Popiežius konsekravo Barselonos Šventosios Šeimos bažnyčią

Popiežius Benediktas XVI sekmadienį švęstu vandeniu konsekravo Barselonos Šventosios Šeimos bažnyčią, taip paversdamas šį Antonio Gaudi šedevrą bazilika.

Grojant 1 492 vamzdžių vargonams ir giedant trims chorams, kuriuos iš viso sudarė 800 choristų, auksinę mitrą užsidėjęs 83-ejų metų popiežius pašlakstė vandeniu altorių. Ceremoniją stebėjo 6,5 tūkst. svečių, tarp jų - šimtai kunigų ir vyskupų. Jie sėdėjo didžiulėje navoje, apsupti baltų, į medžius panašių 60 metrų aukščio kolonų miško.

Kalbėdamas per pašventinimo ceremoniją Benediktas XVI užsipuolė abortus ir gynė "vyro ir moters meilę". Aiškiai turėdamas omenyje abortus, 83 metų pontifikas sakė, jog Bažnyčia "priešinasi bet kokiai žmogaus gyvybės neigimo formai". Vos prieš keturis mėnesius Ispanija priėmė įstatymus, pagal kuriuos moterims yra lengviau pasidaryti abortą.

Tik meilė ir tikėjimas gali nuvesti prie tikrosios laisvės, sakė popiežius, kreipdamasis į 6,5 tūkst. tikinčiųjų, susirinkusių milžiniškoje centrinėje Šventosios Šeimos bažnyčios navoje.

"Dėl šios priežasties Bažnyčia priešinasi bet kokiai žmogaus gyvybės neigimo formai ir remia visa, kas skatintų natūralią tvarką šeimos institucijos sferoje", - sakė pontifikas.

Jis ragino ginti vaikų gyvybę kaip šventą ir neliečiamą dalyką nuo jų pradėjimo momento, deramai gerbti gimimo realybę ir teikti jai juridinę, socialinę ir įstatyminę paramą.

"Taip pat turi būti moralinė pažanga, tokia kaip rūpinantis šeimomis, ginant jas ir joms padedant, kadangi kilni ir nesugriaunama vyro ir moters meilė yra veiksmingas fonas ir pamatas žmogaus gyvybei nėštumo, gimimo, augimo ir natūralios pabaigos metu", - pabrėžė pontifikas.

Konsekravus šią bažnyčią, jos pagrindinė nava kasdienėms mišioms tapo atvira pirmą kartą nuo 1882 metų kovo 19 dienos, kai buvo padėtas jos pamatinis akmuo.

Iki šiol mišios buvo aukojamos tik vienoje kriptoje, kurioje ilsisi A.Gaudi palaikai.

Iš išorės ši bažnyčia pribloškia aštuoniomis jau užbaigtomis varpinėmis, dekoruotomis venecijietiškomis mozaikomis.

Šventosios Šeimos bažnyčios statybos gali trukti dar mažiausiai 15 metų. Reikia pastatyti dar 10 smailių, tarp jų - centrinį bokštą su kryžiumi, kuris turi iškilti į 170 m aukštį, pagrindinį fasadą ir zakristijas.

Rengiantis Šv.Šeimos šventovės pašventinimui statybininkai šiemet baigė įrengti centrinę navą.
Pontifiką Barselonos gatvėse, kuriomis jis permatomu "papamobiliu" važiavo prie Šventosios Šeimos bažnyčios, sveikino dešimtys tūkstančių maldininkų ir vietos gyventojų.

Pasitiko protestais

Tačiau ne visi buvo nusiteikę geranoriškai. Maždaug 200 gėjų ir lesbiečių, surengė penkių minučių trukmės bučiavimosi tarp tos pačios lyties asmenų akciją. 83 metų popiežiui važiuojant pro šalį, protestuotojai ėmė šaukti "Lauk" ir "Pedofilas".

"Esame čia protestuoti prieš popiežiaus vizitą ir raginti keisti šios katalikų institucijos, kuri vis dar nepritaria mūsų teisei į kitokius meilės būdus, mentalitetą", - sakė protestuotojas Serdžis Diasas.

26 metų Helena Ko), kuri protestavo su savo drauge Rebeka, pridūrė: "Religijos kalba apie taiką, žmoniškumą, apie pagarbą, bet paskui diskriminuoja prieš šias vertybes".

"Homofobija. Veidmainystė. Korupcija. Konfesinė valstybė. Pedofilija. Vatikano bankas. Ne, ačiū", - buvo parašyta viename juodai baltame plakate, iškabintame vieno šalia Šventosios šeimos šventovės esančio namo balkone.

Bet iš kitų langų buvo nuleistos geltonos ir baltos Vatikano vėliavos ir buvo iškabinti plakatai su žodžiais, sveikinančiais Vokietijoje gimusį pontifiką: "Visi su popiežiumi".

Užbaigs iki mirties metinių

Architektai viliasi, kad pagrindinis prieš 128 metus pradėtos statyti šventovės fasadas bus užbaigtas iki 100-ųjų A.Gaudi mirties metinių. Šios bažnyčios sumanytojas žuvo per tramvajaus avariją 1926 metų birželio 10 dieną.

Vyriausiasis katedros architektas ir septintasis A.Gaudi įpėdinis šiame poste Žordis Bonetas Armengolas tikisi, kad popiežiaus apsilankymas suteiks darbų užbaigimui reikalingą postūmį.

Laikantis A.Gaudi valios šventovė statoma lėšomis, gautomis iš privačių aukotojų ir lankytojų įnašų.

Pasak J.Boneto Armengolo, kai A.Gaudi buvo paklaustas, ar Šventosios Šeimos šventovė yra paskutinė pastatyta didžiulė bažnyčia, jis atsakė: "Ne, tai pirmoji iš antrosios didžiųjų katedrų serijos".

"Šventovė yra unikali pasaulyje. Tai genijaus, kuris buvo pavyzdinis krikščionis, kūrinys", - sakė Barselonos arkivyskupas Liuisas Martinesas Sistachas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Lietuva ir Lenkija stiprins bendradarbiavimą
  Lietuva ir Lenkija stiprins bendradarbiavimą

  Pernai rudenį sukako 25 metai, kai Lietuva atnaujino diplomatinius santykius su Lenkija. Jei kas galėtų ir švęsti, anot politologų, tai verslininkai, prekybininkai, mokslo ir meno atstovai. Politiniu lygiu buvo bendradarbiaujama su pertrūkiais. &S...

  1
 • D. Trumpas tviteryje sukritikavo protestuotojus
  D. Trumpas tviteryje sukritikavo protestuotojus

  Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) sekmadienį tviteryje sukritikavo milijonus žmonių, tarp jų ir garsenybes, šeštadienį, dieną po jo prisaikdinimo, išėjusių į gatves visoje Amerikoje protestuoti. ...

  5
 • Madonna netikėtai pasirodė Vašingtono marše
  Madonna netikėtai pasirodė Vašingtono marše

  Garsioji amerikiečių dainininkė Madonna netikėtai pasirodė šeštadienį Vašingtone vykusioje protesto akcijoje, kurioje dalyvavo šimtai tūkstančių žmonių, pasisakiusių už moterų teises bei prieš naująjį JAV prez...

  4
 • Vokietijos ministras: D. Trumpo išrinkimas žymi naują erą
  Vokietijos ministras: D. Trumpo išrinkimas žymi naują erą

  Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris (Frankas-Valteris Šteinmejeris) pareiškė, kad JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) išrinkimas pažymi naują erą, ir Berlynas sieks greitai užsitikrinti &bd...

  1
 • Britanijos vyriausybė nuslėpė nesėkmingą branduolinės raketos bandymą?
  Britanijos vyriausybė nuslėpė nesėkmingą branduolinės raketos bandymą?

  Didžiosios Britanijos vyriausybė sekmadienį buvo apkaltinta nuslėpusi pernai buvusį nesėkmingą branduolinio atgrasinimo ginkluotės bandymą, kuris buvo atliktas likus vos kelioms savaitėms iki parlamentarų balsavimo už sistemos atnaujinimą. ...

 • Th. May su D. Trumpu aptars prekybos ir NATO klausimus
  Th. May su D. Trumpu aptars prekybos ir NATO klausimus

  Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovė Theresa May (Tereza Mei) teigia ketinanti aptarti laisvosios prekybos ir NATO karinio aljanso svarbą penktadienį, kai Vašingtone susitiks su naujuoju Jungtinių Valstijų prezidentu Donaldo Trumpu (Donaldu T...

 • Izraelis leido Rytų Jeruzalėje statyti 566 namus
  Izraelis leido Rytų Jeruzalėje statyti 566 namus

  Izraelio valdžia sekmadienį išdavė leidimus aneksuotose Rytų Jeruzalės teritorijose statyti 566 namus, pranešė miesto mero pavaduotojas. Tokie planai buvo atidėti laukiant JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) inauguracijos. ...

  4
 • Estijoje lankysis Ukrainos prezidentas
  Estijoje lankysis Ukrainos prezidentas

  Pirmadienį į Estiją valstybinio vizito atvyksta Ukrainos prezidentas Petro Porošenka. ...

 • Popiežius perspėja apie populizmą ir Hitlerio tipo gelbėtojus
  Popiežius perspėja apie populizmą ir Hitlerio tipo gelbėtojus

  Popiežius Pranciškus šeštadienį perspėjo nesižavėti populizmu, sakydamas, kad per rinkimus tai gali atvesti į pergalę panašius į Hitlerį „gelbėtojus“. ...

  2
 • „San Antonio Spurs“ treneris išpeikė D. Trumpą
  „San Antonio Spurs“ treneris išpeikė D. Trumpą

  „San Antonio Spurs“ treneris Greggas Popovichius (Gregas Popovičius) šeštadienį smarkiai sukritikavo naująjį JAV prezidentą Donaldą Trumpą (Donaldą Trampą), skirdamas beveik pusę prieš rungtynes surengtos spaudos konf...

  2
Daugiau straipsnių