Meksikoje nužudytas vienas žiauriausių ir keisčiausių narkotikų baronų

Vienam žiauriausių Meksikos narkotikų prekybos kartelių "La Familia" vadovavęs Nazario Moreno Gonzalezas savo gaujos nariams diegė pseudokrikščionišką ideologiją ir esą parašė jiems knygą apie moralines vertybes, tačiau taip pat kapodavo galvas savo priešams, o kokainą ir metamfetaminą pardavinėjo tonomis.

Kaip praneša Meksikos vyriausybė, vienu keisčiausių narkotikų baronų laikomas "La Familia" vadeiva, turėjęs pravardę Visiškas Beprotis (El Mas Loco ), žuvo per dvi dienas trukusius susišaudymus tarp jo gaujos ir federalinės policijos vakarinėje Mičoakano valstijoje.

N.Moreno Gonzalezas paskelbė apie savo kartelio susikūrimą prieš ketverius metus, nurodęs savo gaujos nariams įridenti penkias nukirstas galvas į vieną naktinį klubą Mičoakane, taip pat pažadėjęs ginti Meksikos prezidento Felipe Calderono (Felipės Kalderono) gimtąją valstiją nuo kitų gaujų.

F.Calderonas atsakė pasiųsdamas į Mičoakaną tūkstančius federalinės policijos pareigūnų, kad "La Familia" būtų sutriuškinta. Šalies vadovas perspėjo, kad šis kartelis papirkinėja vietos pareigūnus, reketuoja verslininkus ir terorizuoja gyventojus.

Vėliau saugumo pajėgų operacija buvo išplėsta visoje Meksikoje, ir per pastaruosius metus buvo likviduoti septyni kartelių lyderiai - iš jų trys suimti, dar keturi nukauti.

Tačiau N.Moreno Gonzalezas buvo pirmasis iš "La Familia" vadeivų, kritęs kruviname kare su narkotikų karteliais, o kai kurie Meksikos regionai tapo panašūs į mūšio laukus. Šis karas nuo 2006 metų pabaigos nusinešė jau per 28 tūkst. žmonių gyvybių.

Policija sužinojo, kad N.Moreno Gonzalezas buvo nukautas ketvirtadienį per kartelio smogikų ir federalinės policijos susišaudymą, sakė vyriausybės atstovas saugumo klausimams Alejandro Poire (Alechandras Poirė).

Pareigūnas nurodė, kad kartelio smogikai paspruko, išsiveždami kelių nukautųjų lavonus, o N.Moreno Gonzalezo kūnas nebuvo rastas. Tačiau prezidentūros pranešime sakoma, kad kartelio lyderio žūtis buvo patvirtinta.

Pasak A.Poire, policija rado kitų trijų įtariamų "La Familia" narių lavonus, dar tris suėmė.

Per susišaudymus, kurie prasidėjo trečiadienio vakarą, taip pat žuvo penki pareigūnai ir trys taikūs gyventojai, tarp jų aštuonių mėnesių kūdikis ir paauglė.

Iš pradžių "La Familia" smogikai užpuolė federalinius pareigūnus N.Moreno Gonzalezo gimtajame Apacingano mieste ir apšaudė jų automobilius.

Užpuolikai Mičoakana padeginėjo automobilius ir naudojo juos keliams užtverti. Jie netgi užblokavo visus įvažiavimus į valstijos sostinę Moreliją, kad federalinei policijai nebūtų įmanoma atsiųsti pastiprinimo.

40 metų N.Moreno Gonzalezas buvo laikomas "La Familia" ideologiniu lyderiu. Jis sukūrė savo grupuotės "garbės kodeksą", draudžiantį nariams vartoti stipriuosius narkotikus ir platinti juos Meksikos teritorijoje.

Kaip nurodo JAV Kovos su narkotikais administracija (DEA), užverbuoti nauji "La Familia" nariai veikiausiai yra 3-6 mėnesius ruošiami Mičoakane veikiančioje mokymo stovykloje.

"Jie tiki atliekantys vykdantys Dievo valią ir dalija Biblijas bei pinigu neturtėliams, - sakoma DEA dokumente. - "Mičoakano "La Familia" tai pat dalija pinigus mokyklų ir vietos valdžios pareigūnams."

Kaip pranešama, šio kartelio lyderiai įkvėpimo sėmėsi iš neįprasto šaltinio: Kolorade veikiančio JAV evangelikų pamokslininko Johno Eldredge'o (Džono Eldredžo) knygos "Laukinė širdis" (Wild at Heart).

Pernai sausį Mičoakano pareigūnau konfiskavo vieną automobilį, kuriame buvo rasti 23 šaunamieji ginklai, keturios granatos ir devyni "Laukinės širdies" egzemplioriai su N.Moreno Gonzalezo dedikacijomis.

Tuo tarpu jo žmona valstijoje veda asmenybės tobulinimo seminarus. Kaip nurodo Meksikos vyriausybė, šių metų balandį vienas iš jų vyko Apacingane, o jo reklaminiuose skelbimuose puikavosi užrašas "Padėkime sukurti geresnę ateitį".

Vasarį JAV vyriausybė įtraukė N.Moreno Gonzalezą ir šešis kitus įtariamus "La Familia" lyderius į sąrašą asmenų, su kuriais Amerikos piliečiams ir bendrovėms draudžiama turėti bet kokių verslo santykių; nesilaikantiems šio nurodymo gali būti areštuoti bet kokie Jungtinėse Valstijose laikomi aktyvai.

"La Familia" tapo viena iš didžiausių metamfetamino tiekėjų į Jungtines Valstijas, tačiau Meksikos vyriausybė tvirtina, kad ši grupuotė per ketverius metus buvo smarkiai susilpninta kovų su varžovais ir saugumo pajėgomis.

Pastaraisiais mėnesiais buvo suimti keli įtariami įtakingi "La Familia" nariai. Vienas iš jų - Sergio Moreno Godinezas (Serchijas Morenas Godinesas) - praeitą mėnesį kvočiamas policijos sakė, kad kartelis išgyvena nuosmukį.

Suimtasis patvirtino vieną žurnalistams išplatintą pranešimą, kad kartelis ketina išsiskirstyti, jeigu vyriausybė sugebės pagerinti saugumo padėtį Mičokane.

"Pastarosiomis dienomis stebėjome, kad visuomenė atstumia nusikalstamą organizaciją, kuris buvo pastebimai susilpninta, - aiškino A.Poire. - Tai rodo jos apsimestiniai raginimai sudaryti paliaubas ir jos narių prisipažinimai."

Meksikos valdžia pernai kovą paskyrė 2 mln. dolerių premiją už N.Moreno Gonzalezo galvą, kaltindama jį narkotikų kontrabanda, pagrobimais ir nužudymais.

DEA, remdamasi Meksikos teisėsaugos šaltiniais, nurodė, kad šiam karteliui padeda veikti "vykdomoji taryba", kurią esą sudaro narkotikų kontrabandos lyderiai ir korumpuoti vyriausybės pareigūnai.

Pernai F.Calderono vyriausybė suėmė per 30 Mičoakano valstijos ir vietos pareigūnų, tarp jų 12 merų, kaltinamų pagalba nusikalstamam karteliu.

Šis plačiai paviešintas reidas turėjo parodyti, kad jokie politika nėra apsaugoti nuo teisėsaugos persekiojimo. Tačiau dauguma bylų vėliau subliuško dėl įrodymų stygiaus; ir tai buvo vienas skaudžiausių smūgių F.Calderono paskelbtam karui su narkotikais. Šiuo metu kalėjime tebelaikomas tik vienas iš suimtų pareigūnų - buvęs meras.


Šiame straipsnyje: Meksikanarkotikų baronasMafija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių