Prancūzijos Katalikų Bažnyčia vėl puola planą dėl gėjų santuokų

Prancūzijos Katalikų Bažnyčia sekmadienį surengė naują ataką prieš socialistų vyriausybės planą įteisinti gėjų santuokas ir įvaikinimus, kuris šią savaitę bus pateiktas įstatymo projekto pavidalu, o kraštutinių dešiniųjų lyderė Marine Le Pen paragino šiuo klausimu surengti referendumą.

Paryžiaus kardinolas Andre Vingt-Trois, kuris vadovauja kampanijai prieš minimą projektą, Lurde į mišias susirinkusiems žmonėms sakė, jog vaikams reikia ir tėvo, ir motinos, kad susiformuotų jų tapatybė.

„Kai giname vaikų teisę kurti savo asmenybę, minėdami vyrą ir moterį, kurie davė jiems gyvybę, neginame kokios nors konkrečios pozicijos, - sakė jis. - Pripažįstame tai, kas yra išreikšta visų žmonių praktika ir išmintimi nuo pat laiko pradžios ir ką patvirtina šiuolaikiniai specialistai“.

Minėtos mišios buvo aukojamos per metinį Prancūzijos katalikų vyskupų susirinkimą.

Įstatymo projektas dėl gėjų santuokų prezidento Francois Hollande'o (Fransua Holando) vyriausybei turi būti pateiktas trečiadienį.

F.Hollande'as yra pažadėjęs, kad toks įstatymas atsiras iki 2013 metų vidurio, ir vyriausybė turi pakankamą įvairių partijų paramą, kad galėtų jį prastumti.

Gėjų santuokos ir įvaikinimai yra leidžiami virtinėje Europos valstybių, tačiau - ne Prancūzijoje, kur įsivaikinti gali tik susituokusios, o ne civilinėje partnerystėje gyvenančios poros.

Įsivaikinti gėjams šiuo metu leidžia Belgija, Didžioji Britanija, Danija, Suomija, Vokietija, Islandija, Nyderlandai, Norvegija, Ispanija ir Švedija.

Apklausos rodo, kad iki dviejų trečdalių Prancūzijos rinkėjų pritaria homoseksualių asmenų teisei tuoktis, bet prieštaringai vertina leidimą jiems įsivaikinti.

Tačiau M.Le Pen, kraštutinių dešiniųjų Nacionalinio fronto lyderė, suabejojo apklausomis ir pažymėjo, jog 2005 metais atlikta apklausa dėl Europos konstitucijos parodė, kad dauguma gyventojų jai pritaria, tačiau per referendumą dauguma - 55 proc. - balsavo prieš ją.

Jos nuomone, įstatymo projektas dėl gėjų santuokų ir įvaikinimų turėtų būti pateiktas tautos balsavimui.

„Tokiais klausimais kaip šis surenkite referendumą! - sakė ji interviu BFM-TV. - Negalime toliau kalbėti apie dialogą ir nesutikti surengti realių debatų šiuo klausimu“.

Jeanas-Francois Cope, vienas iš dviejų kandidatų į naujus partijos UMP, kuriai dabar vadovauja buvęs prezidentas Nicolas Sarkozy, vadovus, paragino vyriausybę atidėti įstatymo projektą.

Šis įstatymo projektas buvo „neįtikėtinai blogai parengtas. Nebuvo jokio dialogo“, - sakė jis interviu „France Inter“, „Le Monde“ ir AFP.

„Kalbama ne tik apie homoseksualių asmenų santuokas, kalbama apie visišką reorganizavimą, šeimos teisės dekonstravimą su klausimais dėl giminystės linijų, nuorodų į tėvą ir motiną pašalinimą iš teksto, - pažymėjo J.-F.Cope. - Tai turbūt toks klausimas, kuriam labiausiai reikia dialogo“.

Kai kurie konservatorių ir kraštutinių dešiniųjų politikai taip pat ragino rengti masinius gatvių protestus, kad vyriausybė būtų priversta nusileisti.

Šimtai Prancūzijos miestų merų arba vicemerų pasirašė peticiją prieš šią vyriausybės iniciatyvą, prieš kurią taip pat pasisako žydų bendruomenės lyderiai, katalikų vyskupai ir dešinioji opozicija.

Dauguma šių merų, į kurių pareigas įeina santuokų registravimas, perspėjo, kad jie nedalyvaus tos pačios lyties asmenų tuoktuvių ceremonijose.

Praėjusį menesį popiežius Benediktas XVI paragino Prancūzijos vyskupus nepritarti šiam įstatymo projektui ir ginti santuoką kaip „visuomenės gyvenimo pamatą“.

Tačiau premjeras Jeanas-Marcas Ayrault tvirtina, kad vyriausybė neketina atsisakyti F.Hollande'o pažado rinkėjams, duoto prezidento rinkimų kampanijos metu.

Įstatymo tekstas, kuris dar turi būti pateiktas F.Hollande'o kabinetui, pateiks kitokį santuokos apibrėžimą.

Jame sakoma, kad  santuoka „yra sudaroma tarp dviejų skirtingos arba tos pačios lyties asmenų“, praėjusį mėnesį sakė J.M.Ayrault.

Įstatymo projekte taip pat numatoma galimybę susituokusios tos pačios lyties asmenims įsivaikinti, tačiau santuokos neįregistravusios homoseksualų poros tokios galimybės dar neturės, pridūrė jis.

Gėjų porų teisę į dirbtinį apvaisinimą reglamentuos poįstatyminiai aktai, kurie bus aptarti vėliau.


Šiame straipsnyje: Gėjaigėjų santuoka

NAUJAUSI KOMENTARAI

keista

keista portretas
pasaulyje zmones ritasi i praraja.dievas sukure vyra ir moteri kad jie gimdytu vaikus ir gyventu kartu.jei jus iskrypeliai kitokie tai tyliai sau gyvenkit.gulekit savo kambaryje lovoje ir nesirodykit viesumoj.niekas ant jusu nesmerks,tuoktis tai yra nusikaltimas.nesirodykit viesai nepiktinkit zmoniu.jus kitokie esate ir gyvenkit savo gyvenima.prazus ta salis kurioj tuoks tokius zmones.ritames savo elgesiu i pasaulio pabaiga.gaila zmonijos.dievas sunaikino sodoma homora daug miestu kur buvo sekso orgijos,kiek mus dar jis kentes nezinau toki elgesi.svingeriu klubai tai irgi baisu.bukit padoresni.baznycia yra teisi visur

Ir

Ir portretas
kur ritasi pasaulis? Kaip galima vadint šeima du vyrus arba dvi moteris? Na žinoma - vėliau "surogatinės motinos" ir "savi vaikai"... Ar dar kas turi sveiką protą? Na gyvenkit jūs kaip norit, nors ir po tris vyrus ar moteris,. Priimkit kokius norit įstatymus - deja šeima vis tiek nebūsite... Na lieka dar vienas kelias - paduokit gamtą į teismą. Gal..

Rim

Rim portretas
baznycia jau yra seniai apsisaukele. AS UZ HOMOSEKSUALIAS PORAS. Pasaulis niekur nesirita. eikit i kamputi ir paverkit dabar del to kaip jums ritasi pasaulis, tiesiog eikit ir paverkit.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių