Nobelio premijos laimėtojai: Europa po krizės pakils stipresnė

Trys Europos Sąjungos lyderiai, atvykę į Norvegiją atsiimti Nobelio taikos premijos, sekmadienį bandė nuslopinti kritiką dėl jos paskyrimo ir pažadėjo, kad krizę išgyvenantis blokas pakils stiprus ir toliau žengs taikos keliu.

„Europa išgyvena sunkų periodą“, - sausakimšoje spaudos konferencijoje apdovanojimo įteikimo ceremonijos išvakarėse sakė ES prezidentas Hermanas Van Rompuy.

„Mes sunkiai dirbame, bendrai kaip sąjunga ir visose atskirose šalyse, kad įveiktume šias problemas“, - sakė jis ir pridūrė: „Esu tikras, kad mums pavyks. Iš netikrumo ir recesijos pakilsime stipresni nei anksčiau“.

H.Van Rompuy kalbėjo euroskeptiškai Norvegijai, šaliai, kuri atkakliai atsisako įstoti į Bendriją.

Protestams ir darbo vietų mažėjimui traumuojant Europą po trejų metų skaudžios ekonominės krizės, Nobelio komitetas buvo kritikuojamas dėl savo sprendimo apdovanoti ES už tai, kad ji kariaujantį žemyną pavertė taikiu žemynu.

Tačiau Nobelio komiteto pirmininkas, aktyvus proeuropietis Thorbjoernas Jaglandas, teisino tokį sprendimą tuo, kad Europoje nėra tokio masto konfliktų, kaip du 20-ojo amžiaus pasauliniai karai.

„Ginčai ir dramos niekada nenuvedė prie karo. Priešingai, jie vedė prie kompromisų“, - sakė jis.

Tačiau akcentuodami didėjančią įtampą, kai ES išgyvena didžiausią per 60 metų krizę, keli lyderiai, tarp jų - Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas, pirmadienio ceremonijoje nedalyvaus.

„Norime, kad Europa vėl taptų vilties simboliu“, - pridūrė H.Van Rompuy.

H.Van Rompuy drauge su Europos Komisijos pirmininku Jose Manueliu Barroso ir Europos Parlamento pirmininku Martinu Schulzu į apsnigtą Oslą atskrido atsiimti prestižinės premijos 27 valstybių bloko vardu.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių