Mirė vaikystėje JAV televizijos žvaigžde tapęs Colemanas

Vaikystėje žvaigžde tapęs aktorius Gary Colemanas mirė būdamas 42 metų, po anksčiau šią savaitę jį ištikusio pavojingo kraujo išsiliejimo į smegenis.

Televizijos serialo "Diff'rent Strokes" žvaigždė, sirgęs paveldima inkstų liga, trečiadienį buvo paguldytas į vieną Jutos ligoninę, kai pargriuvo savo namuose.

Po to incidento G.Colemanas buvo visiškai sąmoningas, tačiau jo sveikatos būklė palaipsniui blogėjo. Ketvirtadienį jo vadybininkas Johnas Alcantaras atskleidė, kad buvęs aktorius "netekęs sąmonės ir prijungtas prie gyvybės palaikymo įrangos".

G.Colemano žmona Shannon penktadienio rytą nusprendė, kad gyvybės palaikymo įranga būtų išjungta. Jis mirė apie 12 val. 5 min. vietos (21 val. 5 min. Lietuvos) laiku, kraujui išsiliejus į smegenis.

"Šeimos nariai ir artimi draugai buvo prie jo, kai buvo išjungta gyvybės palaikymo įranga, - sakoma oficialiame ligoninės pareigūnų pranešime. - Šeimos nariai reiškia padėką už palaikymą ir maldas, skirtas Gary ir jiems."

Jo atstovo pranešime sakoma: "Ačiū visiems už geranoriškumą ir palaikymą šiuo tragišku metu. Dabar, kai Gary užgeso, žinome, kad jo bus pasiilgstama, nes per pastarąsias porą dienų buvo parodyta daug meilės ir palaikymo... Gary dabar ilsisi ramybėje, o jo atminimas visada bus širdyje tų, kuriuos jis džiugino daugelį metų."

G.Colemanas, kurį buvo įsivaikinusi slaugė Edmonia Sue ir jos gyvenimo draugas W.G.Colemanas, karjerą televizijoje pradėjo 8-o dešimtmečio pradžioje. Jis sukūrė nedidelius vaidmenis sereialuose "Džefersonai" ir "Geri laikai", o labiausiai išgarsėjo nuo 1978 metų vaidindamas Arnoldą Džeksoną seriale "Diff'rent Strokes".

Tame projekte jis dalyvavo aštuonerius metus. Jis ir paauglys aktorius Willisas Jacksonas vaidino du afroamerikiečius berniukus, įsivaikintus turtingo baltaodžio našlio Filipo Dramondo, kurį vaidino Conradas Bainas.

G.Colemanas greitai tapo to serialo populiariausia žvaigžde ir galiausiai uždirbdavo po 100 tūkst. dolerių už vieną seriją.

Jis taip pat dalyvavo kuriant vieną sezoną rodytą animacinį serialą "Gario Koulmeno šou", kur įgarsindavo jį patį vaizduojantį personažą, tačiau šis projektas buvo nutrauktas 1983 metais.

Vėliau G.Colemanas dalyvavo kaip kviestinė žvaigždė keliuose televizijos projektuose, tarp jų komiškame seriale "Vedęs ir turi vaikų" (Married... with Children), taip pat kurį laiką dalyvavo įgarsinant animacinį serialą "Simpsonai" (The Simpsons).

Aktorius taip pat vaidino keliuose televizijos filmuose, tokiuose kaip "Vaikas su sulaužyta aureole" (The Kid with the Broken Halo, 1982), "Žaidimas su ugnimi" (Playing with Fire, 1985), "Lapės medžioklė" (Fox Hunt, 1996) ir "Kalėdų giesmė" (A Christmas Carol, 2003).

Nors G.Colemanas sulaukė sėkmės televizijoje ir didžiajame ekrane, jo finansinė padėtis buvo sunki. 1989 metais aktorius padavė į teismą savo įtėvius ir buvusį vadybininką dėl jam priklausiusio neteisėto 3,8 mln. dolerių fondo nusavinimo ir laimėjo tą bylą. 1993 metais jam buvo išmokėta 1,28 mln. dolerių.

Tačiau G.Colemanas 1999 metais paskelbė bankrutavęs, dėl savo finansinių problemų kaltino ankstesnį netinkamą jo fondo valdymą.

Aktorius buvo patekęs į teisėsaugos akiratį ir kelis kartus buvo suimtas dėl smurto bei netinkamo elgesio.

Paskutinį kartą jis buvo suimtas šių metų sausį dėl įtariamo smurto namuose per įtariamą konfliktą su žmona Shannon Price (Šenon Prais), su kuria jis susituokė 2007 metais. Aktoriui vasarį buvo skirta bauda ir nurodyta lankyti pykčio tramdymo kursus, tačiau laisvės atėmimo bausmės jis išvengė.

G.Coulmano karjerą temdė sveikatos problemos: 1973 ir 1984 metais jam buvo persodinti inkstai, taip pat dažnai reikėdavo atlikti kraujo dializę. Pernai jam buvo operuota širdis, o per pastaruosius kelis mėnesius jis keliskart buvo paguldytas į ligoninę dėl priepuolių.

Miręs aktorius paliko savo žmoną, su kuria susitaikė balandį po kelis mėnesius trukusio išsiskyrimo. Sutuoktiniai vaikų neturėjo.


Šiame straipsnyje: Gary Colemanas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių