A. Lukašenka grasina atleisti premjerą ir Nacionalinio banko vadovą

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka neatmetė galimybės, kad gali atsistatydinti vyriausybė ir Nacionalinio banko vadovybė, jeigu jie neužtikrins stabilizacijos valiutų ir vartojimo rinkose.

"Jeigu jūs tikrai žinote, kad 5 tūkstančiai (Baltarusijos 5 tūkst. rublių/ 1 JAV doleris) panaikina spekuliacinį poreikį ir tai normalu, tai užtikrinkite tai. Tačiau kiekvieną dieną turi būti dinamika. Jeigu tos dinamikos nebus, jūs, Michailai Vladimirovičiau (M.Miasnikovas - Baltarusijos premjeras) ir jūs, Piotrai Petrovičiau (P.Prokopovičius - Baltarusijos nacionalinio banko vadovas) pirmieji turite padėti ant stalo partinius bilietus, kaip sovietuose sakydavo", - penktadienį pareiškė A.Lukašenka pasitarime, kuriame buvo aptariama padėtis vartojimo ir valiutų rinkose.

A.Lukašenka nurodė vyriausybei, gubernatoriams, ministrams garantuoti, kad prekybos tinkluose nepritrūktų įvairių prekių. "Nuo šios dienos turi būti griežčiausiai užkertamas kelias bet kokiam kainų augimui. Štai ir visa rinkos priemonė", - pareiškė prezidentas.

Jis pridūrė, kad "tik leidus gubernatoriams ir premjerui galima koreguoti kai kurias kainas jas didinant".

Valstybės vadovas pareiškė: "Prašau nesikreipti į mane su skundais, kad Valstybės kontrolės komitetas, milicija, valdžios organai, kontroliuodami darbo discipliną, kažką aptiko parduotuvėje, kai jis turi būti gamykloje, fabrike, statybos aikštelėje". "Matote, Mogiliove įsižeidė, kai kažko paprašė parodyti dokumentus", - sakė prezidentas.

Dėl to, pažymėjo A.Lukašenka, "nuo šiandien Valstybės kontrolė, vyriausybė, gubernatoriai gauna visus įgaliojimus vartojimo rinkos, disciplinos ir tvarkos gamyboje ir šalyje problemoms išspręsti". "Nelaukite jokių nurodymų, vykite tuoj pat iš darbo", - pažymėjo prezidentas.

Tačiau prezidentas pripažino, kad viskas "prasideda nuo mūsų, valdininkų".

"Pusė ministerijų darbuotojų Minsko gatvėmis valkiojasi. Pagavo - iš karto šluotą į rankas", - pareikalavo A.Lukašenka.

Be to, pasak prezidento, "jeigu nuo šios dienos priimamas sprendimas, kad negalima pelnytis iš problemų, o tą kai kurie daro, tai imkitės bet kokių priemonių; atimkite licenziją, sodinkite į kalėjimus arba paprasčiausiai jį įsidėmėkite". "Vėliau, kai padėtis stabilizuosis, mes galėsime pateikti pretenzijas", - sakė jis.

"Perspėju visus: aš šiandien atėjau ne tam, kad kažką išvyčiau gatvių šluoti. Tačiau perspėju: neįvykdžius mano reikalavimų galvos lėks", - pareiškė A.Lukašenka. "Jūs iš manęs krizės valdytojo nedarykite. Kiekvienas su portfeliu sėdite. Dirbkite", - pridūrė prezidentas.

Kreipdamasis į vyriausybę jis pažymėjo: "Mums neleis ramiai gyventi. Tai mes žinojome praėjusių metų viduryje, mus perspėjo: mes jums "parodysim kur vėžiai žiemoja" balandį-gegužę. Tai ir padarė. Pradėjo nuo gandų, ažiotažą sukėlė".

Pasak jo, "gerai, kad dar kariauti nepradėjo, kaip Libijoje, Egipte, Tunise".  "Visur vyksta skerdynės. Tai atsibuskite ir pradėkite galvoti", - pareikalavo A.Lukašenka.

"Jūs matote, kas skatina šį ažiotažą, kas nori pačiupti visa, kas geriausia Baltarusijoje. Matai, duok jiems aktyvus. Pirmiausia pinigai, kėdės rytoj", - pareiškė valstybės vadovas.

"Mes turime šią situaciją įveikti patys", - sakė prezidentas. Pasak jo, "jeigu mums padės antikriziniai fondai - bus pliusas, tačiau reikia pasikliauti savimi, tuo labiau, kad galimybių tam turime".

"Tegu visi pereina į karines vėžes", - pareikalavo A.Lukašenka iš šalies premjero. "Trūksta BELAZ'ų - 28 valandas dirbkite, trūksta rūbų - 50 valandų dirbkite, žmones pasitelkite", - pareiškė Baltarusijos vadovas.

 


Šiame straipsnyje: Aleksandras Lukašenka

NAUJAUSI KOMENTARAI

o

o portretas
kad mums kas tokį... pagarba!

As

As portretas
Manau,kad autoritarinis valdymas butu neblogai ivesti ir Lietuvoje! O dabar- kai kurie lietuviai tingi dirbti! DB siulo darba,o tinginiai sako,kad mazas atlyginimas,anksti ryte keltis ir geriau pasalpas gauti nei dirbti. Tikri mulkiai!!!:)

111-to 2

111-to 2 portretas
man idomu kaip pragyventi uz minimuma,pirma nueik i birza ir pasiziurek ka siulo, ne tam baigem mokslus kad valytojais dirbtume ir darbdavys tyciotusi is zmoniu ,o del lukasenkos vakar ziurejau jo pasisakimus per tv. mums tokio prezidento tai tautos isrinktieji tada kitaip i zmones ziuretu- malacius pagarba.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių