Lukašenka giriasi buvęs tarpininku tarp JAV ir Saddamo Husseino

Būdamas Baltarusijos prezidentu Aleksandras Lukašenka šią buvusią sovietinę valstybę pavertė parijų šalimi. Tačiau duodamas retą interviu, jis pasakė „The Independent“ pirmininkui Jevgenijui Lebedevui, kad jo tauta labiau nori saugumo negu laisvės, rašoma laikraštyje „The Independent“ paskelbtame straipsnyje „What's so good about democracy anyway? An audience with the last dictator in Europe“ („Kuo vis dėlto gera demokratija? Audiencija pas paskutinį Europoje diktatorių“).

Jeigu tikrai saugumas yra svarbiau už laisvę, Aleksandras Lukašenka – Baltarusijos prezidentas pastaruosius 18 metų – siunčia nerimą keliančius signalus, rašo laikraštis.

Sirijos prezidentą Basharą al-Assadą (Bašarą Asadą), kurio režimas siejamas su žudynėmis Huloje ir Darajoje, jis vadina „nuostabiu“ ir „visiškai europietišku, civilizuotu žmogumi“. Giriasi pažintimi su pulkininku (Muamaru) Kadhafi (Kadafiu), taip pat ir Saddamu Husseinu (Sadamu Huseinu).

Sėdėdamas dirbtinai prabangiame kabinete Minske, jis prisiminė draugiškus pokalbius su buvusiu Libijos autokratu.

„Kam bombardavo Libiją? Kodėl Sarkozy tai padarė? Gal todėl, kad vien nuo Kadhafi gavo 150 mln. dolerių, nekalbant apie jo sūnus“, – sakė A. Lukašenka.

„Aš jam sakau: Muamarai tu pats aiškinkis su Europa, – tęsė Baltarusijos prezidentas. – Paskui jis man pasakojo apie santykius su Sarkozy" ir gana miglotai apie tai, kaip Vakarai pasielgė su jo draugu Irake (Saddamu Husseinu).

„Aš, tiesą sakant, buvau įtrauktas į konfliktą Irake, bei iš dalies į Libiją, nes puikiai pažinojau šių valstybių vadovus, žinojau iš vidaus, kas ten vyksta ...“, – sakė A. Lukašenka.

„Pasiuntiniai iš Amerikos prieš krizę Irake pas mane atvažiuodavo, prašydavo, kad aš pasakyčiau, jog Irake yra branduolinių ginklų. Aš atsakiau: ne. Net siūlė, kad su Baltarusija bus viskas gerai; ir investicijos, ir visa kita tik palaikyk“, – sakė A. Lukašenka.

Pasak Baltarusijos vadovo, jis atsakęs, jog negali tai padaryti.

„Nes aš žinau, kad ginklų ten nėra. Paskui pakalbėjęs su Husseinu, pasakiau jiems, kad Husseinas pasirengęs su jumis derėtis, o jūs tenorite naftos, ir dėl naftos, ir dėl kitų dalykų, tik nebombarduokite šalies, negriaukite jos. Jis net buvo pasirengęs parodyti, ir rodė visus tuos taškus (įtariamų masinio naikinimo ginklų vietas)“, – tvirtino A. Lukašenka.

„Jų atsakymas buvo toks: mes jums tikime; bet karo mašina jau taip išsijudinusi, taip inertiška, kad jos jau nebesustabdysi“, – prisiminė jis.

„Aš jums prisiekiu, kad toks pokalbis buvo, ir pas mane atvažiavo žmogus, ir mes su juo štai šioje rezidencijoje aptarėme šį klausimą“, – tikino A. Lukašenka.

Vadinasi, pasak A. Lukašenkos, jis tuo metu buvo „faktiškai tarpininkas tarp amerikiečių ir Irako, Husseino“.

„Tai pasakęs jis atsilošė ir įdėmiai į mane pažiūrėjo. Židinyje plazdėjo dirbtinė liepsna, o žaižaruojančios plastikinės malkos apšvietė jo veido kairiąją pusę“, – susitikimo aplinką nupasakojo J. Lebedevas.

„Tai dvigubi standartai, – prezidentas pareiškė su balse juntama pasiteisinimo gaidele. – Amerikiečiai nori mus padaryti demokratiškais. Keliaukit įvedinėti demokratiją Saudo Arabijoje! Ar mes panašūs į Saudo Arabiją? Toli gražu! Kodėl neįvedus demokratijos pas juos? Nes jis – kalės vaikas, tačiau mūsiškis kalės vaikas.“

„Jūs esat banditai. Demokratiški banditai. Sunaikinote tūkstančius, galbūt milijonus žmonių (Irake ir Afganistane)“, – pareiškė A. Lukašenka.

„Gyvenu, kasdien Vakarų mokomas demokratijos lazda per galvą! Kam reikia tokios demokratijos?“ – sušuko jis.

A. Lukašenką šnekinęs J. Lebedevas rašo: „Daugelyje buvusių Sovietų Sąjungos respublikų tebegyvuoja autoritarinis valdymas. Būtent tai buvo priežastis, dėl kurios norėjau aplankyti Baltarusiją ir susitikti su jos lyderiu. Norėjau priminimo, iš kur mes atėjome. Man tapo neramu, kai suvokiau, jog tai yra perspėjimas, kas gali nutikti, jeigu kitos posovietinės šalys šiame regione nusigręš nuo Europos ir atsigręš į praeitį“, – rašo J. Lebedevas.

Kaip pažymi naujienų agentūra „Interfax“, interviu Didžiosios Britanijos dienraščiui „The Independent“, kurio ištraukas paskelbė Baltarusijos prezidentūros spaudos tarnyba, A. Lukašenka įsivaizduoja, kad jo šalis galėtų būtų Europos bendrijoje, „bet su sąlyga, kad išliks mūsų nepriklausomybė, suverenumas, teisė vystytis taip, kaip mes patys nuspręsime, su savo ypatybėmis ir pan., nepakenkiant europinėms vertybėms“.

Bet tuoj pat jis pabrėžia, kad „mes niekada nebūsime jūsų bendrijoje, nes jūs keliate mums netinkamas sąlygas“ mes turėsime pakeisti šalį, pakeisti jos konstitucinę santvarką, pakeisti visą šalies vadovybę, o geriausia – perduoti štai dabartinei „penktajai kolonai“ valdžią ir t.t.“.

Todėl, pasak jo, „ne tik aš, bet ir mūsų liaudis nesutiks su tuo“, pabrėžė A. Lukašenka.

„Štai, jeigu mes dabar paimtume savo milžines, geras įmones, ekonomiškai naudingas, geras, perduotume Vokietijai. Didžiajai Britanijai, mes būtume patys geriausi. Jeigu mes šiandien nusisuktume nuo Rusijos ir iškilmingu maršu, spjovę į Rusiją, eitume jūsų kryptimi, kaip padarė Baltijos valstybės, mes taptume draugais. Mums tai nepriimtina“, – pabrėžė jis.

Baltarusijos prezidentas A. Lukašenka pareiškė, kad nelaiko jauniausiojo sūnaus Nikolajaus savo būsimu įpėdiniu.

„Prisiekiu jums pačiu Kolia, kuris man, aišku, yra vienintelė viltis ir džiaugsmas – vienintelė paguoda mano gyvenime – prisiekiu, kad niekada, niekada apie tai net nepagalvojau“, – sakė jis.

A. Lukašenka pažymėjo, kad pagal konstituciją Baltarusijos prezidentu gali tapti ne jaunesnis nei 35 metų asmuo, o jo sūnui šiuo metu dar tik aštuoneri.

„Norite pasakyti, jog dar 30 metų būsiu prezidentu, kad perduočiau šią valdžią mažyliui?“ – klausė A. Lukašenka.

„Visų pirma apsaugok viešpatie nuo buvimo prezidentu tokio amžiaus, taip pat nuo to, kad mano mažylis perspektyvoje taptų prezidentu“, – pridūrė jis.

Pasak A. Lukašenkos, „jeigu jau kalbėti, tai būtų galima kalbėti apie vyresniuosius vaikus – tačiau apsaugok viešpatie nuo to, kad mano vaikai taptų prezidentais po manęs“.

„Tai vėlgi yra tos mūsų „apkiautėlių“ (opozicijos) – kitaip jų nepavadinsi – kūrinys, siekiant įbauginti žmonės: „Štai ir šeima... paveldėjimo teise perduos šią valdžią“ - ir taip toliau“, – aiškino prezidentas.

„Dar kartą jums sakau: mano vaikai „atsivalgė“ mano prezidentavimo. Ir jeigu žinotumėte, kaip dirbu, ką gavau iš šio prezidentavimo, jūs su manimi sutiktumėte“, – tikino A. Lukašenka.

Jis taip pat pažymėjo negalintis būti diktatoriumi, nes tam jam esą nepakanka išteklių.

„Na juk aš neturiu išteklių diktatūrai. Suprantat – nėra išteklių. Neturiu gamtinių dujų, naftos, branduolinio ginklo ir kita“, – sakė prezidentas.

„100 proc. (aišku), kad aš ne diktatorius, nes tai apskritai prieštarauja mano prigimčiai. Aš demokratas – didesnis nei jūs, netgi pagal jūsiškį šio proceso ir šio žodžio supratimą“, – A. Lukašenka sakė Britanijos žurnalistams.

Jis pridūrė, kad neatmeta galimybės perskirstyti valdžios įgaliojimų savo šalyje, tačiau su sąlyga, kad jam priešiškos jėgos užsienyje atsisakys nuo spaudimo ir diktato.

„Galbūt ir atėjo laikas (tai padaryti), ir mes seniai būtume kai ko atsisakę, jeigu ne spaudimas iš šalies ir kitų (veikėjų)“, – aiškino Baltarusijos lyderis.

„Šaliai bus blogiau, jeigu liaudis pamatys beviltiškumą – iš blogos padėties nebus išeities, – sakė A. Lukašenka. – Tuomet bus baisu. Ir jūs visą laiką mus prie to stumiate, o mes priešinamės. Ir kad susivienytume, kartais tenka naudoti griežtus sprendimus. O jūs sakote, kad tai diktatūra.“

A. Lukašenka pridūrė, kad Baltarusijos opozicija tebėra finansuojama iš įvairių Vakarų šalių fondų, kurių lėšos teka per Lenkiją ir Lietuvą.

„Pinigai eina per Lenkiją ir per Lietuvą – tai pagrindiniai kanalai. Ir iš įvairių Vakarų fondų. Mes tai žinome. Šeimininkai – Amerikoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje“, – pažymėjo prezidentas.

Jis taip pat pareiškė, kad Baltarusijai nereikalinga tokia demokratija, kokia veikia kaimyninėse valstybėse, ypač Lietuvoje ir Latvijoje.

„Man ir Baltarusijos liaudžiai nereikia jūsų demokratijos – jeigu nėra ekonomikos, jeigu žmogus negali dirbti savo žemėje ir kažką užsidirbti pragyvenimui. Jeigu jis negali pasiimti žemės lopinėlio, jeigu negali pasistatyti namo, pasodinti medžio, auginti savo vaikų, bijo juos išleisti į gatvę ir taip toliau, jeigu sunaikinti patys pažangiausi gamybiniai pajėgumui“, – aiškino A. Lukašenka.

Pasak jo, anksčiau šios šalys naudojo pažangiausias technologijas.

„Žemės ūkis – mums ir Rusijai būtų tekę toli vytis Lietuvos žemės ūkį. O kas įvyko dabar? Kuo pavertė Lietuvą? Štai kuo – daugiausiai Didžiosios Britanijos ir Vokietijos prekių rinka.“

„Mums tokia demokratija nereikalinga, – pridūrė prezidentas. – Mums reikalingas normalus gyvenimas žmonėms, normali ekonomika, žmonių saugumas ir taip toliau. Demokratija turi būti gaunama iš liaudies. (Liaudis) tau patikėjo įgaliojimus per rinkimus: įgyvendink šią valdžią liaudies interesams.“

Baltarusijos prezidentas taip pat pažymėjo, jog nenorėtų perimti angliškąjį demokratijos stilių. „Juk jūs net konstitucijos neturite, klausykite, aborigenai kažkokie... Jie neturi konstitucijos“, – rėžė A. Lukašenka.

„Kai ypatingoji Didžioji Britanija, Anglija, ypatingoji demokratija leidžia bent vieną tokią nesėkmę kaip Irake – kokia demokratija? Jūs kaip buvote imperialistai, taip ir likote, kaip anksčiau buvote vadinami. Jūs juk barbarai.Jūs bailiai, jūs, žinodami, kad Libijoje, pas Husseiną nėra ginklų, kad jus pasiektų, jūs leisdavotės iki žemiausio leistino aukščio ir itin tiksliu ginklu bombardavote, užmušinėjote žmones. Kas ten dabar darosi po jūsų - siaubas. O Afganistane? Ir tai atmesime? O Libijoje?“ – klausė A.Lukašenka.

Pabrėžęs esąs senas politikas, daug žinantis ir menantis, A. Lukašenka pareiškė: „Jūsų (Davidas) Cameronas (britų premjeras Deividas Kameronas) – „pacanas“ (jauniklis), ta prasme, kad visai neseniai politikoje. Be plepalų, jis turbūt nieko daugiau gyvenime nepatyrė“, – sakė Baltarusijos prezidentas.

„Mano atmintis gera, prisimenu senolius – Hosnį Mubaraką, Hafez al-Assad (Hafezą Asadą); aš Fidelį (Castro) gerai pažįstu, kai jis buvo vadovas. Aš tos mąstytojus pažįstu. Jūs juos demonizavote, o juk tai išmintingiausi žmonės, jie sudėtingiausiomis sąlygomis gyveno“, – apreiškė A. Lukašenka.NAUJAUSI KOMENTARAI

Copy D

Copy D portretas
Batia teisus. Stiprybes jam ir nepasiduokite sionistams. nepasiduokite imperelistinei JAV kuriai reikia darbo jegos ir zemiu. Niekada nenorekite gyventi taip kaip Lietuva. Baltarusijos zmonemis linkiu issaugoti musu bendra istorija nes dar po 20m Lietuva netures jokios istorijos ji bus is vis uzdrausta kaip ir kalba. Lietuiviu Tautos laukia Prusu likimas.

   portretas
Visišką tiesą pasakė Batka! Apie Lietuvą tai 100% pritariu! Žmonės bėga negalėdami užsidyrbt savo šalyje! Kam tokia demokratija?

Laukinė demokratija

Laukinė demokratija portretas
Kai siautėjančius ir langus daužančius demonstrantus išvaiko Rusijoj, Baltarusijoj ar Kinijoj - tai baisus nusikaltimas DEMOKRATIJAI ir ŽMOGAUS TEISĖMS - nesavais balsais žviegia "žmogaus teisių gynėjai". Jeigu demonstrantai - net ir langų nedaužantys - vandens patrankomis, guminėmis kulkomis, ašarinėmis dujomis ir, talžant lazdomis, išvaikomi JAV, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Turkijoje, Gruzijoje, „draugiškose“ arabų valstybėse ar Lietuvoje – net prieš vaiką naudojamas smurtas - tai NEREGĖTOS LAISVĖS IR DEMOKRATIJOS VIRŠŪNĖ – necyptelėja nė vienas „demokratas“. Jeigu DRAUGIŠKAME Kosove, neseniai atplėštame nuo Serbijos, žudomi žmonės, kad taptų organų donorais, jeigu Kosovo prezidentas – mafijos draugas, - nieko tokio... Jie visa gerkle baubia, kai Rusijoje teisiamas koks amžiaus vagis, per keletą metų prisivogęs milijardus, bet tyli, kai į kalėjimą uždaromas JAV karo nusikaltimų Afganistane ir Irake „paslaptis“ paviešinęs seržantas... „Demokratai“ tyli, lyg apsi-šikę, kai iš žmonių tyčiojamasi Uzbekijoje ar Tadžikijoje, kai Saakašvilis Gruzijoje susidoroja su oponentais, nes ten valdo JAV draugai... „Demokratai“ nė kiek nepergyvena, kai Izraelis apšaudo ar fosforinėmis bombomis, deginančiomis gyvus žmones, bombarduoja Libaną ir Palestiną, kai JAV „vaduotojai“, lyg viduramžiais kankina, kaip dažnai paaiškėja, niekuo nekaltus belaisvius, kai svetimšaliai samdyti galvažudžiai "valo" Afganistano ir Irako kaimus... Kai DRAUGIŠKŲ valstybių (Kazachstane, Kirgizijoje ir kt.) diktatoriai prezidentais pasiskelbia iki GYVOS GALVOS - tyla. Va, jeigu NEKLUSNUSIS A. Lukašenka PERRENKAMAS 3-čią kartą – TAI JAU PASAULINĖ TRAGEDIJA... Jeigu BY rinkimuose vyras su žmona kartu įeina į kabiną biuletenių pildyti – PASAULINIO MASTO KOŠMARAS – RINKIMAI NEDEMOKRATIŠKI IR NETEISĖTI. Kai „demokratinėje“ Lietuvoje fiksuojami šimtai pažeidimų (balsų pirkimų, klastojimų...), RINKIMAI TEISĖTI IR DEMOKRATIŠKI... Lukašenka tapo DIDELE RAKŠTIMI JAV, ES ir Rusijos oligarchų bei ekonominių pasaulio užkariautojų šiknose. Zoologinės buržujų neapykantos A. Lukašenkai priežastis - labiau negu aiški – Baltarusijoje XXI a. kolonialistai ir eksploatatoriai negali šeimininkauti, kaip savam kieme. JAV ir ES nori sukišti ten savo „demokratus“ prichvatizatorius, išvogti šalį (o ten tikrai yra ką vogti), todėl visokios "opozicijos" gausiai finansuojamos, Baltarusija patiria ekonominį bei politinį terorą. Dėka A. Lukašenkos Vakarų buržujai negali beatodairiškai vogti, grobti, prichvatizuoti, niokoti valstybės turtų ir gamtos išteklių, negali, lyg vergų, už grašius engti vietinių gyventojų ir pompuoti milijardinius pelnus į savo kapšus, negali išsivežti iš Baltarusijos kokybiškus maisto produktus, o ten eksportuoti apgedusius, arba brangų chemijos prifarširuotą šlamštą. Todėl ir siunta, drabstydamiesi dvokiančiomis putomis, lyg peralkusios hienos, negalėdamos pasiekti grobio, grasina įvairiomis sankcijomis... Ir tai vadinama demokratija? Sankcijos yra ne kas kita, kaip teroras. Teroras prieš valstybę - t.y. žmones. Kokią teisę turi JAV ir ES terorizuoti kitą šalį sankcijomis??? Ar JAV ir ES klausė baltarusių, ar jie nori sankcijų??? Ar žmonės bėga iš Baltarusijos, kaip lietuviai iš šitos skylės, dar vadinamos Lietuva, kur ES viešpatauja? Tikiuosi, kad Lukašenka atsilaikys mafijos spaudimui.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių