Popiežius rengiasi paskutinei audiencijai atsistatydinimo išvakarėse

Popiežius Benediktas XVI trečiadienį Šv.Petro aikštėje surengs paskutinę savo popiežiavimo audienciją istorinio atsistatydinimo išvakarėse.

Dešimtys tūkstančių maldininkų turėtų susirinkti Vatikane paskutiniam atsisveikinimui su 85 metų popiežiumi, kuris netikėtai paskelbė, kad atsistatydins, nes nebeturi pakankamai fizinių ir dvasinių jėgų tęsti popiežiaus tarnystės ir nebegali spėti su šiuolaikiniu pasauliu.

Vatikanas nurodo, kad 50 tūkst. žmonių įsigijo bilietus bendrajai audiencijai, bet ateiti gali kur kas daugiau. Miesto valdžia rengiasi 200 tūkst. žmonių miniai, įrengia tame rajone metalo detektorius ir lauko ligonines, dislokuoja snaiperius.

Automobiliams toje zonoje sustoti draudžiama nuo antradienio 22 val., o visas automobilių eismas uždraudžiamas nuo trečiadienio 7 valandos.

Ši savaitinė audiencija išimties tvarka rengiama Šv.Petro aikštėje, nes tikimasi itin daug žmonių. Ji turi prasidėti maždaug 10 val. 30 min. (11 val. 30 min. Lietuvos laiku). Tokios audiencijos paprastai trunka maždaug valandą, jų metu būna meldžiamasi, popiežius pataria religijos klausimais.

Benediktas XVI bus pirmasis nuo viduramžių atsistatydinęs popiežius ir toks tradicijos sulaužymas kelia nerimą konservatoriams, bet suteikė vilčių tiems katalikams visame pasaulyje, kurie nori naujos gyvybės Bažnyčiai.

Vatikanas yra sakęs, kad Benediktas XVI po atsistatydinimo šį ketvirtadienį 19 val. Grinvičo (21 val. Lietuvos) laiku turės „Romos pontifiko emerito“ titulą, į jį ir toliau bus galima kreiptis „Jūsų Šventenybe“, be to, jis galės toliau vilkėti baltą popiežiaus sutaną.

Prieš pat tą valandą Benediktas XVI sraigtasparniu bus nuskraidintas į popiežių vasaros rezidenciją Kastel Gandolfą netoli Romos, kur pradės privatų, visuomenei daugiausiai nematomą gyvenimą, pranešė Vatikanas.

Jis paskutinį kartą pamojuos žmonėms iš rezidencijos balkono, o paskui pasitrauks į privačią koplyčią ir, kaip jis pats sakė, „nuo pasaulio paslėptam“ gyvenimui.

Tą valandą, kai jis oficialiai neteks pontifiko galių, iš rezidencijos išvyks Šveicarų gvardijos nariai, kurie tradiciškai saugo popiežių.

Dėl popiežiaus atsistatydinimo šoko ir beprecedenčio per šiuolaikinę Bažnyčios istoriją jo pobūdžio Vatikanas labai stengiasi - nuo paprastų žodžių iki teologinių išvedžiojimų - paaiškinti implikacijas ir Benedikto XVI būsimą statusą.

Kai kuriems katalikams sunku susitaikyti su mintimi, kad žmogus, kuris buvo išrinktas per Dievo įkvėptą balsavimą, gali paprasčiausiai atsistatydinti.

Vatikanas yra sakęs, kad Benediktas XVI iškart po atsistatydinimo praras savo dieviškojo neklaidingumo galią - tam tikrą aukščiausiąją valdžią doktrinos klausimais.

Vatikanas taip pat paaiškino, kad kiekvienam popiežiui asmeniškai nukaldinamą auksinį „Žvejo žiedą“ su popiežiaus dokumentuose naudojamu oficialiu antspaudu, - svarbų pontifiko valdžios simbolį - sunaikins kamerlengas, kaip įprasta pagal Bažnyčios tradiciją.

Benediktas XVI taip pat nusprendė sau įprastus raudonus batus pakeisti rudais batais, kuriuos jam pernai Meksikoje padovanojo amatininkai.

Kitą savaitę kardinolai iš viso pasaulio pradės susitikimus, kurių metu spręs, kokie turėtų būti Katalikų Bažnyčios prioritetai, paskirs konklavos naujam popiežiui išrinkti pradžios datą ir aptars galimus kandidatus į pontifikus.

Konklava - šimtmečių tradicija su rafinuotais ritualais - turėtų būti surengiama per 15-20 dienų nuo popiežiaus mirties, bet Benediktas XVI suteikė kardinolams specialų leidimą paankstinti jos pradžios datą.

Iš viso konklavoje turi dalyvauti 115 „kardinolų rinkikų“.

Apie savo nedalyvavimą paskelbė britų kardinolas Keithas O'Brienas (Kitas O'Brajenas), dėl kurio pasigirdo įtarimų, kad jis 9-ajame dešimtmetyje „nederamai“ elgėsi su keliais kunigais.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių