Iš Meksikos kalėjimo paleista prancūzė bus sutikta kaip didvyrė

Iš Meksikos kalėjimo paleista už žmonių grobimą nuteista prancūzė ketvirtadienį išvyko į Paryžių, kur bus sutikta kaip didvyrė, teismui nusprendus, jog policija pažeidė moters teises parodydama inscenizuotą jos suėmimą per Meksikos nacionalinę televiziją.

Praėjus kelioms valandoms po to, kai Aukščiausiasis Teismas priėmė sprendimą nedelsiant paleisti septynerius metus kalėjime išbuvusią Florence Cassez,  kurios byla atvėsino diplomatinius Prancūzijos ir Meksikos santykius, moteris su savo tėvu Bernard'u išskrido iš Meksiko.

Jos pasitikti į Charles de Gaulle (Šarlio de Golio) oro uostą atvyko motina ir daugybė šalies įžymybių, tarp jų dabartinis užsienio reikalų ministras Laurent'as Fabiusas ir buvęs Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi), pats kovojęs už F.Cassez išlaisvinimą.

Dešimtys korespondentų ir televizijos operatorių buvo pasiruošę įamžinti 38-erių metų prancūzės sugrįžimą į tėvynę, kuris, pasak prezidento Fancoise Hollande'o (Fransua Holando), žymi „ypatingai skaudaus periodo pabaigą“.

Už žmonių grobimą 60 metų laivės atėmimo nuteistos F.Cassez byla atkreipė pasaulio dėmesį į Meksikos teisingumo sistemą, kurioje dauguma bylų lieka neišaiškintos, o pareigūnai kaltinami korupcija ir išnaudojimu.

Tačiau prancūzės paleidimas iš kalėjimo užrūstino nukentėjusių ir aukų teisių gynėjus. Pareigūnams išvežant neperšaunama liemene apsaugotą F.Cassez iš įkalinimo įstaigos, būrelis jų rėkė „Pagrobėja! Žudikė!“

F.Cassez, kuri buvo laikoma moterų kalėjime sostinės Meksiko pietuose ir visuomet tvirtino esanti nekalta, buvo apkaltinta ryšiais su žmonių grobikų gauja „Zodiacs“, kuriai tariamai vadovavo buvęs jos vaikinas Israelis Vallarta (Israelis Valjarta).

Gruodžio mėnesį inauguruotas Meksikos prezidentas Enrique Pena Nieto pažadėjo „visiškai gerbti“ teismo sprendimą.

Tuo tarpu teisėjai nusprendė, kad policija pažeidė moters teisę į nekaltumo prezumpciją ir galimybę gauti konsulinę pagalbą, kai suėmė ją 2005 metų gruodžio 9 dieną.

Kai ji buvo areštuota, policija, užuot nuvežus ją pas prokurorą ar susisiekus su Prancūzijos konsulatu, privertė F. Cassez  inscenizuoti jos suėmimo sceną, kuri buvo parodyta per nacionalinę televiziją. Meksikos transliuotojas parodė, kaip policija šturmuoja buvusio jos vaikino ūkį prie Meksiko, suima F.Cassez ir išlaisvina tris įkaitus.

Čia pat, įvykio vietoje, ji atsakinėja į „Televisa“ filmavimo grupės klausimus.

„Aš neturiu su tuo nieko bendra. Aš nesu jo žmona. Aš nieko nežinojau“, - tikino liesa raudonplaukė moteris prieš kameras.

2008 metais teisėjas nuteisė F.Cassez už uždarų durų ir be prisiekusiųjų - kaip dažniausiai būna Meksikoje.

Vėliau paaiškėjo, kad iš tiesų F.Cassez buvo suimta kelyje, kelios valandos prieš policijos reidą ūkyje. Federalinės policijos pareigūnai sakė, kad jos sulaikymo inscenizacija buvo surengta tenkinant žiniasklaidos atstovų prašymą.

„Aukščiausiajam teismui tai yra istorinė diena, nes jo nutarimu, sunkūs žmogaus teisių pažeidimai daugiau nebebus toleruojami kaip priemonė žmonių kaltei pripažinti“, - žurnalistams sakė Meksikos advokatas Agustinas Acosta (Agustinas Akosta).

Nors visi penki Aukščiausiojo teismo teisėjai sutiko, kad proceso metu buvo pažeistos F.Cassez konstitucinės ir žmogaus teisės, du teisėjai  siūlė sugrąžinti bylą nagrinėti žemesnės instancijos teismui. Sprendimo, ar kaltinamoji yra kalta, teismas nepriėmė.


Šiame straipsnyje: Meksikakalėjimasprancūzė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių