Pasaulio elitas ketina mesti iššūkį Britanijos premjero planams

Didžiosios Britanijos premjero Davido Camerono ketvirtadienį laukė šaltas pasaulio elito sutikimas kasmetiniame Davoso forume, kai jis pažadėjo surengti referendumą dėl Jungtinės Karalystės narystės Europos Sąjungoje (ES).

Pasaulio ekonomikos forume (PEF), vykstančiame Šveicarijos Alpių slidinėjimo kurorte, įtakingi politikai ir verslo lyderiai diskutuos, ar pasaulinė finansų krizė jau baigėsi.

Tačiau šios diskusijos gali nukrypti nuo numatytos programos, nes D.Cameronas ir jo finansų ministras George'as Osborne'as pasisakys kitą dieną po to, kai premjeras supykdė savo partnerius Europoje, pažadėjęs surengti referendumą dėl Britanijos narystės ES iki 2017 metų pabaigos.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel, kurios šalis Bendrijoje griežia pirmuoju smuiku, taip pat planuoja pasakyti kalbą kasmetiniame forume, kartu su kitais lyderiais iš 27 valstybių bloko, kuriam, anot D.Camerono, reikalingos didelio masto reformos.

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Ban Ki-moonas, programinės įrangos milžinės „Microsoft“ magnatas Billas Gatesas ir buvęs JAV diplomatijos vadovas Henry Kissingeris irgi pasisakys apie problemas, veikiančias pasaulio ekonomiką.

Tačiau D.Camerono pažadas dėl referendumo supainiojo planus tuo metu, kai politikos ir verslo lyderiai susirinko į Davosą kupini vilčių, jog Europos ekonomika pagaliau galės pradėti kilti po trejus metus trukusios euro zonos skolų krizės.

PEF pranešime Europa raginama kovoti su „konkurencingumo deficitu“ - tiek tarptautinėje, tiek vidaus rinkose.

„Europos konkurencingumo deficitas, kartu su konkurencingumo skirtumais, išsivysčiusiais jos viduje, veikdami kartu atvedė į stagnaciją arba lėtėjantį augimą, didėjantį nedarbą ir fiskalinį nestabilumą“, - sakoma tame dokumente.

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Christine Lagarde trečiadienį sakė, kad rinkos iš dalies stabilizavosi, tuo tarpu Italijos ministras pirmininkas Mario Monti pažymėjo, kad įvyko tam tikrų pokyčių, lyginat su padėtimi prieš metus.

M.Monti taip pat sakė tikintis, kad Britanijos visuomenė bet kokiame referendume balsuos už tolesnę narystę Europos Sąjungoje - po to, kai D.Cameronas pažadėjo suteikti tokią galimybę trečiadienį Londone sakydamas seniai lauktą kalbą.

Tačiau D.Cameronas taip pat sieks kitų Europos lyderių palaikymo savo planams iš naujo derėtis dėl įtemptos Britanijos narystės Bendrijoje sąlygų, prieš suteikdamas šalies visuomenei galimybę tarti žodį dėl naujųjų susitarimų.

Europos reakcija iki šiol buvo šalta, o Senojo žemyno galybės Prancūzija ir Vokietija perspėjo Britaniją, kad ji gali nesitikėti galimybės laikytis tik taisyklių, kurios atitinka Londono interesus.

D.Cameronas Davose pasisakys 9 val. 30 min. Grinvičo (11 val. 30 min. Lietuvos) laiku, o G.Osborne'as - keturiomis valandomis vėliau. Premjeras tikisi, kad A.Merkel išlaikys draugišką poziciją, kurią ji išsakė iškart po jo kalbos, tvirtindama, kad yra pasiruošusi išklausyti jo „pageidavimų“ ir pasisakydama už „kompromisą“.

A.Merkel Davose kalbės ketvirtadienį 13 val. 15 min. Grinvičo (15 val. 15 min. Lietuvos) laiku. Forume savo poziciją taip pat išdėstys M.Monti, Airijos premjeras Enda Kenny, Nyderlandų vyriausybės vadovas Markas Rutte (Markas Rutė) ir Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas.

Daugiau nei 56 verslo lyderiai, tarp jų banko „Standard Chartered“ vadovas ir Londono vertybinių popiečių biržos generalinis direktorius palaikė D.Camerono poziciją atvirame laiške, kurį paskelbė Britanijos dienraštis „The Times“.

„Tai Europos politika, kuri bus naudinga verslui ir darbo vietoms Britanijoje“, - pažymėjo pasirašiusieji.NAUJAUSI KOMENTARAI

vidma

vidma portretas
turbut cameruna pamirso kas nutiko kennedy :DDDD
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių