N.Sarkozy paskelbė sieksiąs prezidento posto

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) trečiadienį vakare paskelbė sieksiąs savo perrinkimo ir sakė esąs žmogus, kuris gins „stiprią Prancūziją“, kai iki rinkimų lieka 10 savaičių ir nuomonių apklausose pirmauja jo varžovas socialistas.

Prisistatydamas kaip griežtas realistas, kai Prancūzija susidūrė su krize, „kokios nebuvo nuo Antrojo pasaulinio karo“, o savo varžovą Francois Hollande'ą (Fransua Holandą) pavadinęs svajotoju, N.Sarkozy pareiškė jaučiąs atsakomybę siekti naujos penkerių metų kadencijos.

„Taip, aš esu kandidatas prezidento rinkimuose, - šalies vadovas sakė interviu Prancūzijos televizijai TF1. - Priėmiau šį sprendimą, nes Prancūzija, Europa ir Pasaulis per pastaruosius trejus metus patyrė virtinę precedento neturinčių krizių; vadinasi, nesiekti naujo Prancūzijos žmonių mandato reikštų apleisti savo pareigas.“

N.Sarkozy save vaizdavo kaip „laivo kapitoną audros centre“ ir žadėjo: „Prancūzai privalo suprasti, jog jeigu Prancūzija bus stipri, jie bus apsaugoti. Prancūzija - tai skydas kiekvienam iš mūsų.“

Jis taip pat išpeikė F.Hollande'o kairiosios pakraipos rinkimų programą, kurioje žadama numatyti dideles biudžeto išlaidos bei sukurti naujų darbo vietų tūkstančiams mokytojų.

„Ar tikrai tikite, kad esant dabartiniam ekonomikos klimatui, galime sakyti Prancūzijos žmonėms, kad mums nereikia taupyti?“ - klausė N.Sarkozy.

„Per savo ilgą politinę karjerą esu matęs žmonių, kurie siūlo svajones. Šios svajonės visada virsdavo košmarais“, - pridūrė jis, kritikuodamas F.Hollande'o pažadą atgaivinti „Prancūzijos svajonę“.

F.Hollande'as užbėgo už akių N.Sarkozy pareiškimui, surengęs didelį rinkimų kampanijos mitingą Ruano mieste, kuriame jis gyvena. Šio mitingo televizijos transliacija buvo tiesiogiai transliuojama likus kelioms minutėms iki prezidento interviu. Socialistų kandidatas išpeikė N.Sarkozy kedencijos pasiekimus.

„Buvo parašytas scenarijus: kandidatuojantis prezidentas žadės naujų dalykų. Jis mėgins paversti savo silpnybes stiprybėmis. Jis klaidingai elgėsi penkerius metus ir dabar vadina tai patirtimi“, - tvirtino F.Hollande'as.

„Jis tvirtins, kad taupymo dieta yra 21-ojo šimtmečio sprendinys; kad mes turime užmiršti jo darbus; kad krizė praėjo; kad viskas užmiršta ir svarbi tik ateitis“, - pridūrė jis.

57-erių N.Sarkozy jau kelis mėnesius dalyvavo faktiniuose rinkimų kampanijos renginiuose: pasisakydavo per televizija ir dukart per savaitę rengdavo išvykas į regionus, tačiau iki šiol oficialiai nebuvo patvirtinęs, jog kandidatuos.

Visuomenės apklausos stabiliai rodydavo, kad N.Sarkozy bus įveiktas F.Hollande'o per antrąjį rinkimų turą gegužės 6 dieną, tačiau prezidento stovykla laikosi įsikibusi vilties, kad šalies vadovui gali pasisekti atkurti energiją, kuri jį iškėlė į šį postą 2007 metais.

N.Sarkozy programoje moderniausia taktika (trečiadienį jis atidarė savo svatainę socialiniame tinkle „Twitter“) derinama su itin tradicine: ketvirtadienį prezidentas aplankys vieną provincijos sūrių gamyklą Alpėse.

Po kelionės į Ansi sūrių gamyklą jis sekmadienį surengs didelį rinkimų kampanijai planuotą susitikimą Marselyje.

Prancūzijos kairieji prezidento rinkimų nebuvo laimėję nuo 1988 metų, tačiau buvęs Socialistų partijos lyderis 57 metų F.Hollande'as yra aiškiai populiariausias potencialių rinkėjų apklausose.

Žurnalo VSD užsakymu agentūros „Harris Interactive“ atlikto naujausio tyrimo tyrimo rezultatai, paskelbti trečiadienį, prognozuoja, kad F.Hollande'as pirmame rinkimų rate gali nugalėti N.Sarkozy 28 proc. prieš 24, o antrajame ture įtvirtintų savo pergalę 57 proc. prieš 43.

Kaip rodo ši apklausa, vienintelė kita kandidatė, dar turinti vilčių patekti į antrąjį turą, yra ultradešiniojo Nacionalinio fronto lyderė Marine Le Pen (Marin Le Pen), kurią palaiko apie penktadalis respondentų, tačiau dauguma apžvalgininkų šią kampaniją dabar laiko iš esmės dviejų kandidatų lenktynėmis.

Iškėlusi raudoną kortelę, tarsi futbolo teisėjas, išvarantis žaidėją iš aikštės, M.Le Pen ragino savo šalininkus pamokyti N.Sarkozy per rinkimus.

„Buvo per daug išdavysčių, per daug melo, per daug manipuliacijų - Nicolas Sarkozy privalo palikti aikštę ir užleisti kelią atkakliai, entuziastingai, narsiai ir blaiviai mąstančiai komandai - manajai!“ - pareiškė M.Le Pen.

N.Sarkozy savo kadencijos pradžioje žadėjo liberalizuoti ekonomiką, sumažinti nedarbą ir padidinti savo rinkėjų perkamąją galią, tačiau jam vadovaujant Prancūzija pasinėrė į euro zonos skolų krizę.

Prezidentas trečiadienį turėjo kai kurių gerų naujienų: patvirtinta, kad ekonomikos augimas praeitų metų paskutinį ketvirtį buvo kiek didesnis nei buvo įvertinta anksčiau ir kad Prancūzija oficialiai nėra apimta recesijos.

Tačiau interviu praeitą savaitę N.Sarkozy buvo labiausiai sutelkęs dėmesį į savo konservatyvią socialinę platformą, o ne į ekonomikos problemas. Prezidentas dėstė savo planus uždrausti gėjų santuokas ir įsivaikinimą, apriboti imigraciją ir apkarpyti socialines išmokas bedarbiams.


Šiame straipsnyje: Sarkozy

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Liko viena diena: D. Trumpas atvyko į Vašingtoną
  Liko viena diena: D. Trumpas atvyko į Vašingtoną

  Likus vienai dienai iki inauguracijos, 45-uoju JAV prezidentu tapsiantis Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) ketvirtadienį atvyko į Vašingtoną, pasiryžęs per artimiausius ketverius metus pertvarkyti JAV politiką. ...

 • V. Putinas vasario 2 dieną lankysis Vengrijoje
  V. Putinas vasario 2 dieną lankysis Vengrijoje

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vasario 2 dieną lankysis Budapešte ir susitiks su Vengrijos ministru pirmininku Viktoru Orbanu, pranešė ketvirtadienį Vengrijos vyriausybė. ...

  1
 • Azerbaidžane užsimota reguliuoti tinklaraštininkus
  Azerbaidžane užsimota reguliuoti tinklaraštininkus

  Azerbaidžano parlamento nariai ketvirtadienį pasiūlė parengti piliečių veiklą internete, įskaitant tinklaraščių rašymą, reguliuojantį įstatymo projektą, nes šioje srityje esą viešpatauja "visiškas chaosas&...

 • B. Obama per paskutinę spaudos konferenciją įspėjo D. Trumpą
  B. Obama per paskutinę spaudos konferenciją įspėjo D. Trumpą

  Po aštuonerių metų darbo prezidento postą paliekantis Barackas Obama (Barakas Obama) trečiadienį pažadėjo, kad netylės, jei Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) savo veiksmais kels pavojų pamatinėms JAV vertybėms, ir patikino amerikiečius, ka...

  1
 • Prancūzija: D. Britanija nebus baudžiama už „Brexit“
  Prancūzija: D. Britanija nebus baudžiama už „Brexit“

  Prancūzija neketina „bausti“ Didžiosios Britanijos už pasitraukimą iš Europos Sąjungos (ES), ketvirtadienį pareiškė užsienio reikalų ministras, reaguodamas į kolegos brito Boriso Johnsono (Boriso Džondono) komentarus. ...

 • „Ferrero“ gina palmių aliejų
  „Ferrero“ gina palmių aliejų

  Italijos saldumynų gamintoja "Ferrero", prekės ženklo "Nutella"  savininkė, gina palmių aliejų, kurio kai kurie kiti gamintojai atsisako, Europos maisto kokybės prievaizdams pranešus apie potencialų palmių aliejaus kanc...

 • Ką veiks Baltuosius rūmus palikęs B. Obama?
  Ką veiks Baltuosius rūmus palikęs B. Obama?

  Barackas Obama (Barakas Obama) po aštuonerių metų Baltuosiuose rūmuose ketina likti aktyviu „piliečiu“, ir nesvarbu, ar jis rašytų knygą, dirbtų su mažumų jaunimu ar bandytų padėti Demokratų partijai pakilti iš pele...

  2
 • NATO sunerimo dėl daugėjančių kibernetinių atakų
  NATO sunerimo dėl daugėjančių kibernetinių atakų

  NATO vadovas Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį pareiškė, kad prieš Aljansą rengiama vis daugiau kibernetinių atakų, kurios yra remiamos valstybių. ...

  5
 • Rusija „Jukos“ byloje milijardinės kompensacijos nemokės
  Rusija „Jukos“ byloje milijardinės kompensacijos nemokės

  Rusijos Konstitucinis Teismas ketvirtadienį nutarė, kad Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimas „Jukos“ byloje, kuriuo Rusija įpareigota buvusiems žlugusios naftos milžinės akcininkams sumokėti beveik 1,9 mlrd. eurų kompensacij...

  2
 • „Madame Tussauds“ muziejuje atidengtas vaškinis D. Trumpas
  „Madame Tussauds“ muziejuje atidengtas vaškinis D. Trumpas

  Garsiajame Londono „Madame Tussauds“ („Madam Tiuso“) vaškinių figūrų muziejuje trečiadienį buvo atidengta išrinktojo JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) vaškinis antrininkas – žinoma, su ry&sc...

Daugiau straipsnių