Pietų Afrika meldžiasi už Madibą, likęs pasaulis ruošias atsisveikinti

Garsiai apie tai nekalbama, tačiau visi Pietų Afrikos Respublikos gyventojai jau ruošiasi neišvengiamam – nacionalinio didvyrio, kovotojo prieš apartheidą, šalies vedlio į demokratiją, Nobelio taikos premijos laureato ir pirmojo šalies juodaodžio prezidento išlydėtuvėms, skelbia Vokietijos „Spiegel“.

Sugrįš pas protėvius

„Nelsonas Mandela turi likti ligoninėje“, - tokią žinią gyventojai išgirdo po Šv.Velykų laisvadienio.

Qunu kaime, Ostkapo provincijoje, vietiniai artėjančią Madibos mirtį apibūdina tradicine idioma: „Netrukus jis sugrįš namo į savo protėvių kaimą – ir liks ten amžinai.“

N. Mandelos gimtinėje Qunu N. Mandelos veikia muziejus, įprasminantis visus dabar jau buvusio 94-rių metų prezidento nuveiktus darbus ir šalies kovą už laisvę. Būtent čia jis praleido laimingą vaikystę, čia turėtų būti ir jo Amžinojo poilsio vieta. Tačiau mirties tema Qunu yra tabu.

„Niekas net nenori įsivaizduoti, kad Mandelos nebėra“, - teigia šiuolaikiškiausiame šalies muziejuje besilankantis Zimsile Gamakulu. - Žmonės nenori apie tai kalbėti."

Praėjusią savaitę N.Mandela buvo gydomas dėl plaučių uždegimo pasikartojimo. Gydytojai įsiurbė plaučiuose susidariusį skystį, tad dabar jis gali vėl kvėpuoti be jokių problemų, jo sveikatos būklė patenkinama. Tačiau tai oficiali versija.

Jau šešias dienas Nelsonas Mandela gydomas stacionariai. Ligoninė, kurioje jis guli, laikoma paslaptyje, kaip ir jo sveikatos būklė.

Gyventojų neramina dabartinio šalies prezidento Jacobo Zumos kvietimas melstis už „mūsų mylimą Madibą“.

Negalavimai dažnėja

Paskutinį kartą viešai N.Mandela pasirodė Johanesburge, 2010 metais šalyje vykusio Pasaulio futbolo čempionato metu.

Buvusio prezidento būklė pablogėjo per keletą pastarųjų mėnesių. Praėjusį gruodį ligoninėje jis praleido 18 dienų, gydėsi plaučių infekciją, jam buvo pašalinti tulžies akmenys. Nuo tada jis dar tris kartus gulėjo ligoninėje: vasario mėnesį dėl skrandžio negalavimų, kovo pradžioje - dėl profilaktinio patikrinimo, o paskutinį kart dėl plaučių pneumonijos.

„Visi esame labai susirūpinę dėl Nelsono Mandelos sveikatos. Manau visiems mums jis herojus“, sakė JAV prezidentas Barackas Obama.

Anglijos pirmosios lygos futbolo klubas Sunderland, humanitarinio Mandelos fondo partneris, šeštadienio varžybas prieš „Manchester United“ skyrė „Nelsono Mandelos dienai".

Streikuojantys vieno iš didžiausių transliuotojų pasaulyje BBC darbuotojai paskelbė, kad prezidento mirties atveju, nutrauktų kilusius darbinius ginčus.

Pasiruošimas Didžiajai X

Nacionalinės ir tarptautinės televizijos stotys, laikraščių redakcijos ir naujienų agentūros vadinamajai X dienai yra pasirengusios jau metus. Bilietai į Mthatha oro uostą rezervuoti, darbuotojų apgyvendinimu pasirūpinta, ir už tai gan menkai išsivysčiusiame regione sumokama 2000 eurų.

„Visi mūsų kambariai rezervuoti saugumo pajėgoms, karinei ir policijai,“ teigia Kavos įlankoje, 90 km nuo Qunu esančio „Ocean View“ viešbučio vadybininkas. Mums jau pranešta, kad turistų artimiausiu metu čia turi nelikti.

Pasak tradicinio kaimo šefės Nokwanele Balizulu, žiniasklaida apsirūpinę nakvyne prastuose namukuose, palapinėse, automobiliuose.

N. Mandelos laidotuvės gimtinėje planuojamos tarytum pasaulinės žiniasklaidos spektaklis. Manoma, kad jas stebės apie milijardas viso pasaulio žiūrovų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nu

Nu portretas
Tai mire ar ne? Cia daugmaz taip: "Teta sunkiai serga, laidotuves ketvirtadieni".
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių