) įžvalgios analitikės vaidmenį.

Bolivudo žvaigždės Maninderas Singhas ir Rajeshas Shringarpore'as vaidina vietos CŽV agentus, rizikuojančius gyvybėmis, stebint B.Osamos įtvirtintą buveinę Pakistane.

Patį B.bin Ladeną suvaidino aktorius Yonas Kemptonas, kuris filme neištaria nė žodžio iki filmo kulminacijos - scenos, kurioje vaizduojama, kaip „al Qaeda“ lyderis nušaunamas dviem šūviais tamsiame kambaryje, su Kalašnikovo automatu rankose.

J.Stockwellas, tarp kurio ankstesnių kūrinių buvo 2002 metais išleistas filmas apie merginas banglentininkes „Didžioji banga“, sakė, kad „National Geographic“ televizija, priklausanti konservatyvių pažiūrų magnato Ruperto Murdocho žiniasklaidos imperijai", pati nusprendė, kad naujojo filmo premjera įvyks sekmadienį.

„Ji turi vienintelį tikslą - kad jį žiūrėtų kiek įmanoma daugiau žmonių, - K.Robertson sakė telefonu iš Niujorko, - Jie nori reitingų.“

Nuo pirmadienio šį filmą bus galima žiūrėti per internetinę televiziją „Netflix“, o kino teatruose jis bus rodomas nuo ketvirtadienio, nors paprastai filmai yra išleidžiami atvirkščia tvarka.

„SEAL 6-oji komanda“ taip pat bus išleistas anksčiau negu kitas filmas apie O.bin Ladeno medžioklę - „Zero Dark Thirty“, kuriamas režisierės Kathryn Bigelow, 2009 metais pelniusios JAV Kino akademijos apdovanojimą už kino juostą apie Irako karą „Išminuotojų būrys“ (The Hurt Locker).

Kino studija „Sony Pictures“ šio filmo premjerą nukėlė 2013 metų sausiui, tačiau, kaip ir „SEAL 6-oji komanda“, jis buvo kritikuojamas dėl esą pernelyg šlovinamo B.Obamos vaidmens likviduojant O.bin Ladeną. Kita vertus, abiejų filmų kritikai nėra nei vieno iš jų matę.

Daug „SEAL 6-oji komanda“ scenų buvo nufilmuotos prieš rugpjūtį išleidžiant knygą „Nelengva diena“ (No Easy Day), parašyta slapyvardžiu prisidengusio vieno tikro SEAL komandos nario. Toje knygoje teigiama, kad O.bin Ladenas buvo nukautas beginklis.

„Žinome (O.bin Ladeno likvidavimo operacijos) pabaigą, tačiau netgi iki šios dienos nesu tikras dėl pradžios ir vidurio, - sakė J.Stockwellas. - Tiesa ta, kad praėjus dešimtmečiui nuo dabar, galime dar nežinoti visos šios misijos istorijos... Kas sako, jog tai yra tikra, visiškai faktais pagrįsta versija?“


Šiame straipsnyje: filmasAl Qaedapremjera

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių