Maskvoje rūgštimi apipiltas Didžiojo teatro meno direktorius

Rusijos policija penktadienį pranešė, kad Maskvoje buvo surengtas išpuolis - panaudojant rūgštį - prieš legendinio Didžiojo teatro meno direktorių.

43 metų Sergejų Filiną ketvirtadienio vakarą užpuolė vyras, kuris jam į veidą šliūkštelėjo rūgšties. Buvęs garsus šokėjas, kuris į dabartines pareigas buvo paskirtas 2011 metais, tuo metu lipo iš automobilio prie savo namų Maskvos centre.

„Išsigandau, galvojau, kad jis į mane šaus“, - televizijai „Ren-TV“ sakė S.Filinas Maskvos ligoninės palatoje su aptvarstytu beveik visu veidu.

„Apsisukau bėgti, bet jis mane aplenkė“, - pasakojo S.Filinas. Užpuoliko veidą dengė kaukė, jis buvo su gobtuvu, sakė jis ir pridūrė: „(Matėsi) tik jo akys“.

Teatro spaudos tarnyba Rusijos televizijai sakė, kad S.Filinas patyrė trečio laipsnio nudegimus.

Šiuo metu gydytojai stengiasi išgelbėti S.Filino akis, savo ruožtu nurodė Didžiojo teatro generalinis direktorius Anatolijus Iksanovas.

„Akių operacija kaip tik turi prasidėti, - teatre sakė jis žurnalistams. - Tada jis bus nusiųstas į karinę nudegimų ligoninę Belgijoje“.

Policija pradėjo tyrimą dėl piktavališko sveikatos sutrikdymo, už kurį skiriamas kalėjimas iki aštuonerių metų.

Užpuolikas iš įvykio vietos pabėgo, jokie įtariamieji kol kas nenustatyti.

Tačiau nei policija, nei nukentėjusiojo kolegos beveik neabejoja, kad S.Filinas buvo užpultas dėl savo profesinės veiklos Didžiajame teatre.

„Tai aiškiai susiję su jo profesine veikla, - pareiškė A.Iksanovas. - Tikrai tikiuosi, kad žmogus, kuris užsakė (šį išpuolį), bus surastas. Tas žmogus yra pabaisa“.

S.Filinas jau kuris laikas buvo puldinėjamas: buvo įsilaužta į jo interneto svetainę ir elektroninį paštą, kažkas buvo pradūręs jo automobilio padangas, nurodė A.Iksanovas.

Savo ruožtu pats S.Filinas kalbėdamas „Ren-TV“ irgi sakė, kad Naujųjų metų išvakarėse kažkas jam nuolat skambinėjo į mobilųjį telefoną ir taip blokavo jo komunikavimo galimybes.

Didžiojo teatro atstovė Katerina Novikova Pirmajam kanalui sakė, kad S.Filinas anksčiau buvo sulaukęs grasinimų ir kad dabar galėjo tapti auka liūdnai pagarsėjusių vidaus kovų ir ginčų tarp skirtingų teatro šokėjų ir vadybininkų grupių.

„Jo būklė sunki, bet pavojus jo gyvybei negresia. Šiuo metu pagrindinis dalykas yra išgelbėti jo akis“, - sakė ji.

„Kad tokie dalykai gali vykti kultūros sferoje, sunku suvokti“, - pridūrė atstovė.

Maskvietis S.Filinas 1988 metais prisidėjo prie Didžiojo teatro baleto trupės, 2011-ųjų kovą buvo paskirtas Didžiojo teatro meno vadovu - po trejų metų panašaus darbo kitame Maskvos teatre.

„Esame šokiruoti ir sukrėsti, tai sunku suvokti, - sakė garsiausia Didžiojo teatro dabartinė primabalerina Svetlana Zacharova. - Visą naktį nemiegojome. Sergejus yra geras direktorius, jis viską kontroliavo“.

Vienas S.Filino pirmtakų, Aleksejus Ratmanskis, kuris iš Didžiojo teatro išėjo 2008 metais ir dabar yra choreografas Amerikos baleto teatre, sakė, jog šį išpuolį nulėmė tai, kad Didžiajame teatre „trūksta teatrinės etikos“.

„Ši tragedija su Sergejumi Filinu nėra sutapimas“, - parašė jis „Facebook“ ir paminėjo „bjaurią“ praktiką samdyti žmones tam, kad jie plotų per spektaklius, neišspręstą spekuliantų teatro bilietais klausimą ir skandalingus trupės narių interviu žiniasklaidai.

„Tai, kas nutiko, šokiruoja visus, bet tiek daug žmonių nestebina“, - sakė rusų baleto istorikas Vadimas Gajevskis.

Net sovietiniais laikais Didžiojo (teatro) šokėjai stiklo šukėmis perdurdavo vienas kito puantus, o legendinė sovietų primabalerina Galina Ulanova gaudavo grasinamų laiškų, sakė jis.

S.Filinas yra populiari figūra, kuria, kaip kalbama, šokėjai žavėjosi, bet Didžiojo teatro baletui didelę įtaką vis dar daro jo vyriausiasis baletmeisteris, sovietų choreografas veteranas Jurijus Grigorovičius.

Tuo tarpu šokėjas Nikolajus Ciskaridzė, kuris dėl dalyvavimo įvairiuose televizijos šou yra viena labiausiai matomų Didžiojo teatro žvaigždžių, skundėsi, kad vadovaujant S.Filinui jam suteikiama nepakankamai galimybių šokti spektakliuose.

Didžiausias teatro skandalas vadovaujant S.Filinui buvo Ivano Vasiljevo ir Natalijos Osipovos, kurie gyvenime yra pora, išėjimas 2011 metų pabaigoje. Šios žvaigždės išėjo dirbti į ne tokį garsų teatrą Sankt Peterburge.

Tai, kad Didįjį teatrą drasko vidaus problemos, rodo ir 2011 metų pornografinio šmeižto skandalas vieno šokėjo, kuris siekė S.Filino dabartinio posto, atžvilgiu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nakui

Nakui portretas
Apuokas - Filin.

nakujui

nakujui portretas
Jau geriau apuokas negu nakui.

www

www portretas
garantuotas uzsakymas del siltos/ vietos......
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Lietuva ir Lenkija stiprins bendradarbiavimą
  Lietuva ir Lenkija stiprins bendradarbiavimą

  Pernai rudenį sukako 25 metai, kai Lietuva atnaujino diplomatinius santykius su Lenkija. Jei kas galėtų ir švęsti, anot politologų, tai verslininkai, prekybininkai, mokslo ir meno atstovai. Politiniu lygiu buvo bendradarbiaujama su pertrūkiais. &S...

  1
 • D. Trumpas tviteryje sukritikavo protestuotojus
  D. Trumpas tviteryje sukritikavo protestuotojus

  Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) sekmadienį tviteryje sukritikavo milijonus žmonių, tarp jų ir garsenybes, šeštadienį, dieną po jo prisaikdinimo, išėjusių į gatves visoje Amerikoje protestuoti. ...

  4
 • Madonna netikėtai pasirodė Vašingtono marše
  Madonna netikėtai pasirodė Vašingtono marše

  Garsioji amerikiečių dainininkė Madonna netikėtai pasirodė šeštadienį Vašingtone vykusioje protesto akcijoje, kurioje dalyvavo šimtai tūkstančių žmonių, pasisakiusių už moterų teises bei prieš naująjį JAV prez...

  2
 • Vokietijos ministras: D. Trumpo išrinkimas žymi naują erą
  Vokietijos ministras: D. Trumpo išrinkimas žymi naują erą

  Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris (Frankas-Valteris Šteinmejeris) pareiškė, kad JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) išrinkimas pažymi naują erą, ir Berlynas sieks greitai užsitikrinti &bd...

  1
 • Britanijos vyriausybė nuslėpė nesėkmingą branduolinės raketos bandymą?
  Britanijos vyriausybė nuslėpė nesėkmingą branduolinės raketos bandymą?

  Didžiosios Britanijos vyriausybė sekmadienį buvo apkaltinta nuslėpusi pernai buvusį nesėkmingą branduolinio atgrasinimo ginkluotės bandymą, kuris buvo atliktas likus vos kelioms savaitėms iki parlamentarų balsavimo už sistemos atnaujinimą. ...

 • Th. May su D. Trumpu aptars prekybos ir NATO klausimus
  Th. May su D. Trumpu aptars prekybos ir NATO klausimus

  Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovė Theresa May (Tereza Mei) teigia ketinanti aptarti laisvosios prekybos ir NATO karinio aljanso svarbą penktadienį, kai Vašingtone susitiks su naujuoju Jungtinių Valstijų prezidentu Donaldo Trumpu (Donaldu T...

 • Izraelis leido Rytų Jeruzalėje statyti 566 namus
  Izraelis leido Rytų Jeruzalėje statyti 566 namus

  Izraelio valdžia sekmadienį išdavė leidimus aneksuotose Rytų Jeruzalės teritorijose statyti 566 namus, pranešė miesto mero pavaduotojas. Tokie planai buvo atidėti laukiant JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) inauguracijos. ...

  4
 • Estijoje lankysis Ukrainos prezidentas
  Estijoje lankysis Ukrainos prezidentas

  Pirmadienį į Estiją valstybinio vizito atvyksta Ukrainos prezidentas Petro Porošenka. ...

 • Popiežius perspėja apie populizmą ir Hitlerio tipo gelbėtojus
  Popiežius perspėja apie populizmą ir Hitlerio tipo gelbėtojus

  Popiežius Pranciškus šeštadienį perspėjo nesižavėti populizmu, sakydamas, kad per rinkimus tai gali atvesti į pergalę panašius į Hitlerį „gelbėtojus“. ...

  2
 • „San Antonio Spurs“ treneris išpeikė D. Trumpą
  „San Antonio Spurs“ treneris išpeikė D. Trumpą

  „San Antonio Spurs“ treneris Greggas Popovichius (Gregas Popovičius) šeštadienį smarkiai sukritikavo naująjį JAV prezidentą Donaldą Trumpą (Donaldą Trampą), skirdamas beveik pusę prieš rungtynes surengtos spaudos konf...

  2
Daugiau straipsnių