Obamos per didžiulį inauguracijos pokylį buvo dėmesio centre

Barackas ir Michelle Obamos pirmadienį per didžiulį inauguracijos pokylį, kuriame dalyvavo ryškiausios popmuzikos žvaigždės, lėto šokio žingsniu pradėjo dar vieną ketverių metų etapą Baltuosiuose rūmuose.

Tarsi vidurinės šokių vakaro „karalius“ ir „karalienė“, prezidentas ir pirmoji ponia sumišę šypsojosi, kai susiglaudę lėtai šoko pagal Jennifer Hudson atliekamą Alo Greeno 1972 metų soulo muzikos klasika tapusią dainą „Let's Stay Together“.

Juodais smokingais vilkinčių vyrų ir blizgučiais žėrinčių moterų minia - iki 40 tūkst. žmonių - Vašingtono suvažiavimų centre triukšmingai sveikino pirmąją porą. Puotos dalyviai iškėlę savo kameras ir mobiliuosius telefonus stengėsi užfiksuoti Obamų šokį.

Rinkdamasi suknią, Michelle Obama liko ištikima Jasonui Wu - jaunam Taivane gimusiam ir Niujorke gyvenančiam dizaineriui, kurio apdaru buvo pasipuošusi ir per inauguraciją prieš ketverius metus.

Mados tendencijas nustatanti, perspektyvių dizainerių propaguotoja M.Obama įspūdingą rubino spalvos šifono ir aksomo suknią, kurią pamatyti visi nekantriai laukė, suderino su „Jimmy Choo“ bateliais ir „Kimberly McDonald“ deimantais puoštu žiedu.

„Ką tik šokau pagal “Let's Stay Together„ su savo gyvenimo meile ir Jungtinių Valstijų prezidentu, - iškart po to, kai nulipo nuo scenos, “Twitter„ parašė ji. - Aš taip didžiuojuosi Baracku“.

J.Wu, kuris 2009-aisiais pirmąją ponią papuošė balta suknia su petnešėle per vieną petį, iki paskutinės minutės nežinojo, kad M.Obama ir vėl pasirinko jo kūrinį. „#Priblokštas!!!“ - parašė jis „Twitter“.

Anksčiau pirmadienį, kai prezidentas ant Kapitolijaus laiptų viešai kartojo savo priesaiką, jo žmona nuo žvarbos gynėsi tamsiai mėlynos spalvos šilko, smulkiais langučiais margintu Thomo Browne'o (Tomo Brauno) suknelės ir apsiausto ansambliu, prie kurio priderino „J.Crew“ diržą ir pirštines.

Ne taip, kaip prieš ketverius metus, kai pirmuoju juodaodžiu JAV prezidentu tapęs B.Obama apsilankė 10-yje oficialių inauguracijos pokylių, šiemet pirmoji pora surengė vieną didžiulį pokylį, kuriame galėjo dalyvauti visi, kas tik suspėjo internetu nusipirkti 60 dolerių kainavusį bilietą, ir dar vieną mažesnį vakarą ginkluotosioms pajėgoms, į kurį buvo galima patekti tik su kvietimais.

Obamoms vėluojant į Suvažiavimų centrą, pokylį pradėjo Alicia Keys (Ališija Kis), atsisėdusi prie elektrinio pianino ir sudainavusi kiek pakeistą savo naujausio albumo „Girl on Fire“ titulinę dainą.

„Jis yra prezidentas ir jis dega ... Ohhhh-bama dega“, - dainavo ji. Paskui ji meiliai perfrazavo vieną eilutę: „Visi žino, kad Michelle yra jo mergina/kartu jie valdo pasaulį“.

Po jos į sceną užlipo meksikiečių rokeriai „Mana“ - pagerbiant ispanakalbius, kurių balsai padėjo B.Obamai laimėti antrą kadenciją, - o vėliau Bradas Paisley atliko galingą kantri muzikos rinkinį, kuriame buvo ir dabartinis jo hitas „Southern Comfort Zone“.

„Mūsų demokratijos pavydi visas pasaulis ir šįvakar mes švenčiame prisigerdami didžiuliame suvažiavimų centre“, - tarp dainų pajuokavo B.Paisley.

Tarp kitų atlikėjų buvo legendinis Stevie Wonderis, nenuilstantis B.Obamos šalininkas, kuris į sceną užlipo po pirmosios poros šokio, ir „Grammy“ nominuota nepriklausomo roko grupė „Fun“.

Maistas visai nebuvo prašmatnus - alus, putojantis vynas plastikiniuose puodeliuose, žemės riešutai ir sūrūs riestainėliai popierinėse lėkštutėse. Tačiau jeigu B.Obamos šalininkai ir nusivylė, jie apie tai neprasitarė.

„Tai sandėris gyvenimo įvykiui“, - sakė Vašingtono vertybinių popierių teisininkė Kosha Dalal. Tai buvo pirmasis jos inauguracijos pokylis.

„Mes - dideli prezidento Obamos šalininkai ir tikrai norėjome būti čia“, - pridūrė Amy Kuhn, dirbanti ne pelno organizacijoje Niujorke ir atvykusi į sostinę su partnere Erin Hogeboom.

„Tikrai daug tikiuosi (iš Obamos naujos kadencijos) dėl lygybės platesniu mastu, pavyzdžiui, gėjų santuokų ir moterų teisių“, - pridūrė E.Hogeboom, tarptautinių santykių magistrantė.


Šiame straipsnyje: Barackas ObamaMittas RomneyJAV

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių