Popiežius konsekravo Barselonos Šventosios Šeimos bažnyčią

Popiežius Benediktas XVI sekmadienį švęstu vandeniu konsekravo Barselonos Šventosios Šeimos bažnyčią, taip paversdamas šį Antonio Gaudi šedevrą bazilika.

Grojant 1 492 vamzdžių vargonams ir giedant trims chorams, kuriuos iš viso sudarė 800 choristų, auksinę mitrą užsidėjęs 83-ejų metų popiežius pašlakstė vandeniu altorių. Ceremoniją stebėjo 6,5 tūkst. svečių, tarp jų - šimtai kunigų ir vyskupų. Jie sėdėjo didžiulėje navoje, apsupti baltų, į medžius panašių 60 metrų aukščio kolonų miško.

Kalbėdamas per pašventinimo ceremoniją Benediktas XVI užsipuolė abortus ir gynė "vyro ir moters meilę". Aiškiai turėdamas omenyje abortus, 83 metų pontifikas sakė, jog Bažnyčia "priešinasi bet kokiai žmogaus gyvybės neigimo formai". Vos prieš keturis mėnesius Ispanija priėmė įstatymus, pagal kuriuos moterims yra lengviau pasidaryti abortą.

Tik meilė ir tikėjimas gali nuvesti prie tikrosios laisvės, sakė popiežius, kreipdamasis į 6,5 tūkst. tikinčiųjų, susirinkusių milžiniškoje centrinėje Šventosios Šeimos bažnyčios navoje.

"Dėl šios priežasties Bažnyčia priešinasi bet kokiai žmogaus gyvybės neigimo formai ir remia visa, kas skatintų natūralią tvarką šeimos institucijos sferoje", - sakė pontifikas.

Jis ragino ginti vaikų gyvybę kaip šventą ir neliečiamą dalyką nuo jų pradėjimo momento, deramai gerbti gimimo realybę ir teikti jai juridinę, socialinę ir įstatyminę paramą.

"Taip pat turi būti moralinė pažanga, tokia kaip rūpinantis šeimomis, ginant jas ir joms padedant, kadangi kilni ir nesugriaunama vyro ir moters meilė yra veiksmingas fonas ir pamatas žmogaus gyvybei nėštumo, gimimo, augimo ir natūralios pabaigos metu", - pabrėžė pontifikas.

Konsekravus šią bažnyčią, jos pagrindinė nava kasdienėms mišioms tapo atvira pirmą kartą nuo 1882 metų kovo 19 dienos, kai buvo padėtas jos pamatinis akmuo.

Iki šiol mišios buvo aukojamos tik vienoje kriptoje, kurioje ilsisi A.Gaudi palaikai.

Iš išorės ši bažnyčia pribloškia aštuoniomis jau užbaigtomis varpinėmis, dekoruotomis venecijietiškomis mozaikomis.

Šventosios Šeimos bažnyčios statybos gali trukti dar mažiausiai 15 metų. Reikia pastatyti dar 10 smailių, tarp jų - centrinį bokštą su kryžiumi, kuris turi iškilti į 170 m aukštį, pagrindinį fasadą ir zakristijas.

Rengiantis Šv.Šeimos šventovės pašventinimui statybininkai šiemet baigė įrengti centrinę navą.
Pontifiką Barselonos gatvėse, kuriomis jis permatomu "papamobiliu" važiavo prie Šventosios Šeimos bažnyčios, sveikino dešimtys tūkstančių maldininkų ir vietos gyventojų.

Pasitiko protestais

Tačiau ne visi buvo nusiteikę geranoriškai. Maždaug 200 gėjų ir lesbiečių, surengė penkių minučių trukmės bučiavimosi tarp tos pačios lyties asmenų akciją. 83 metų popiežiui važiuojant pro šalį, protestuotojai ėmė šaukti "Lauk" ir "Pedofilas".

"Esame čia protestuoti prieš popiežiaus vizitą ir raginti keisti šios katalikų institucijos, kuri vis dar nepritaria mūsų teisei į kitokius meilės būdus, mentalitetą", - sakė protestuotojas Serdžis Diasas.

26 metų Helena Ko), kuri protestavo su savo drauge Rebeka, pridūrė: "Religijos kalba apie taiką, žmoniškumą, apie pagarbą, bet paskui diskriminuoja prieš šias vertybes".

"Homofobija. Veidmainystė. Korupcija. Konfesinė valstybė. Pedofilija. Vatikano bankas. Ne, ačiū", - buvo parašyta viename juodai baltame plakate, iškabintame vieno šalia Šventosios šeimos šventovės esančio namo balkone.

Bet iš kitų langų buvo nuleistos geltonos ir baltos Vatikano vėliavos ir buvo iškabinti plakatai su žodžiais, sveikinančiais Vokietijoje gimusį pontifiką: "Visi su popiežiumi".

Užbaigs iki mirties metinių

Architektai viliasi, kad pagrindinis prieš 128 metus pradėtos statyti šventovės fasadas bus užbaigtas iki 100-ųjų A.Gaudi mirties metinių. Šios bažnyčios sumanytojas žuvo per tramvajaus avariją 1926 metų birželio 10 dieną.

Vyriausiasis katedros architektas ir septintasis A.Gaudi įpėdinis šiame poste Žordis Bonetas Armengolas tikisi, kad popiežiaus apsilankymas suteiks darbų užbaigimui reikalingą postūmį.

Laikantis A.Gaudi valios šventovė statoma lėšomis, gautomis iš privačių aukotojų ir lankytojų įnašų.

Pasak J.Boneto Armengolo, kai A.Gaudi buvo paklaustas, ar Šventosios Šeimos šventovė yra paskutinė pastatyta didžiulė bažnyčia, jis atsakė: "Ne, tai pirmoji iš antrosios didžiųjų katedrų serijos".

"Šventovė yra unikali pasaulyje. Tai genijaus, kuris buvo pavyzdinis krikščionis, kūrinys", - sakė Barselonos arkivyskupas Liuisas Martinesas Sistachas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių