Popiežius gali „gyventi normaliai“, nors ir be dalies plaučio

Nors 76 metų popiežiui Pranciškui pašalinta dalis plaučio, jis atrodo esantis geros sveikatos ir pasiruošęs pradėti daug jėgų reikalaujantį pontifikatą, per kurį teks keliauti po visą pasaulį susitikti su tikinčiaisiais.

Jo 85 metų pirmtako Benedikto XVI atsistatydinimas dėl senatvės ir pašlijusios sveikatos paskatino raginimus kardinolams, kad jie Katalikų Bažnyčios vairą perduotų jaunesniam ir žvalesniam popiežiui - pageidautina, anksčiau sunkiai nesirgusį.

Pranciškus išrinktas būdamas tik dvejais metais jaunesnis nei Benediktas savo valdymo pradžioje, tačiau jis jau pasirodė esantis aktyvus veikėjas, guviai atsistodamas pasveikinti kardinolų per penktadienį vykusią iškilmingą ceremoniją, užuot likęs sėdėti popiežiaus soste.

Vatikanas ketvirtadienį patvirtino, kad buvusiam Argentinos kardinolui Jorge Mario Bergoglio (Chorchei Marijui Bergoljui) dar vaikystėje buvo pašalinta dalis plaučio, tačiau jo sveikata esanti gera.

„Prieš daug, daug metų jam buvo atlikta operaciją, per kurią buvo pašalinta dalis plaučio“, - Vatikano atstovas spaudai Federico Lombardi (Federikas Lombardis) sakė žurnalistams kitą dieną po istorinio Pranciškaus išrinkimo.

„Tie, kas jį pažįsta, visuomet jį laikė esantį geros sveikatos, - pridūrė F.Lombardi. - Tai neapsunkino jo gyvenimo.“

2010 metais išleista J.M.Bergoglio biografija, pagrįsta interviu su šiuo Buenos Airių arkivyskupu, atskleidė, kad ta operacija jam buvo atlikta vaikystėje po infekcijos ir kad jis pasveiko tik po daugelio mėnesių.

„Prisimenu akimirką, kaip klejodamas dėl karštinės apkabinau motiną ir paklausiau: “Pasakyk, kas čia dedasi?!„ - knygos autoriai Francesca Ambrogetti (Frančeska Ambrogeti) ir Sergio Rubinas (Serchijus Rubinas) citavo jo pasakojimą. - Ji nežinojo, ką atsakyti, nes gydytojai buvo suglumę.“

Jaunystėje J.M.Bergoglio tikėjosi tapti misionieriumi Japonijoje, tačiau jo kandidatūra buvo atmesta, baiminantis, kad jo sveikata nepakankamai tvirta arba gali pablogėti, rašoma knygoje „Jėzuitas“ (El Jesuita).

Tačiau ekspertai teigia, jog dėl seniai atliktos plaučių operacijos Pranciškui neturėtų kilti rūpesčių.

„Žmonės gali normaliai gyvento neturėdami dalies plaučio - tai nieko nekeičia. Tiesiog šiek tiek sumažėja jų (kvėpavimo) rezervas. Jie gali be problemų plaukioti, skraidyti lėktuvais“, - sakė plaučių ligų specialistas iš Prancūzijos Bertrand’as Dautzenbergas (Bertranas Docenbergas).

Jo kolega Yves'as Martinet (Ivas Martinė) nurodė: „Jeigu pusantro plaučio lieka sveiki, jam neturėtų kilti problemų, gyvenant normaliai tokio amžiaus žmogui.“

Kaip rašo Argentinos dienraštis „La Nacion“, 2007 metais J.M.Bergoglio patyrė sėdimojo nervo uždegimą, dėl kurio negalėjo atvykti į Romą dalyvauti svarbioje ceremonijoje, per kurią Benediktas XVI paskyrė naujus kardinolus.

Pranciškus šiek tiek šlubuoja ir suklupo, susipainiojęs popiežiaus drabužiuose, skubėdamas nulipti laiptais per penktadienį aukotas mišias, tačiau apžvalgininkai sako, kad jis tvirtos sveikatos.

Pontifikas keliasi 4 val. 30 min. ir gulasi 21 valandą.

„Iš pirmo žvilgsnio jis atrodo kaip senelis, tačiau turi stiprią aurą; atrodo esantis stiprus, tvirtas vyras. Jis labai skiriasi nuo Benedikto“, - sakė JAV veikiančio Astono religinių studijų centro vadovas Robertas Sirico (Robertas Sirikas).NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių