Popiežius su Šv. Velykomis pasveikino ir lietuviškai (papildyta)

Popiežius Benediktas XVI sausakimšoje Šv.Petro aikštėje Vatikane sekmadienį aukoja Velykų mišias, į kurias susirinko dešimtys tūkstančių maldininkų, turistų ir romiečių.

Minia užpildė visą akmenimis grįstą aikštę ir dalį Tibro link vedančio bulvaro. Dar daugiau žmonių plūsta Šv.Petro aikštės link.

Popiežius mišias aukoja prie altoriaus, įrengto ant Šv.Petro bazilikos laiptų, po baldakimu. Dangų virš aikštės tai uždengia debesys, tai nušviečia saulė. Pati aikštė mirguliuoja spalvomis - geltonais narcizais, raudonais kardinolų drabužiais ir margomis turistų skaromis bei vėliavomis.

Po šv.Mišių iš bazilikos centrinio balkono paskelbęs tradicinį kreipimąsi „Miestui ir pasauliui“ Popiežius tarė sveikinimo žodžius 65-iomis kalbomis, tarp kurių nuskambėjo ir lietuviškai: „Linksmų šventų Velykų!“.

Popiežius Benediktas XVI sekmadienį paragino diplomatija ir dialogu, o ne ginklais spręsti konfliktą Libijoje ir meldėsi už tai, kad "žmogiškasis orumas įveiktų nesutarimų tamsą" Artimuosiuose Rytuose.

"Kristaus spindesys tepasiekia Artimųjų Rytų tautas, taikos ir žmogaus kilnumo šviesa tenugali susiskaldymo, neapykantos ir smurto sutemas, - tradiciniame Velykų kreipimęsi "Urbi et Orbi" ("Miestui ir pasauliui") sakė popiežius. - Libijoje ginklų vietą teužima diplomatija ir dialogas, o kol vyksta konfliktas tebūnie sudarytos sąlygos suteikti humanitarinę pagalbą kenčiantiems jo pasekmes".

Kreipdamasis į dešimtis tūkstančių maldininkų, susirinkusių Šv.Petro aikštėje Vatikane, ir milijonus televizijos žiūrovų visame pasaulyje, popiežius pridūrė: "Šiaurės Afrikos ir Artimųjų Rytų šalyse visi piliečiai, o ypač jaunimas, tesidarbuoja bendram labui".

Pontifikas paragino juos "tokią visuomenę, kurioje nebūtų skurdo ir visi politiniai pasirinkimai būtų įkvėpti pagarbos žmogui".

"Tesidžiaugia dangūs ir žemė liudijimų tų, kurie dėl savo tikėjimo į Viešpatį Jėzų kenčia priešiškumą ir netgi persekiojimus. Žinia apie jo pergalę tepripildo juos drąsos ir pasitikėjimo", - sakė jis.

Kovo 27 dieną popiežius jau paskelbė "nuoširdų prašymą" pradėti dialogą dėl ugnies nutraukimo ir "paramos net ir silpniausiam atvirumo ir noro susitaikyti signalui" Libijoje.

Vasario mėnesį Libijoje vykę masiniai protestai, kuriuos įkvėpė ilgamečius autokratus nuvertę sukilimai Egipte ir Tunise, virto tikru karu, kai Muamaro Kadhafi (Muamaro Kadafio) pajėgos pradėjo šaudyti į demonstrantus, o protestuotojai užėmė kelis miestus šalies rytuose.

Aukso spalvos drabužiais vilkintis 84 metų popiežius sekmadienį atrodė atsipalaidavęs, bet jo balsas truputį trūkinėjo jam giedant mišių maldas. Šeštadienį vakare, popiežiui Šv.Petro bazilikoje aukojant Velyknakčio mišias, jo balsas kartais atrodydavo užkimęs.

Sekmadienį Šv.Petro aikštėje žiedų buvo vos ne tiek pat, kiek tikinčiųjų. Tiekėjai olandai paskelbė, kad aikštėje buvo išdėliota maždaug 41 tūkst. vazonų su gėlėmis. Tarp jų buvo 500 hiacintų vazonėliuose, 150 lelijų, tūkstantis šviesių rožių, azalijų ir tulpių, 10 tūkst. narcizų, daugiausia geltonų ir baltų - oficialių Vatikano spalvų.

Perskaičius Evangelijos ištrauką, atrinkti tikintieji priėjo prie sėdinčio popiežiaus, kuris priėmė jų simbolines aukas.

Benediktas XVI šiltai šypsojosi, kai mergaitės italės, vilkinčios idealiai išlygintas Velykų sukneles, stengėsi grakščiai priklaupti prieš jį. Popiežiui jas pristatė jų tėvai.

Benediktas XVI garsiai meldė, kad Velykos padėtų tikintiesiems liudyti savo tikėjimą "žodžiais ir gyvenimu". Beveik visame Vakarų pasaulyje silpstančio tikėjimo stiprinimas yra svarbus Vatikano tikslas, kuris vienu prioritetų tapo dar popiežiaujant Benedikto XVI pirmtakui Jonui Pauliui II.

Lygiai po savaitės Benediktas XVI Šv.Petro aikštėje vadovaus lenkų tautybės Jono Pauliaus II paskelbimo palaimintuoju ceremonijai, į kurią, kaip tikimasi, susirinks bent dvigubai daugiau žmonių nei per Velykas.


Šiame straipsnyje: Velykos

NAUJAUSI KOMENTARAI

vilkas

vilkas portretas
Oi, B L I A T, kokia laimė... Eina nakuj! :)))

jankis

 jankis portretas
dar gerai,kad musulmonų kalbos neišmoko

Jovydas

Jovydas portretas
Labai gražus palinkėjimas. Linksmų ir turiningų Šv. Velykų
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių