Pasaulio lyderiai reiškia užuojautą Lenkijai dėl prezidento žūties

Šeštadienį žuvus Lenkijos prezidentui Lechui Kaczynskiui, pasaulio lyderiai reiškė užuojautą Lenkijai ir atidavė pagarbą velioniui - valstybės vadovui, piliečiui, asmenybei.

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) pavadino L.Kaczynskį iškiliu valstybės veikėju, kuriuo daugelis žavėjosi Jungtinėse Valstijose, kaip lyderiu, pasišventusiu siekti laisvės ir žmogaus orumo.

"Mūsų mintyse ir maldose - Kaczynskių šeima, žuvusiųjų šiame tragiškame lėktuvo sudužime žmonių artimieji, Lenkijos tauta", - sakoma B.Obamos pareiškime.

Jis sakė, kad kartu su prezidentu žuvę Lenkijos civiliniai ir kariniai vadovai padėjo suformuoti savo šalyje "uždegančią demokratinę pertvarką".

___

"Aš manau, kad visas pasaulis liūdės dėl šios tragiškos mirties, kuri, sudužus lėktuvui, ištiko prezidentą Kaczynskį, jo žmoną Maria (Mariją) ir su jais buvusiuosius, - sakė Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Gordonas Brownas (Gordonas Braunas). - Mes žinome, kokius sunkumus Lenkija atlaikė, kokių aukų jis patyrė Solidarumo judėjime. Mes žinome, koks yra jo indėlis į Lenkijos nepriklausomybę ir laisvę".

___

"Šią skaudžią dieną Rusijos žmonės yra kartu su Lenkijos žmonėmis", - sakė Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas Lenkijos ministrui pirmininkui Donaldui Tuskui.

___

Vokietijos kanclerė Angela Merkel prisiminė savo susitikimus su L.Kaczynskiu ir sakė, kad "mes visuomet rasdavome rezultatą galų gale".

"Aš žinojau, kad jis visą savo gyvenimą buvo pasišventęs kovai už Lenkijos laisvę, už Europos laisvę", - pridūrė ji.

"Mes, Vokietijoje, taip pat ilgėsimės Lecho Kaczynskio, sakė ji. - Vokietija gedi šiandien su visais Lenkijos žmonėmis".

___

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) savo pareiškimu pagerbė L.Kaczynski. "Lechas Kaczynskis pašventė savo gyvenimą savo šaliai. Nenuilstamai ginantis idėjas, kuriomis jis tikėjo, jis visada su didžiu įsitikinimu kovėsi už vertybes, kuriomis jis grindė savo politiką - demokratiją, laisvę ir kovą su totalitarizmu", - sakė N.Sarkozy.

___

Italijos premjeras Silvio Berlusconi (Silvijus Berlusonis) pasakė: "Tai skaudi netektis, kuri ištiko šią draugišką šalį, su kuria aš nuoširdžiausiai dalijuosi skausmu".

___

JT generalinis sekretorius Ban Ki-moonas (Ban Kimunas) sakė, kad L.Kaczynskis "tarnavo savo šaliai ir žmonėms savitai ir su įsitikinimu ir yra vertas pagarbos tarptautiniu mastu. Tai, kad jis žuvo vykdamas į renginį, žymintį naują Lenkijos ir Rusijos susitaikymo lygį, ypač skaudu."

___

Popiežius Benediktas XVI savo užuojautos laiške rašė, jog apie žūtis sužinojęs, pajuto "didžiulį skausmu", ir pabrėžė norįs užtikrinti Lenkijos žmones, jog jis šią akimirką jaučiąs "dvasišką artumą" su jais.

___

NATO generalinis sekretorius Anderass Foghas Rasmussenas (Andersas Fouhas Rasmusenas): "Visų NATO (šalių) vardu ir patas asmeniškai reiškiu giliausią užuojautą Lenkijos žmonėms, prezidento ir ponios Kaczynski artimiesiems bei žuvusiems bei šią baisią katastrofą. Tai tragedija ir jiems, ir Lenkijai. Mintimis esu su jais šiandien".

___

"Ukraina sužinojo apie lėktuvo sudužimą ... su dideliu liūdesiu ir neapsakomu skausmu", - sakoma Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus pareiškime. - Mes dalijamės didžiu skausmu netekties, kuria patyrė draugiški Lenkijos žmonės ir gedime su žuvusiųjų artimaisiais".


Šiame straipsnyje: Lenkijos prezidento žūtis

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • V. Putinas informavo D. Trumpą apie savo derybas su Sirijos lyderiu
  V. Putinas informavo D. Trumpą apie savo derybas su Sirijos lyderiu

  JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) antradienį telefonu kalbėjosi su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, kuris informavo apie savo derybas su Sirijos lyderiu Basharu al Assadu (Bašaru Asadu), pranešė Baltieji rūmai. ...

 • R. Mugabe atsistatydino iš prezidento posto
  R. Mugabe atsistatydino iš prezidento posto

  Zimbabvės prezidentas Robertas Mugabe (Robertas Mugabė) antradienį atsistatydino, pranešė įstatymų leidėjams parlamento pirmininkas Jacobas Mudenda (Džeikobass Mudenda); taip baigiasi 37 metus trukęs jo valdymas, pasižymėjęs brutalumu ir eko...

 • Lenkija bando įtraukti ES į žaidimą prieš Ukrainą?
  Lenkija bando įtraukti ES į žaidimą prieš Ukrainą?

  Varšuva savo veiksmais – draudimu į šalį įvažiuoti Valstybinės tarpžinybinės karo ir politinių represijų aukų atminimo įamžinimo komisijos sekretoriui Sviatoslavui Šeremetai – bando įtraukti Europos Sąjungą į ...

  6
 • Lenkijoje prieš Kūčias masiškai auginami karpiai
  Lenkijoje prieš Kūčias masiškai auginami karpiai

  Patiekalai iš silkės ir karpių – būtini Kūčių stalo skanėstai kaimyninėje Lenkijoje. Likus maždaug mėnesiui iki šventės trejus metus dideliuose tvenkiniuose auginami karpiai gaudomi ir perkeliami į mažus. Kad žuvis būtų skan...

 • Lenkija laikosi ES teismo draudimo vykdyti kirtimus Beloveže
  Lenkija laikosi ES teismo draudimo vykdyti kirtimus Beloveže

  Lenkijos aplinkos ministras Janas Szyszko (Janas Šyška) antradienį pareiškė, kad Varšuva „100 procentų“ laikosi jos veiksmus ribojančios ES nutarties, uždraudusios kirtimus viename paskutinių Europos reliktinių ly...

 • Sužou – Kinijos miestas „iš paveiksliuko“
  Sužou – Kinijos miestas „iš paveiksliuko“

  Pindžian – taip vadinasi viena iš dviejų žymiųjų Sužou istorinio senamiesčio gatvių. Manoma, kad šiai vietai – pustrečio tūkstančio metų, o pats Sužou gyvuoja 3,5 trūkstančio metų ir tituluojamas vienu iš seniau...

 • Dvi svarbias ES agentūras po „Brexit“ priims Amsterdamas ir Paryžius
  Dvi svarbias ES agentūras po „Brexit“ priims Amsterdamas ir Paryžius

  Amsterdamas ir Paryžius pirmadienį per įtemptą balsavimą, kuris galiausiai turėjo baigtis burtų traukimu, laimėjo teisę priimti dvi svarbias Europos Sąjungos agentūras, dėl „Brexit“ išsikraustysiančias iš Londono. ...

 • Sočyje susitiko Rusijos ir Sirijos prezidentai
  Sočyje susitiko Rusijos ir Sirijos prezidentai

  Po susitikimo su Sirijos lyderiu Basharu al Assadu (Bašaru Asadu) Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad jo šalies armija „Siriją išgelbėjo kaip valstybę“, Sirijos režimo pajėgoms laimint prieš sukilėliu...

  1
 • Tiksinti bomba: separatistai nerimsta ir Balkanuose
  Tiksinti bomba: separatistai nerimsta ir Balkanuose

  Bosnijos serbų lyderis Miloradas Dodikas nori, kad Serbų Respublika trauktųsi iš Bosnijos ir Hercegovinos, taip sulaužydama trišalį valdžios pasidalijimo susitarimą, užtikrinusį jos stabilumą nuo 1995-aisiais pasiektos taikos sutarties,...

 • Lapkričio 21-oji Lietuvoje ir pasaulyje
  Lapkričio 21-oji Lietuvoje ir pasaulyje

  Lapkričio 21-oji, antradienis, 47 savaitė. ...

Daugiau straipsnių