Prancūzija apkaltino septynis įtariamus teroristus

Septyni prancūzai, kurie buvo areštuoti per savaitgalio reidą prieš įtariamą islamo teroristų kuopelę, kaip manoma, planavusią atakas šalyje, ketvirtadienį buvo oficialiai apkaltinti, pranešė šaltinis teisme.

Įtariamas grupės lyderis Jeremy Bailly buvo sulaikytas dėl to, kad, kaip įtariama, praėjusį mėnesį organizavo išpuolį, kai į vieną žydų bakalėjos parduotuvę Paryžiaus priemiestyje buvo mesta granata.

Prokuroras ketvirtadienį šią įtariamą prancūzų islamo ekstremistų kuopelę pavadino didžiausia teroro grėsme šaliai nuo 10-ojo dešimtmečio, kai Alžyre įsikūrusi GIA įvykdė virtinę kruvinų išpuolių su bombomis.

Septyniems iš 12 savaitgalį suimtų asmenų skelbdamas kaltinimus bandymu nužudyti ir terorizmu, Paryžiaus prokuroras Francois Molins'as sakė, kad jie priklausė aktyviai teroristų kuopelei, kuri „turbūt buvo pavojingiausia Prancūzijoje nuo 1996 metų“.

Grupė rezgė sąmokslus rengti išpuolius Prancūzijoje ir susijungti su kitais „džihadistais“ Sirijoje ir kitur, sakė F.Molins'as. Sulaikyti įtariamieji yra „daug pavojingesni, nei iš pradžių manėme“, pridūrė jis.

„Sugebėjome išvengti teroro atakos savo šalyje“, - pažymėjo F.Molins'as.

Vėliau ketvirtadienį Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as (Fransua Holandas) pažadėjo susekti ir sunaikinti šalyje veikiančias islamo ekstremistų kuopeles.

„Mes ieškosime jų ir juos eliminuosime“, - sakė jis Prancūzijos transliuotojams.

Prezidentas taip pat pažymėjo, kad leidimas ekstremizmui klestėti užsienyje gali atsisukti prieš Prancūziją ir jai pakenkti.

Pasak jo, pareigūnai turi informacijos, kad Prancūzijos piliečių yra tarp griežtosios linijos islamistų Šiaurės Malyje, Somalyje ir Sirijoje, ir kad negalima jiems leisti grįžti į Prancūziją su planais rengti išpuolius čia.

Granatos sprogimas, kurio taikiniu tapo košerinio maisto krautuvė Paryžiaus priemiestyje Sarselyje, paskatino pradėti tyrimą, kuris lėmė šeštadienį įvykdytus areštus. Per sprogimą tik vienas žmogus lengvai nukentėjo, tačiau F.Molins'as teigė, kad Jugoslavijos gamybos granata galėjo sunkiai sužaloti žmones dešimties metrų spinduliu ir kad atakos pasekmės galėjo būti daug sunkesnės.

J.Bailly namuose policija surado ginklų ir reikšmingus medžiagų bomboms gaminti kiekius.

J.Bailly pripažino, kad bandė pagaminti bombą, bet atsisakė nurodyti, kas dar su tuo susijęs ir koks buvo jo numatomas taikinys.

Penki iš 12 sulaikytų asmenų ketvirtadienį buvo paleisti nepateikus jiems kaltinimų.

Likęs septyni įtariamieji visi yra Prancūzijos piliečiai, jų amžius - nuo 19 iki 25 metų, nurodė F.Molins'as. Visi jie, išskyrus vieną, yra atsivertę į islamą. Du iš jų yra kalėję už prekybą narkotikais.

Vienas įtariamas šios grupuotės lyderių - 33 metų Jeremie Louis-Sidney - buvo nušautas, kai pradėjo šaudyti į pareigūnus, atvykusius jo suimti per paryčiais surengtą reidą jo namuose rytiniame Strasbūro mieste.


Šiame straipsnyje: terorizmasPrancūzija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių