Pasaulio lyderiai reiškia užuojautą Lenkijai dėl prezidento žūties

Šeštadienį žuvus Lenkijos prezidentui Lechui Kaczynskiui, pasaulio lyderiai reiškė užuojautą Lenkijai ir atidavė pagarbą velioniui - valstybės vadovui, piliečiui, asmenybei.

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) pavadino L.Kaczynskį iškiliu valstybės veikėju, kuriuo daugelis žavėjosi Jungtinėse Valstijose, kaip lyderiu, pasišventusiu siekti laisvės ir žmogaus orumo.

"Mūsų mintyse ir maldose - Kaczynskių šeima, žuvusiųjų šiame tragiškame lėktuvo sudužime žmonių artimieji, Lenkijos tauta", - sakoma B.Obamos pareiškime.

Jis sakė, kad kartu su prezidentu žuvę Lenkijos civiliniai ir kariniai vadovai padėjo suformuoti savo šalyje "uždegančią demokratinę pertvarką".

___

"Aš manau, kad visas pasaulis liūdės dėl šios tragiškos mirties, kuri, sudužus lėktuvui, ištiko prezidentą Kaczynskį, jo žmoną Maria (Mariją) ir su jais buvusiuosius, - sakė Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Gordonas Brownas (Gordonas Braunas). - Mes žinome, kokius sunkumus Lenkija atlaikė, kokių aukų jis patyrė Solidarumo judėjime. Mes žinome, koks yra jo indėlis į Lenkijos nepriklausomybę ir laisvę".

___

"Šią skaudžią dieną Rusijos žmonės yra kartu su Lenkijos žmonėmis", - sakė Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas Lenkijos ministrui pirmininkui Donaldui Tuskui.

___

Vokietijos kanclerė Angela Merkel prisiminė savo susitikimus su L.Kaczynskiu ir sakė, kad "mes visuomet rasdavome rezultatą galų gale".

"Aš žinojau, kad jis visą savo gyvenimą buvo pasišventęs kovai už Lenkijos laisvę, už Europos laisvę", - pridūrė ji.

"Mes, Vokietijoje, taip pat ilgėsimės Lecho Kaczynskio, sakė ji. - Vokietija gedi šiandien su visais Lenkijos žmonėmis".

___

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) savo pareiškimu pagerbė L.Kaczynski. "Lechas Kaczynskis pašventė savo gyvenimą savo šaliai. Nenuilstamai ginantis idėjas, kuriomis jis tikėjo, jis visada su didžiu įsitikinimu kovėsi už vertybes, kuriomis jis grindė savo politiką - demokratiją, laisvę ir kovą su totalitarizmu", - sakė N.Sarkozy.

___

Italijos premjeras Silvio Berlusconi (Silvijus Berlusonis) pasakė: "Tai skaudi netektis, kuri ištiko šią draugišką šalį, su kuria aš nuoširdžiausiai dalijuosi skausmu".

___

JT generalinis sekretorius Ban Ki-moonas (Ban Kimunas) sakė, kad L.Kaczynskis "tarnavo savo šaliai ir žmonėms savitai ir su įsitikinimu ir yra vertas pagarbos tarptautiniu mastu. Tai, kad jis žuvo vykdamas į renginį, žymintį naują Lenkijos ir Rusijos susitaikymo lygį, ypač skaudu."

___

Popiežius Benediktas XVI savo užuojautos laiške rašė, jog apie žūtis sužinojęs, pajuto "didžiulį skausmu", ir pabrėžė norįs užtikrinti Lenkijos žmones, jog jis šią akimirką jaučiąs "dvasišką artumą" su jais.

___

NATO generalinis sekretorius Anderass Foghas Rasmussenas (Andersas Fouhas Rasmusenas): "Visų NATO (šalių) vardu ir patas asmeniškai reiškiu giliausią užuojautą Lenkijos žmonėms, prezidento ir ponios Kaczynski artimiesiems bei žuvusiems bei šią baisią katastrofą. Tai tragedija ir jiems, ir Lenkijai. Mintimis esu su jais šiandien".

___

"Ukraina sužinojo apie lėktuvo sudužimą ... su dideliu liūdesiu ir neapsakomu skausmu", - sakoma Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus pareiškime. - Mes dalijamės didžiu skausmu netekties, kuria patyrė draugiški Lenkijos žmonės ir gedime su žuvusiųjų artimaisiais".


Šiame straipsnyje: Lenkijos prezidento žūtis

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių