Naujoji Zelandija gedi žuvusių 29 angliakasių

Naujojoje Zelandijoje ketvirtadienį vėliavos buvo nuleistos iki pusės stiebo, vyko gedulingos pamaldos, o įstatymų leidėjai sugiedojo iškilmingą psalmę, gedint 29 angliakasių, kurių gyvybes nusinešė didžiausias per kelis dešimtmečius šalies kasyklose įvykęs nelaimingas atsitikimas.

Trečiadienį nugriaudėjęs antras galingas po žeme susikaupusių dujų sprogimas palaidojo viltis išgelbėti kalnakasius, kurių buvo pasigesta po ankstesnio incidento, įvykusio penkiomis dienomis anksčiau.

Gelbėtojai negalėjo patekti į anglių kasyklą, kurios štolnėse susikaupė pavojingai daug metano ir kitų nuodingų dujų. Pareigūnai sakė, kad gali praeiti savaitės arba mėnesiai, kol žuvusiųjų kūnai bus ištraukti ir grąžinti gedinčioms šeimoms.

Kasyklą eksploatuojanti įmonė ketvirtadienį paskelbė esanti pasiryžusi iškelti darbuotojų palaikus.

"Tebenoriu, kad jie būtų sugrąžinti, ir šeimos nori juos susigrąžinti. Padarysime viską, ką galime, kad taip nutiktų. Siunčiu jiems savo meilę ir palaikymą", - sakė kalnakasybos bendrovės "Pike River Coal" direktorius Peteris Whittallas.

Tačiau tyrimai parodė, kad po trečiadienį nugriaudėjusio sprogimo dujų koncentracija vėl padidėjo, todėl tikėtinas dar vienas sprogimas. Metanas skverbiasi į štolnes iš akmens anglių kloduose, o kažkur teberusenantis gaisras skleidžia kitas pavojingas dujas ir gali detonuoti sprogų mišinį, sakė pareigūnai.

Specialistai planuoja išstumti iš kasyklos deguonį, siekiant išvengti naujų sprogimų. Viena iš galimybių - pumpuoti į vidų inertines dujas, o kita - sandariai uždaryti visas angas, kol užges bet koks gaisras, ir įžengti į šachtą, kai bus saugu, nurodė P.Whittallas.

Pasak pareigūno, angliakasių palaikų paieškos gali užtrukti kelias savaites.

Naujosios Zelandijos premjeras Johnas Key, remdamasis užsienyje įvykusių panašių incidentų patirtimi, sakė, kad ši operacija gali trukti kelis mėnesius.


Vyriausybės vadovas ketvirtadienį vėl susitiko su žuvusiųjų šeimomis ir pažadėjo, kad šis incidentas bus nuodugniai ištirtas.

Visoje šalyje vėliavos buvo nuleistos iki pusės stiebo, o bažnyčiose vyko specialios gedulingos pamaldos. Kita kalnakasybos bendrovė "Solid Energy" vienai dienai sustabdė darbą dviejose savo kasyklose, pagerbdama aukas.

Parlamente ir sostinėje Velingtone įstatymų leidėjai vilkėjo juodus drabužius ir laikinai sustabdė debatus, reikšdami užuojautą. Priėmę rezoliuciją dėl šios tragedijos, politikai parlamento salėje sugiedojo krikščionišką psalmę "Koks Tu didis".

Ketvirtadienį paaiškėjo, kad viena gelbėtojų grupė trečiadienį prieš antrąjį sprogimą ketino pirmąkart įžengti į kasyklą. Gelbėtojai buvo paruošę visą reikiamą įrangą ir ketino pradėti žuvusiųjų paieškas, kai pavojingų dujų koncentracija staiga padidėjo, todėl misija buvo atšaukta. Tuojau po to driokstelėjo galingas sprogimas.

Naujosios Zelandijos kalnakasybos pramonė palyginti nedidelė ir laikoma gana saugia. Pastaroji tragedija sukrėtė šalį ir sukėlė sielvartą dingusių kalnakasių šeimoms. Pastarosios, padrąsintos Čilėje sėkmingai įvykdytos 33 po žeme įstrigusių darbininkų gelbėjimo operacijos, tikėjosi, kad jų artimieji dar gali būti iškelti gyvi.

Per 114 metų Naujosios Zelandijos kalnakasybos istoriją iš viso žuvo 210 žmonės. Didžiausia tragedija įvyko 1896 metais, kai tame pačiame Paik Riverio akmens anglių telkinyje įrengtoje kasykloje nugriaudėjus sprogimui žuvo 65 žmonės.

Vėliausias incidentas įvyko 1967 metais - tąsyk kasykloje netoli Paik Riverio žuvo 19 darbininkų. Dar viena skaudi nelaimė įvyko 1914 metais, kai požeminis gaisras nusinešė 43 kalnakasių gyvybes.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių