Maskva: įsivaikintą rusų berniuką nužudė įmotė amerikietė

Viena teksasietė nužudė savo įsūnį iš Rusijos, antradienį nurodė Kremliaus pasiuntinys vaikų teisėms, paskelbdamas apie dar vieną blogo elgesio su įsivaikintais rusų vaikais amerikiečių įtėvių šeimose atvejį.

„Trejų metų rusų vaiką Teksaso valstijoje nužudė jo įmotė“, - „Twitter“ (@RFdeti) paskelbė ombudsmenas Pavelas Astachovas.

„Trejų metų Maksimą sumušė (pasak tyrėjų) jo įmotė, kuri ilgą laiką šėrė jį psichoaktyviais vaistais“, - sakė jis ir išreiškė nusivylimą, kad JAV valstybės departamentas tylėjo apie tą atvejį.

„Jis mirė prieš atvykstant greitosios pagalbos automobiliui, kurį iškvietė jo įmotė. Kaip rodo skrodimo ataskaita, berniukas turėjo daug sužeidimų“, - nurodė P.Astachovas.

Rusija jau seniai skundėsi dėl elgesio su rusų našlaičiais amerikiečių įtėvių šeimose ir gruodžio mėnesį priėmė prieštaringai vertinamą draudimą amerikiečiams įsivaikinti rusų vaikus.

Rusijos užsienio reikalų ministerija ir Tyrimų komitetas skubiai ir koordinuotai paskelbė pareiškimus dėl sausio 21 dieną mirusio Maksimo Kuzmino, nurodė ministerijos žmogaus teisių pasiuntinys.

Konstantino Dolgovo pranešime sakoma, kad Maksimo mirtis yra „dar vienas nežmoniško elgesio su rusais vaikais, įsivaikintais amerikiečių tėvų, pavyzdys“.

Pasak pareigūno, įtėviai duodavo berniukui vaistų „Risperdal“, kuris naudojamas suaugusiųjų šizofrenijai gydyti, o ant jo kūno buvo mušimo žymių. K.Dolgovas pridūrė, jog vaiko teisių apsaugos tarnyba nurodė vaiką mirus „dėl įmotės (Lauros) Shatto blogo elgesio“.

„Esame priversti deklaruoti, kad JAV valstybės departamentas - ne taip kaip Ektoro apygardos pareigūnai - nepadėjo mūsų konsulato atstovams ieškoti naujo rusų vaiko mirtimi Jungtinėse Valstijose pasibaigusio incidento priežasčių“, - sakoma K.Dolgovo filmuotame pareiškime.

Vašingtone Valstybės departamento atstovė Victoria Nuland atmetė Rusijos kritiką ir sakė, kad Teksaso pareigūnai dar aiškinasi, kaip mirė tas berniukas.

Maxo Alano Shatto nekrologe, kurį savo interneto svetainėje paskelbė Ovenso laidotuvių namai, sakoma, kad to berniuko tėvai yra Alanas ir Laura Shatto (Alanas ir Lora Šatai) ir kad jis mirė sausio 21 dieną.

Tas berniukas gimė 2010 metų sausio 9 dieną Rusijos vakariniame Pskovo mieste. Amerikoje jis gyveno Gardendeilio mieste, už maždaug 560 kilometrų į vakarus nuo Teksaso.

Teksaso vaikų apsaugos tarnybos (CPS) atstovas Patrickas Crimminsas patvirtino, kad jo agentūra sausio 21 dieną gavo pranešimą apie trimečio Maxo Shatto mirtį ir kad tą incidentą tiria vakarų Teksase esančios Ektoro apygardos šerifo biuras.

Pasak P.Crimminso, CPS buvo informuota apie įtariamą fizinį smurtą ir berniuko nepriežiūrą, tačiau dar nenustatė, ar šie kaltinimai teisingi.

Ektoro apygardos šerifo biuro atstovas seržantas Gary Duesleris sakė, kad kol kas niekas nebuvo suimtas ir kad pareigūnai laukia skrodimo rezultatų.

Žinia apie minimo berniuko mirtį buvo paskelbta praėjus kelioms savaitėms po to, kai Maskva uždraudė amerikiečiams įsivaikinti vaikus Rusijoje, reaguodama į naują JAV įstatymą, nukreiptą prieš numanomus žmogaus teisių pažeidėjus Rusijoje. Šis draudimas taip pat atspindi ilgametį nepasitenkinimą, jog amerikiečiai per pastaruosius du dešimtmečius perėmė daugiau nei 600 tūkst. vaikų iš Rusijos globą, o bent 19 iš jų mirė.


Šiame straipsnyje: MaskvaĮsivaikinimasRusijaJAV

NAUJAUSI KOMENTARAI

Justas

Justas portretas
Geriau parašykite,kaip kasdieną Rusijoje nužudoma šimtai vaikų, šimtai suluošinama. Gėda ,kad LT gyvuoja ruskelių propoganda.Šimtai vaikų Rusijoje yra žudikai...Putino propoganda ateina iki mūsų žurnaliūgų. Nemoka kalbos anglų -tai parsispausdina iš rusų.Gėda
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių