M.Gorbačiovas tikisi palaikymo konstitucijos reformai

Buvęs Sovietų Sąjungos prezidentas Michailas Gorbačiovas yra įsitikinęs, kad Rusijoje yra jėgų, kurios pasirengusios pritarti jo pasiūlytai konstitucijos reformai.

„Tai ne vien mano samprotavimai (straipsnis laikraštyje “Novaja gazeta„), o galima sakyti, mano iniciatyvos. Ir pastarieji mitingai Bolotnajos aikštėje, Sacharovo prospekte, naųjų eitynių rengimo planai rodo, kad yra jėgų, pasirengusių tai palaikyti“, - sakė šeštadienį M.Gorbačiovas.

M.Gorbačiovas pasiūlė surengti referendumą dėl konstitucijos reformos.

„Aš matau, kad Rusijoje gali pasirodyti nauja, stipri demokratinė partija, kuri bus pajėgi imtis iniciatyvos atnaujinti Konstituciją, kaip diktuoja pats gyvenimas“, - sakoma programiniame M.Gorbačiovo straipsnyje „Taigi, liaudies referendumas!“, paskelbtame laikraščio "Novaja gazeta) tinklalapyje.

„Realus kelias į tai - referendumas. Štai kas sakoma įstatyme apie referendumą: “referendumas kartu su laisvais rinkimais yra aukščiausia tiesioginė liaudies valdžios išraiška", - rašo autorius.

„Referendume galima iškelti vieną klausimą: Ar jūs palaikote politinę ir konstitucinę reformas, kurios likviduotų “patvaldystę„ ir garantuotų liaudies valdžią?“ - mano M.Gorbačiovas.

Prieš pateikdamas pasiūlymą dėl referendumo, buvęs SSRS prezidentas kruopščiai analizuoja 2011 metų gruodį Rusijoje buvusius įvykius.

„Visuomenė prabudo. Ji pareiškė apie savo teises. Jeigu iš pradžių valdžia tikėjosi kaip nors pergyventi protestus, bet netrukus tapo aišku: nieko nebus. Neišdegs“, - rašo autorius.

„Teko reaguoti. Tikriausiai, knietėjo imtis jėgos veiksmų, kaip būdavo, bet protas nugalėjo. Nutarė manevruoti, pripažinę masiškas protesto akcijas visuomenės brandos įrodymu. Tačiau paprastus ir suprantamus protestuojančiųjų reikalavimus - atšaukti suklastotus rinkimus ir paskirti naujus - valdžia atsisako priimti“, - pažymi M.Gorbačiovas.

„Esmė vis dėlto yra ne ta, jog piliečiai piktinasi rinkimų rezultatų klastojimu. Pastebima kai kas svarbesnio: labiausiai apsišvietusių miesto gyventojų nepasitenkinimas dabartine valdžia, jos naudojamais būdais, metodais ir priemonėmis. Žmonės nori ne tik konkrečių asmenų, kaltų dėl falsifikavimo, bet ir politinės sistemos pakeitimo“, - rašo jis.


Šiame straipsnyje: GorbačiovasRusija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Kodėl žlugo TSRS

Kodėl žlugo TSRS portretas
TSRS sugriuvo visai ne dėl ekonominių priežasčių, o todėl, kad, aukščiausioje valdžioje įsitaisius kvaištelėjusiems seniams, visur kitur sulindo turtų ir prabangos ištroškusios menkystos – patys tikriausieji buržujai, apsimetę komunistais. Prasidėjo nežabotos vagystės, kombinacijos, spekuliacijos, neregėto masto valstybinio turto grobstymai.. Juos aktyviai rėmė ir skatino JAV ir jų satelitai, Soroso fondas ir kt. Juk tie patys po TSRS griuvimo, staiga tapę "demokratais", pirmieji puolė prie valdžios lovio, springdami iš godumo, lyg peralkusios hienos, griebė ir dalijosi viską, ką tik pasiekė (daro tai ir iki šiol). Nereiktų pamiršti ir milžiniško JAV ir kitų kapitalistinio pasaulio valstybių spaudimo: tiek ekonominio, tiek karinio, tiek ideologinio bei neregėto masto antitarybinės propagandos, kuri paruošė visuomenę "revoliucijoms". Vien oficialiai JAV Kongresas antitarybinių radijo stočių veiklai skirdavo 500 milijonų tuometinių USD (dabar būtų kokie 3-4 milijardai) per metus. Dar tiek - pagal CŽV liniją. Gorbačiovas tapo tik naiviu nesusivokiančiu, ką daro, TSRS griovėjų įrankiu, arba sąmoningu išdaviku, avansu atidirbančiu už pažadėtą Nobelio premiją ir puikų gyvenimą po padaryto juodo darbo: juk dabar jis puikiai leidžia laiką JAV, yra viskuo aprūpintas ir kraunasi milijonus už taip vadinamas paskaitas… Jau skelbta, kad slaptame susitikime tuometinis JAV valstybės sekretorius įtikino Gorbačiovą leisti suvienyti Vokietijas, išvesti TSRS kariuomenę iš Vidurio Europos valstybių ir remti "demokratiją". Už tai buvo pažadėta, kad NATO NIEKADA NESIPLĖS Į RYTUS IR BUS ATSISAKYTA TSRS PREKIŲ BLOKADOS (kur šiandien yra NATO, žinome).
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių