„Nord Stream“ turi sukurti naują ekonominę situaciją Rusijos ir ES santykiams

Maskva, įgyvendindama projektą "Nord Stream", siekia pakelti ekonominius santykius su Europos Sąjunga (ES) į naują lygį, pareiškė Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas.

"Kai "Nord Stream" ar "South Stream" mėginama pateikti kaip Maskvos mėginimą Europą "pasodinti ant energetinės adatos" iš Rusijos, tai atrodo kaip nesąžiningas ir galbūt visiškai nepagrįstas manipuliavimas", - pareiškė D.Medvedevas interviu Lenkijos žiniasklaidos priemonėms savo vizito į Varšuvą išvakarėse.

"Tai - abipusiškai naudingi ir galiausiai, mano nuomone, visiškai depolitizuoti dalykai", - sakė jis.

"Rusijos Federacijos uždavinys - įvykdžius šį projektą ("Nord Stream"), sukurti naują ekonominę situaciją santykiams tarp mūsų šalių, santykiams tarp Rusijos ir Europos Sąjungos", - sakė valstybės vadovas.

D.Medvedevas pridūrė: "Jeigu aprūpinimo energija šaltinių diversifikavimas Europoje, garantuotas energetikos išteklių tiekimas iš Rusijos - tai politika, tada tai politinis projektas. Bet aš manau, kad tai tas atvejis, kai mes veikiame abipusio suinteresuotumo pagrindu".

"Čia nėra ypatingos politikos ta prasme, kad tai abipusiškai susiję dalykai. Bet čia yra politikos, atsižvelgiant į tai, kad tai didelis projektas, kuriam reikia ne vienos valstybės politinio sutikimo", - sakė jis.

Baltijos jūros dugnu tiesiamas 7,4 mlrd. eurų kainuosiantis 1 224 kilometrų ilgio "Nord Stream" vamzdynas sujungs Rusijos Vyborgo miestą su Vokietijos Greifsvaldu. Jis eis Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritoriniais vandenimis.

Pirmajame etape numatoma nutiesti dujotiekį, kurio pralaidumas bus 27,5 mlrd. kubinių metrų per metus. Jį numatoma atiduoti naudoti 2011 metais. Nutiesus antrąją atšaką, dujotiekio pralaidumas pasieks 55 mlrd. kubinių metrų per metus.

Ketvirtadalis Europoje suvartojamų dujų patiekiama iš Rusijos.


Šiame straipsnyje: Nord StreamD.Medvedevas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių