Po Bostono maratono: sužeisti kuo daugiau, bet ne žudyti (papildyta)

Papildyta: Bostono maratono metu sprogusios dvi mažos galios bombos buvo užpildytos paraku, rutuliniais šratais ir savaime užsidegančiomis medžiagomis, „Reuters“ teigė aukšto rango teisėsaugos institucijų pareigūnas, norėjęs išlikti anonimu. Manyta, kad bombos galėjo būti valdomos nuotoliniu būdu, kadangi iš karto po sprogimų mobilusis ryšys mieste buvo beveik paralyžuotas.

„NEWSru Israel“ skelbia, kad išpuoliui konstruotomis bombomis siekta ne žudytų, bet sužeisti kuo daugiau maratono dalyvių.

Šeima laukė bėgusio tėvo

Pirmadienį per maratono bėgimą Bostone žuvęs aštuonmetis Martinas Richardas iš Dorčesterio (Bostonas, Massachusetts) prie finišo linijos laukė turėjusio atbėgti tėvo Billo. Buvo jis su motina Denise ir seserimi bei broliu. Nenukentėjo tik pastarasis. Kitiems vaikams taip pat nepasisekė, skelbia „The Daily Mail“.

Vietinė žiniasklaida skelbia, kad aštuonmečio tėvas Billas yra Dorčesterio Ašmonto skyriaus bendruomenės lyderis. Pirmadienio vakare prie jo namų rinkosi gyventojai.

Nukentėjusių vaikų būklė – įvairi

Iš beveik pusantro šimto sužeistųjų, vaikų – aštuoni. Bostono vaikų ligoninėje gydomų nepilnamečių būklė įvairi – nuo patyrusių lengvus sužalojimus iki rimtų traumų.

Vos dvejų berniukui nustatyta galvos trauma, 9-rių mergaitei atlikta kojos operacija, o 12-m. berniukui nustatytas šlaunikaulio lūžis. Šių vaikų būklė tiksliai neskelbiama, tačiau tikinama, kad nei vienas į vaikų ligoninę atvežtas pacientas nemirė.

Įtariamuosius saugo

Pirmadienio vakare pareigūnai pranešė apie galimą įtariamąjį, kuris dabar saugomas ligoninėje. Įstaigos pavadinimas įslaptintas.

Šaltinių duomenys gana įvairūs. Vieni skelbia, kad įtariamasis saugomas pagrindinėje miesto ligoninėje.

Kitas šaltinis praneša, jog išpuolius rengęs vyras yra Saudo Arabijos pilietis. Nurodoma, kad įtariamasis labai rimtai sužeistas.

Papildyta: Tiriamos dvi galimos versijos: sprogdintojų sąsajos su islamistų kovotojais arba ekstremistais amerikiečiais, prieštaraujančiais vyriausybės politikai.

Nenorėję būti paviešinti ekspertai nurodo, kad pats sprogdinimo scenarijus viešame renginyje labai primena islamistų naudojamą taktiką. Panašūs įvykių scenarijai esą aprašomi angliškame interneto žurnale „Inspire“, kuris, manoma, priklauso „Al Qaeda“ tinklui. Žurnalas skirtas vadinamiesiems „vakarų džihadistams“ ir džiugiai informuoja apie visus įvykstančius teroro aktus, net ir „kuklius“. Tačiau kol kas niekas neprisiėmė atsakomybės už užpuolį.

„Amerikiečių ekstremistų“ versija daigiausiai remiasi įvykio data. Patriotų diena – šventė, mininti Amerikos revoliucijos mūšių pradžią, 1775 m. balandį. Taip pat tai – federalinių mokesčių sumokėjimo data.

Šie faktai teikia pagrindo manyti, kad už sprogimo gali stovėti dešinieji ekstremistai, pavyzdžiui, aktyvistai prieš vyriausybę ir nusistačiusieji prieš mokesčių sistemą.

Aukų galėjo būti ir daugiau

Bostono policijos komisaras Edwardas Davisas pirmadienį popiet paskelbė apie buvusį trečią sprogimą Prezidento John F. Kennedy bibliotekoje. Iš pradžių manyta, jog jį sukėlė nekontroliuojama elektros iškrova. Bet kuri sąsaja su bombomis prie maratono finišo linijos buvo atmesti.

Praėjus valandai po sprogimo prie maratono finišo linijos, paskelbta apie dar du detonuotus sprogmenis.

CBS skelbia, kad vienas asmuo – bendrininkas – suimtas, tačiau neigia prisidėjęs prie šio skaudaus išpuolio. Skelbiama, kad policija ėmėsi stebėjimo kamerų peržiūros. Aiškinamasi, kas per 20 minučių iki sprogimų galėjęs palikti krepšį. Esą CCTV filmuotoje medžiagoje matyti būtent tuo laiku pasirodęs užsimaskavęs asmuo.

Teikė pagalbą

„Google Docs“ iškart po skaudaus įvykio išplatino formą, kurioje skelbė apie galimas apsistojimo vietas maratono dalyviams. Taip pat paskelbta apie maitinimo įstaigas, kurios dalyviams siūlė gėrimus ir maistą. Neturintiems pinigų jie paprasčiausiai dalinti. Gelbėtojų, savanorių ir pagalbininkų nuotraukomis buvo užtvindytas visas „Twitter“ socialinis tinklas.

Pirmadienį JAV prezidentas Barackas Obama paskelbė, kad „vis dar nežinoma, kas tai padarė ir kodėl“. Esą gyventojai neturėtų tikėtis sulaukti išvadų, kol nepatikrinti visi faktai.

Londonas ruošiasi „viskam“

Didžiosios Britanijos sostinėje sekmadienį rengiamo maratono metu bus sustiprintas saugumas. Ruošiamasi galimiems išpuoliams, kurie pirmadienį sukrėtė Bostoną.

Sostinės vyresnioji inspektorė Julia Pendry „BBC Radio 5 Live“ patvirtino, kad dar kartą bus peržiūrėtos visos saugumo priemonės.

Londono maratono vyriausias organizatoriaus Nicko Bitelio tikinimu, renginio atsisakyti neketinama.

"Bostono vaizdai šokiruojantys ir siaubingi – mintimis esu su visais, kurie nukentėjo“, - „Twittet“ profilyje skelbia šalies ministras pirmininkas Davidas Cameronas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių