Lenkijoje susidūrus traukiniams žuvo 16 žmonių (atnaujinta 15:25 val.)

Pietų Lenkijoje šeštadienį vėlai vakare susidūrus dviem traukiniams, 16 žmonių žuvo, o dar mažiausiai 60 buvo sužeista, pradžioje pranešė pareigūnai.

„Aukų skaičius šioje didelėje traukinių katastrofoje pasiekė 14 žmonių“, - sakė Lenkijos vidaus reikalų ministras Jacekas Cichockis (Jacekas Cichockis), kuris į įvykio vietą Ščekocinuose atskubėjo sekmadienį paryčiais.

Vėliau lenkų pareigūnai pranešė, kad per dviejų traukinių susidūrimą Pietų Lenkijoje žuvusių žmonių skaičius padidėjo iki 15 ir kad į ligonines nuvežti 54 sužeistieji. Gelbėtojų duomenimis, maždaug pusės būklė sunki.

Lenkijos geležinkelio pareigūnų duomenimis, abiem traukiniais, kurie kaktomuša susidūrė 21 val. vietos (22 val. Lietuvos) laiku tame pačiame kelyje, iš viso važiavo 350 keleivių.

Vienas traukinys iš sostinės Varšuvos važiavo į pietinį šalies miestą Krokuvą, o kitas vyko į sostinę iš pietryčių miesto Peremislio.

„Tai didžiausia katastrofa per daug metų, - pareiškė Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas, atvykęs į incidento vietą.

Kaip pranešta, tarp sužeistųjų yra Ukrainos piliečių, be to, traukiniais važiavo prancūzų ir ispanų, bet jie, pirminiais duomenimis, nenukentėjo.

Šeštadienio avarija yra didžiausia traukinių katastrofa Lenkijoje nuo 1990 metų, kai dviem traukiniams susidūrus Varšuvos priemiestyje žuvo 16 žmonių.

Pati didžiausia traukinių katastrofa Lenkijoje įvyko 1980 metais Otočyne, netoli šiaurinio Torunės miesto, kai keleiviniam traukiniui susidūrus su krovininiu sąstatu, 67 žmonės žuvo, o 62 buvo sužeisti.

Papildyta 14:45 val.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Seimo pirmininkė Irena Degutienė sekmadienį pareiškė užuojautą Lenkijos vadovams dėl traukinių katastrofos, kuri nusinešė 15 žmonių gyvybes.

„Šią sunkią akimirką linkiu stiprybės ir susitelkimo Jums, žuvusiųjų artimiesiems ir visiems Lenkijos žmonėms“, - rašoma D.Grybauskaitės užuojautoje Lenkijos prezidentui Bronislawui Komorowskiui (Bronislavui Komorovskiui).

I.Degutienės užuojautos laiškas išsiųstas Lenkijos Seimo ir Senato vadovams.

„Savo ir viso Seimo vardu reiškiu Jums pačią nuoširdžiausią ir giliausią užuojautą. Prašau, esant galimybei, perduoti šiuos mano žodžius žuvusiųjų artimiesiems ir palinkėti jiems stiprybės skausmo ir netekties valandą. Taip pat linkiu ir sveikatos bei greito išgijimo visiems sužeistiesiems“, - užuojautoje rašo I. Degutienė.

Papildyta 15:25 val.

Lenkų gelbėtojai sekmadienį toliau tikrina šalies pietuose kaktomuša susidūrusių traukinių nuolaužas, o žuvusiųjų per šią katastrofą skaičius padidėjo iki 16.

Dar dešimtys žmonių per šią didžiausią nuo 1990 metų traukinių avariją Lenkijoje buvo sužeisti.

„Per šią katastrofą nukentėjo žmonės iš visos Lenkijos, taip pat - kitų šalių piliečiai“, - sakė prezidentas Bronislawas Komorowskis (Bronislavas Komorovskis), atvykęs į nelaimės vietą netoli Ščekocinų. Jis pridūrė, kad paskelbs nacionalinį gedulą, kai tik bus baigta gelbėjimo operacija.

Gelbėtojai visą naktį traukė žmones iš šeštadienį vėlai vakare susidūrusių traukinių nuolaužų. Avarijos priežastis vis dar nežinoma.

„Galiu patvirtinti 16 žmonių žūties atvejų. Ką tik iš nuolaužų ištraukėme vieną auką, bet negalime atmesti galimybės, kad aukų yra ir daugiau, kol nepatikrinome visų nuolaužų“, - sakė gelbėtojų tarnybos atstovas Pawelas Fratczakas (Pavelas Frontčakas.

„Galiu pasakyti, kad operacijos etapas sužeistiesiems evakuoti dabar jau baigtas. Nusiuntėme specialiai dresuotus šunis ieškoti gyvųjų ir žuvusiųjų. Jie nieko nerado“, - pridūrė jis.

Sekmadienį ryte į ligoninę buvo paguldyti 56 žmonės, kurių vieno būklė sunki.

Tyrėjai kol kas nekalba, kokios galėjo būti neseniai modernizuotoje geležinkelio linijos atkarpoje įvykusios avarijos priežastys, sakė transporto ministras Slawomiras Nowakas


Šiame straipsnyje: traukinio avarija

NAUJAUSI KOMENTARAI

qaw

qaw portretas
"Peremislio"? Lenkijoje yra Pšemyslis (Przemyśl). Peremisliu tik ukrainiečiai vadina.

Binda

Binda portretas
baisu
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių