Maskvoje palaidotas buvęs Rusijos premjeras V.Černomyrdinas

Buvęs Rusijos ministras pirmininkas Viktoras Černomyrdinas penktadienį buvo palaidotas Novodevičės kapinėse, pranešė televizijos kanalas "Rossija -24", kuris tiesiogiai transliavo laidotuvių ceremoniją.

V.Černomyrdinas palaidotas šalia jo žmonos Valentinos Černomyrdinos, išėjusios iš gyvenimo prieš pusę metų, kovo 13 dieną.

Atsisveikinimo ceremonijoje ir laidotuvėse dalyvavo Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas, ministras pirmininkas Vladimiras Putinas, buvę ministrai, dirbę V.Černomyrdino vyriausybėje, kiti aukšti politikai.

"Viktoras Stepanovičius Černomyrdinas - be abejo, žymus nūdienos Rusijos politikas, vienas ryškiausių ir stipriausių valstybės veikėjų per pastaruosius 20 metų", - sakė atsisveikinimo ceremonijoje D.Medvedevas.

"Jis buvo mūsų draugas. Jis visą gyvenimą dirbo savo šaliai. Jo iš tikrųjų buvo tokia biografija, kuri paprastai vadinama darbo biografija, todėl ji - didi biografija. Jis išmėgino beveik viską savo gyvenime", - sakė D.Medvedevas.

Maskvos ir visos Rusijos patriarchas Kirilas paragino melstis, kad Viešpats atleistų mirusiojo nuodėmes, "kurias jis, žinoma, darė, kaip kiekvienas žmogus daro".

"Šiandien jis jau ten. Jam nereikia nieko iš to, ką mes galime padaryti, kaip žmonės, išskyrus viena: jam reikia mūsų maldos, mes malda padeda atsistoti prieš Dievą ir atsakyti Jam", - sakė patriarchas Kirilas ir paragino "laikyti savo širdyse amžiną Dievo vergo Viktoro atminimą ir melstis už jį".

Buvęs Rusijos premjeras V.Černomyrdinas mirė lapkričio 3 dieną, eidamas 73 metus.

V.Černomyrdinas nuo 1992 metų gruodžio iki 1998 metų kovo vadovavo Rusijos vyriausybei, o nuo 2001 iki 2009 metų buvo ambasadorius Ukrainoje.

Rusijos Audito rūmų pirmininkas, buvęs premjeras Sergejus Stepašinas pavadino V.Černomyrdino mirtį didele netektimi šaliai.

Pasak S.Stepašino, "būtent Viktoras Černomyrdinas dešimtojo dešimtmečio viduryje, kai valdžia šalyje faktiškai "drybsojo", ištraukė šalį iš bedugnės".

S.Stepašino nuomone, V.Černomyrdinas buvo "nepaprastai talentingas žmogus", kuris "sukūrė geriausią šalyje bendrovę - "Gazprom".

POLITIKOS SUNKIASVORIS

Į valdžią V.Černomyrdinas atėjo iš dujų šakos. Jis vadovavo garsiojo dujotiekio "Urengojus-Užgorodas" tiesimui, buvo dujų pramonės ministras esant Michailui Gorbačiovui ir SSKP CK narys, įsteigė bendrovę "Gazprom" ir buvo pirmasis jos vadovas.

Ministru pirmininku jis buvo beveik šešerius metus - ilgiau nei kas nors kitas posovietinėje Rusijoje. Vienu metu buvo manoma, kad V.Černomyrdinas yra įtikėtinas prezidento Boriso Jelcino įgaliojimų perėmėjas.

Pasak pirmojo Rusijos prezidento protokolo nepakeičiamo vadovo Vladimiro Ševčenkos, V.Černomyrdinas buvo Borisui Jelcinui "artimiausias ir brangiausias žmogus".

Komentuodamas buvusio premjero mirtį V.Ševčenka pareiškė agentūrai "Interfax", kad V.Černomyrdinas priklausė labiausiai ištikimų prezidentui žmonių būriui.

"Jis priklausė ištikimiausių prezidentui ir šaliai žmonių būriui. Nors atrodė esąs šiurkštokas, jis buvo labai pažeidžiamas žmogus, bet tai mažai kas žino", - sakė jis.

"Jis buvo plačios širdies ir visada sudėtingiausiomis akimirkomis buvo šalia prezidento, tarnaudamas naujai demokratinei Rusijai", - pabrėžė V.Ševčenka.

Kai 1996 metais Borisui Jelcinui buvo daroma širdies operacija, 23 valandas - nuo lapkričio 5 dienos 7 val. iki lapkričio 6 dienos 6 val. - V.Černomyrdinas ėjo Rusijos prezidento pareigas.

Kai prezidentu buvo išrinktas Vladimiras Putinas, V.Černomyrdinas pasitraukė iš viešos politikos ir buvo paskirtas Rusijos ambasadoriumi Kijeve. Šiame poste jis dirbo aštuonerius metus - du kartus ilgiau nei yra vidutiniškas ambasadoriaus darbo terminas.

Pasak buvusio premjero giminaičių, pastaruoju laiku jis daug sirgo ir labai išgyveno dėl žmonos Valentinos mirties.

Perspėjama, kad reportaže pateiktos vaizdo medžiagos nepatartina žiūrėti jautriems ir silpnų nervų skaitytojams.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių