Prancūzijos parlamente prasideda debatai dėl ES fiskalinės drausmės

Prancūzijos parlamente antradienį prasidėjo sudėtingi debatai dėl Europos Sąjungos (ES) fiskalinės drausmės pakto, kuris turėtų padėti įveikti euro zonos skolų krizę.

Nacionalinėje asamblėjoje debatai dėl pakto patvirtinimo vyksta po to, kai dešimtys tūkstančiai kairiųjų partijų šalininkų sekmadienį žygiavo sostinės gatvėmis, protestuodami prieš ES diržų veržimosi politiką, tačiau pabrėždami, jog nekritikuoja socialisto prezidento Francois Hollande'o vyriausybės.

F.Hollande'o ministrų kabinetas jau patvirtino šį paktą, kurio pagrindinė, vadinamoji auksinė, taisyklė nurodo, kad valstybės metinis struktūrinis biudžeto deficitas turi neviršyti 0,5 proc. bendrojo vidaus produkto, priešingu atveju jai numatomos griežtos nuobaudos.

Prancūzijos lyderis prognozavo, kad debatai bus sunkūs. Jis pripažino, kad „situacija tikrai yra sudėtinga“ ir pabrėžė būtinybę „įveikti sunkų laikotarpį“.

Savo ruožtu ministras pirmininkas Jeanas-Marcas Ayrault išreiškė viltį, kad parlamentas pritars šiai priemonei ir pridūrė, jog „kuo stipresnis bus balsavimas, tuo stipresnis bus Prancūzijos balsas ir tuo geriau mes galėsime toliau dirbti perorientuojant Europą“.

„Tie, kurie tiki Europa, tie, kurie yra tikri europiečiai, žinos, kaip atlikti savo pareigą“, - sakė jis.

Parlamento balsavimas numatytas 16 val. vietos (17 val. Lietuvos) laiku.

Kraštutinių kairiųjų lyderis Jeanas Lucas Melenchonas, sekmadienį vykusio masinio protesto organizatorius, perspėjo dėl galimo „žlugimo“, jeigu bedarbių skaičius, kuris dabar viršija tris milijonus, toliau augs, ir paragino surengti referendumą.

Savo ruožtu ultradešiniųjų nacionalistų partijos lyderė Marine Le Pen taip pat paragino balsuoti, ir taip „nulemti mūsų, kaip suverenios tautos, likimą“.

Kad kovo mėnesį pasirašyta sutartis įsigaliotų nuo kitų metų pradžios, ją privalo patvirtinti 12 iš 17 euro zonos šalių.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių