Paryžius pareiškė, kad išsiųsdamas iš šalies romus, laikosi tarptautinės teisės normų

Prancūzija penktadienį, atsakydama į Jungtinių Tautų (JT) kritiką dėl vykdomos romų deportacijos, pareiškė "be išlygų gerbianti Europos teisę" ir "tarptautinius įsipareigojimus" .

Atitinkamą pareiškimą paskelbė Prancūzijos URM atstovas Bernard'as Valero.

Tai buvo padaryta po to, kai anksčiau penktadienį JT rasinės diskriminacijos panaikinimo komitetas (CERD) kreipėsi į Prancūziją, prašydamas nevykdyti masinės romų deportacijos.

Atsakydama į šį JT komiteto susirūpinimą, Prancūzijos URM pareiškė, kad romų išsiuntimas atitinka visas žmogaus teisių normas.

"Mes sutinkame su kritika, tai pažangos teisų srityje garantija, tačiau nenorime, kad mūsų veiksmai būtų vaizduojami karikatūriškai", - agentūrai AFP pareiškė Prancūzijos žmogaus teisių ambasadorius Francois Zimeray (Fransua Zimerė), pasigirdus JT komiteto kritikai.

Šį mėnesį prezidentas Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) paskelbė, kad Prancūzijos pareigūnai rengiasi išgriauti apie 300 neteisėtų stovyklaviečių, kuriose gyvena tiek Prancūzijos romai, tiek iš Rytų Europos atvykę romų mažumos atstovai.

Tie romai, kurie yra atvykę iš užsienio ir neturi lėšų gyventi Prancūzijoje, turi būti išsiųsti atgal į Rumuniją ir Bulgariją. Tie, kurie išvyksta savo noru, gauna nedidelę pinigų sumą.

Pagal Prancūzijoje vykdomą romų repatrijavimo programą, kiekvienas paliekantis šalį romas gauna 300 eurų, o jo vaikai - po 100 eurų. Šiemet iš Prancūzijos išsiųstą apie 8 tūkst. romų; vien ketvirtadienį iš Paryžiaus ir Liono lėktuvais išskraidinta 300 romų.

Jungtinių Tautų rasinės diskriminacijos panaikinimo komiteto (CERD) 18 nepriklausomų ekspertų išreiškė susirūpinimą, kad šimtai romų pastarosiomis savaitėmis buvo išsiųsti į Rumuniją pagal Prancūzijos vadinamą savanoriško repatrijavimo programą, tačiau romai nebuvo tinkamai informuoti apie savo teises ar savo noru sutikę.

CERD komitetas tvirtina turįs informacijos, kad romai siunčiami namo kolektyviai "be laisvo, visiško ir informuoto visų siunčiamų individų sutikimo".

Tačiau Prancūzijos URM pareiškime nurodoma, kad kiekvienas deportacijos atvejis aptariamas atskirai.

Šiame dokumente taip pat tvirtinama, kad Prancūzija glaudžiai bendradarbiauja su Rumunija ir Bulgarija, siekdama, kad būtų pagerintos tose šalyse gyvenančių romų mažumos sąlygos ir jie nebenorėtų grįžti.

JT žmogaus teisių gynimo grupė penktadienį priekaištavo Prancūzijai, kad ši persekioja romus, ir ragino vyriausybę imtus veiksmų integruoti didžiausią Europos Sąjungoje etninę mažumą, o ne siųsti jos narius į rytų Europą.

Ekspertai taip pat ragino prezidentą N.Sarkozy centro dešiniųjų vyriausybę kovoti su nerimą keliančiomis rasizmo ir ksenofobijos apraiškomis tarp kai kurių politikų.

"Komitetas yra susirūpinęs dėl incidentų ir rasistinio pobūdžio smurto prieš romus Prancūzijos teritorijoje", - taip pat sakoma CERD pareiškime.


Šiame straipsnyje: Romai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių