N.Sarkozy paskelbė sieksiąs prezidento posto

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) trečiadienį vakare paskelbė sieksiąs savo perrinkimo ir sakė esąs žmogus, kuris gins „stiprią Prancūziją“, kai iki rinkimų lieka 10 savaičių ir nuomonių apklausose pirmauja jo varžovas socialistas.

Prisistatydamas kaip griežtas realistas, kai Prancūzija susidūrė su krize, „kokios nebuvo nuo Antrojo pasaulinio karo“, o savo varžovą Francois Hollande'ą (Fransua Holandą) pavadinęs svajotoju, N.Sarkozy pareiškė jaučiąs atsakomybę siekti naujos penkerių metų kadencijos.

„Taip, aš esu kandidatas prezidento rinkimuose, - šalies vadovas sakė interviu Prancūzijos televizijai TF1. - Priėmiau šį sprendimą, nes Prancūzija, Europa ir Pasaulis per pastaruosius trejus metus patyrė virtinę precedento neturinčių krizių; vadinasi, nesiekti naujo Prancūzijos žmonių mandato reikštų apleisti savo pareigas.“

N.Sarkozy save vaizdavo kaip „laivo kapitoną audros centre“ ir žadėjo: „Prancūzai privalo suprasti, jog jeigu Prancūzija bus stipri, jie bus apsaugoti. Prancūzija - tai skydas kiekvienam iš mūsų.“

Jis taip pat išpeikė F.Hollande'o kairiosios pakraipos rinkimų programą, kurioje žadama numatyti dideles biudžeto išlaidos bei sukurti naujų darbo vietų tūkstančiams mokytojų.

„Ar tikrai tikite, kad esant dabartiniam ekonomikos klimatui, galime sakyti Prancūzijos žmonėms, kad mums nereikia taupyti?“ - klausė N.Sarkozy.

„Per savo ilgą politinę karjerą esu matęs žmonių, kurie siūlo svajones. Šios svajonės visada virsdavo košmarais“, - pridūrė jis, kritikuodamas F.Hollande'o pažadą atgaivinti „Prancūzijos svajonę“.

F.Hollande'as užbėgo už akių N.Sarkozy pareiškimui, surengęs didelį rinkimų kampanijos mitingą Ruano mieste, kuriame jis gyvena. Šio mitingo televizijos transliacija buvo tiesiogiai transliuojama likus kelioms minutėms iki prezidento interviu. Socialistų kandidatas išpeikė N.Sarkozy kedencijos pasiekimus.

„Buvo parašytas scenarijus: kandidatuojantis prezidentas žadės naujų dalykų. Jis mėgins paversti savo silpnybes stiprybėmis. Jis klaidingai elgėsi penkerius metus ir dabar vadina tai patirtimi“, - tvirtino F.Hollande'as.

„Jis tvirtins, kad taupymo dieta yra 21-ojo šimtmečio sprendinys; kad mes turime užmiršti jo darbus; kad krizė praėjo; kad viskas užmiršta ir svarbi tik ateitis“, - pridūrė jis.

57-erių N.Sarkozy jau kelis mėnesius dalyvavo faktiniuose rinkimų kampanijos renginiuose: pasisakydavo per televizija ir dukart per savaitę rengdavo išvykas į regionus, tačiau iki šiol oficialiai nebuvo patvirtinęs, jog kandidatuos.

Visuomenės apklausos stabiliai rodydavo, kad N.Sarkozy bus įveiktas F.Hollande'o per antrąjį rinkimų turą gegužės 6 dieną, tačiau prezidento stovykla laikosi įsikibusi vilties, kad šalies vadovui gali pasisekti atkurti energiją, kuri jį iškėlė į šį postą 2007 metais.

N.Sarkozy programoje moderniausia taktika (trečiadienį jis atidarė savo svatainę socialiniame tinkle „Twitter“) derinama su itin tradicine: ketvirtadienį prezidentas aplankys vieną provincijos sūrių gamyklą Alpėse.

Po kelionės į Ansi sūrių gamyklą jis sekmadienį surengs didelį rinkimų kampanijai planuotą susitikimą Marselyje.

Prancūzijos kairieji prezidento rinkimų nebuvo laimėję nuo 1988 metų, tačiau buvęs Socialistų partijos lyderis 57 metų F.Hollande'as yra aiškiai populiariausias potencialių rinkėjų apklausose.

Žurnalo VSD užsakymu agentūros „Harris Interactive“ atlikto naujausio tyrimo tyrimo rezultatai, paskelbti trečiadienį, prognozuoja, kad F.Hollande'as pirmame rinkimų rate gali nugalėti N.Sarkozy 28 proc. prieš 24, o antrajame ture įtvirtintų savo pergalę 57 proc. prieš 43.

Kaip rodo ši apklausa, vienintelė kita kandidatė, dar turinti vilčių patekti į antrąjį turą, yra ultradešiniojo Nacionalinio fronto lyderė Marine Le Pen (Marin Le Pen), kurią palaiko apie penktadalis respondentų, tačiau dauguma apžvalgininkų šią kampaniją dabar laiko iš esmės dviejų kandidatų lenktynėmis.

Iškėlusi raudoną kortelę, tarsi futbolo teisėjas, išvarantis žaidėją iš aikštės, M.Le Pen ragino savo šalininkus pamokyti N.Sarkozy per rinkimus.

„Buvo per daug išdavysčių, per daug melo, per daug manipuliacijų - Nicolas Sarkozy privalo palikti aikštę ir užleisti kelią atkakliai, entuziastingai, narsiai ir blaiviai mąstančiai komandai - manajai!“ - pareiškė M.Le Pen.

N.Sarkozy savo kadencijos pradžioje žadėjo liberalizuoti ekonomiką, sumažinti nedarbą ir padidinti savo rinkėjų perkamąją galią, tačiau jam vadovaujant Prancūzija pasinėrė į euro zonos skolų krizę.

Prezidentas trečiadienį turėjo kai kurių gerų naujienų: patvirtinta, kad ekonomikos augimas praeitų metų paskutinį ketvirtį buvo kiek didesnis nei buvo įvertinta anksčiau ir kad Prancūzija oficialiai nėra apimta recesijos.

Tačiau interviu praeitą savaitę N.Sarkozy buvo labiausiai sutelkęs dėmesį į savo konservatyvią socialinę platformą, o ne į ekonomikos problemas. Prezidentas dėstė savo planus uždrausti gėjų santuokas ir įsivaikinimą, apriboti imigraciją ir apkarpyti socialines išmokas bedarbiams.


Šiame straipsnyje: Sarkozy

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių