Londono centre užkliudęs kraną sudužo sraigtasparnis, žuvo du žmonės

Londono centre sraigtasparnis per rytinį eismo piką užkliudė kraną ant vieno pastato, esančio netoli geležinkelio stoties, ir rėžęsis į žemę užsiliepsnojo; per šį incidentą žuvo du žmonės - pilotas ir vienas žmogus, katastrofos metu buvęs ant žemės, pranešė policija.

Sraigtasparniui sudužus į pietus nuo Temzės upės, netoli metropoliteno ir geležinkelio stoties Voksole ir Didžiosios Britanijos slaptosios tarnybos MI6 būstinės, dar 13 žmonių buvo sužeisti.

Pasak policijos, vienas sužeistasis - kritinės būklės. Dar keli „nesunkiai sužeisti“ žmonės nuvežti į netoliese esančią ligoninę, informavo Londono Greitosios pagalbos tarnyba.

Sraigtasparnio pilotas prieš nelaimę prašė dispečerių leidimo pakeisti maršrutą ir nutūpti netoliese esančiame Londono straigtasparnių aerodrome.

„Iš Hitrou dispečerių gavome prašymą priimti sraigtasparnį, kuris dėl prasto oro prašė leidimo tūpti“, - pranešė aerodromas.

„Londono Hitrou dispečeriams susisiekti su sraigtasparniu daugiau nebepavyko“, - nurodoma pranešime.

Didžiosios Britanijos gynybos ministerija pranešė, kad sraigtasparnis nebuvo karinis, o vienas britų saugumo pareigūnas, kuris nenorėjo skelbti savo pavardės, nes nebuvo įgaliotas kalbėti oficialiai, žiniasklaidai sakė, jog šis incidentas nesusijęs su teroristine veikla.

Ugniagesių ir policijos automobiliai atvyko į nelaimės vietą, kur į dangų pakilo didelis dūmų stulpas.

„Esu 100 procentų įsitikinęs, kad tai nebuvo teroristinis išpuolis“, - sakė šalia įvykio vietos dirbančios landšafto architektūros kompanijos „Maylim Ltd“ projekto vadovas Allenas Crosbie.

„Visur buvo daug nuolaužų, debesys juodų dūmų. Statybinio krano laužas, sraigtasparnio laužas. Išgirdau du trenksmus, manau, kad tai sraigtasparnis atsitrenkė į kraną ir po to į žemę. Žmonės panikavo“, - pasakojo kitas įmonės darbuotojas, 25 metų Williamas Belsey.

Viename biure netoli katastrofos vietos dirbantis Paulas Fergusonas pasakojo BBC televizijai: „Buvo žybtelėjimas, ir sraigtasparnis rėžėsi į žemę. Jis sprogo, ir galit tik įsivaizduoti iš jo virstančius dūmus.“

Incidento liudininkai skelbė socialiniuose tinkluose degančių nuolaužų nuotraukas.

Kaip praneša televizija „Sky News“, per šį incidentą nukentėjo du automobiliai. Televizijos reportaže matomos liepsnojančios nuolaužos, pažirusios ant gatvės.

Preliminarūs pranešimai rodo, kad sraigtasparnis kliudė kraną Šv.Jurgio prieplaukos daugiaaukščių gyvenamųjų namų komplekse, iš kurio atsiveria įspūdingi upės ir miesto vaizdai.

Šiame rajone, už maždaug dešimties kvartalų nuo didelės Vaterlo metropoliteno ir geležinkelio stoties, rytais per eismo piką susidaro didžiulės automobilių grūstys. Daugelis į darbą vykstančiųjų atvažiuoja iš Londono pietinių priemiesčių ir persėda į autobusus arba traukinius.

„Ten daugybė greitosios pagalbos darbuotojų, ir atrodo, kad sraigtasparnis užkliudė kraną ant vieno ten statomo gyvenamojo pastato“, - sakė vietos verslininkas Jonas Hoeksma.

Londono policija paskelbė, kad šis sraigtasparnis nėra jai priklausantis.

„Mums paskambino apie 8 val. šį rytą; tiriame šį incidentą“, - sakė vienas policijos atstovas.

Tuo tarpu Londono Sičio oro uostas pranešė, kad skrydžiai trečiadienį buvo sutrikdyti dėl prasto matomumo.

Aviacijos eksperto Chriso Yateso nuomone, nelaimė galėjo įvykti dėl blogo oro. Pareigūnai dar aiškinasi, ar kranas turėjo įspėjamąsias švieseles.

„Taip pat kyla klausimas, ar pilotas buvo geros formos“, - pridūrė Ch.Yatesas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Hi hi

Hi hi portretas
Gal mūsų Bardakauskas ten nukrito?

vidma

vidma portretas
nelinkek kitam ko nenori sau .... nors pioxui litovcij galima linket kitam .

zaza

zaza portretas
kokiam dar londono centre vaukselis yra londono vakaru rajonas ir isvis nei trupuciu nekvepia centru
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių