Popiežiui – kaltinimai kunigų pedofilijos bylų dangstymu

Popiežiaus Benedikto XVI kritikai teigia: „jis apie seksualinius nusikaltimus žinojo daugiau nei bet kas kitas bažnyčioje, bet nedarė nieko, kad vaikai būtų apsaugoti“, rašo guardian.co.uk.

Daugybei žmonių, kurių vaikystė buvo sugadinta dėl neleistino Romos Katalikų bažnyčios kunigų elgesio, Benediktas XVI yra tikrai nemylimas dvasininkas.

Aukos, kurių skriaudos istorijos išaiškėjo valdant Benediktui XVI, į atsistatydinimą reagavo skirtingai. Vieni popiežių kaltina tiesiogiai prisidėjus prie tūkstančių kunigų pedofilijos bylų dangstymo. Kiti – pastangomis tyliai užglaistyti iškilusius skandalus.

Tiek nukentėję dvasininko gimtojoje Vokietijoje, tiek JAV, Airijoje ir Austrijoje tikina, kad Benedikto XVI reakcija į pedofilija kaltinamų kunigų bylas yra nepriimtina. Pasak jų, per visus 8 metus popiežius nedarė nieko, kad vaikai būtų apsaugoti. Vokietijos nukentėjusiųjų bendruomenės „NetworkB“ atstovas Norbertas Denefas sakė: „Mes jo tikrai nepasiilgsime“.

64 metų N. Denefą vaikystėje net šešis metus prievartavo jo parapijos kunigas. 2003 m. N. Denefas dėl to kreipėsi į Magdeburgo vyskupą. Jam buvo pasiūlyti 25 tūkst. eurų už tai, kad jis sutiktų tylėti. Nepatenkintas Magdeburgo reakcija, N. Denefas kreipėsi į Vatikaną. Tuometinis popiežius Jonas Paulius II parašė jam laišką, kad melsis už jo ramybę ir atleidimą skriaudikui.

N. Denefui pritarė ir organizacijos SNAP (angl. „Survivors' Network of those Abused by Priests“, jai priklauso apie 12 tūkst. narių) direktorius Davidas Clohessy kalbėjo: „Jo kajera yra siaubinga. <...> Jis perskaitė tūkstančius puslapių ataskaitų iš pedofilijos bylų visame pasaulyje. Popiežius žinojo daugiau apie seksualinius nusikaltimus ir jų dangstymus nei bet kas kitas bažnyčioje, bet nedarė beveik nieko, kad vaikai būtų apsaugoti".

Austrijos pedofilijos aukų organizacijos (angl. „Victims of Churh Violence“) atstovas Jakobas Purkarthoferis pridūrė: „Popiežius buvo sistemos, dangsčiusios kunigų nusikaltimus, dalimi“.

Kritikos popiežius susilaukia ir dėl to, kad, dar pieš tapdamas popiežiumi, Jono Pauliaus II buvo paskirtas atsakingas už pedofilijos skandalus ir jų sprendimus, bet nesiėmė jokių priemonių.

Austrijos kunigai, pasibaisėję Vatikano politika, net subūrė judėjimą „We Are the Church“. Jų pagrindinis siekis - reformuoti konservatyvią bažnyčios politiką.

Airijos kunigų augos taip pat netylėjo. Jų teigimu, Benediktas XVI ėmėsi per mažai veiksmų išspręsti 2010 m. iškilusį pedofilijos skandalą. Jie tuomet susilaukė laiško iš popiežiaus, kuriame jis atsiprašė aukų ir pripažino, kad buvo sutryptas jų orumas. Aktyvistai tuomet suorganizavo susitikimą su Airijos vyskupais, tikėdamiesi naujos eros jų bažnyčioje. Tačiau jie buvo apšmeižti ir jiems pasiūlyti kyšiai.

Johnas Kelly iš Airijos „Survivors of Child Abuse“ pasakojo: „Mūsų manymu, mes buvome apgauti. Esame nusivylę tuo, kad Vatikanas atsisako padaryti taip, kad vaikus išnaudoję kunigai stotų prieš teismą. Jis sulaužė savo pažadus".

Visos Europos aktyvistai ir nukentėję nuo kunigų žada protestuoti ir užtikrinti tinkamas bausmes ne tik kunigams, bet ir prie dangstymo prisidėjusiems pareigūnamsNAUJAUSI KOMENTARAI

Arvydas Brunius

Arvydas Brunius portretas
Vatikano baznycia seniausia pedofilu kalve prisidengusi zydu dievo vardu!Naikinkit Celebata-.ediku uzuoveja!

is baznycios nutylimu rastu

is baznycios nutylimu rastu portretas
Ko klausyti ir ką garbinti einate jūs į šventyklą? Ir kas patys gerbiamiausi žmonės joje? Rašto žinovai, fariziejai, šventeivos – visi jie, kurie buvo atėję pas mane, iš esmės yra vagys ir plėšikai. Ir dar blogiau, nes ne duoną ir ne auksą jūsų jie vagia, bet patį gyvenimą jūsų. Burna savo ir kalbomis garbina Dievą, širdis gi jų toli nuo Dievo yra. Ir panašūs jie į išpuoštus karstus, kurie iš išorės gražūs atrodo, o viduje pilni kaulų negyvų ir visokio purvo. Ir užveria tie veidmainiai žmogaus dangaus karalystę, nes patys į ją neišeina ir norinčių įeiti neleidžia. Ir mėgsta, kad žmonės vadintų juos „mokytojau, mokytojau“. O jūs nevadinkit jų mokytojais. Jie akli vadai aklųjų, o jei aklas veda aklą, tai abu įkris į duobę. Ir amžiais slepia jie raktus nuo tikrų žinių, pakeičia jas pusiau tiesa, kurią papuošia tiesos rūbu, o nuo to ji pavojingesne ir baisesne už melą tampa. Dievas netoli nuo kiekvieno iš mūsų. Bet neturite jūs manyti, kad rasite Jį aprašymuose ir vaizdiniuose įgavusiuose savo pavidalą iš meno ir išmastymo žmogiško, nes tada tarnausite kūriniui ir garbinsite kūrinį, vietoj Kūrėjo. Aukščiausiasis ne pastatytose šventyklose gyvena. Nereikalauja jis tarnystės rankų žmogaus, nes neturi Jis jokio trūkumo. Dangus Jo sostas, ir žemė jo kojų papėdė. Prašykite ir bus jums duota. Ieškokite ir rasite. Belskite ir jums atidarys. Ir Dangiškasis Tėvas duos Šventąją Dvasią jo prašantiems. Ir ne netikrų turtų, ne žemiškų gėrybių prašykite Dangiškojo Tėvo, kaip nusidėjėliai prašo, o vienintelio – kad tiesius Jis padarytų kelius, vedančius į Jo karalystę, kad pamatytumėte jūs Aukščiausiąjį savo žemiškojo gyvenimo metu. Nes jei nepamatysi Dievo šiame gyvenime, nepamatysi ir po jo.

su sutanom

su sutanom portretas
isgamos
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių